Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetGET ile satış hakkında sorular
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: GET ile satış hakkında sorular  (Okunma Sayısı 506 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
savagery
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« : Nisan 11, 2020, 14:26:35 ÖS »

Arkadaşlar sahibinden.com sitesinden bir ürün alacağım. GET ile satış yapacak satıcı.
Get'in özelliği tam olarak nedir?

Ürün benim elime ulaştıktan sonra açıp bakıp onay verdiğimde mi ödeme karşı tarafa yapılıyor?

Ürünün kargoya verildiği tarih mi esas alınıyor? Yoksa ürünün benim elime geçtiği tarih mi?

Ben üründe bir sorun görüp almaktan vazgeçersem süreç nasıl işliyor?

Tecrübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Sevgiler.

Atari FALCON 030 |  ATARI 1040 STE 4MB | ATARI 800 XL + 1050 DD + My IDE II | ATARI 130 XE | C64 + Ultimate 2 | AMIGA 500 + Vampire | Amiga 600 + Furia
Cimihendriks
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Nisan 11, 2020, 15:09:04 ÖS »

-Ürün elinize ulaştıktan sonra onay verdiğinizde para satıcıya geçiyor. Sorun bildirebilirsiniz bu böyle değil diyip. Bu sefer satıcıya geri gönderiyorsunuz o onay veriyor vs.

-Kargoya verildiği tarih esas alınıyor ama elinize geçmediyse uzatabiliyorsunuz.

Alacağın bir kaç nefes, hiç düşündün mü?
Ne kalacak senden, hiç düşündün mü?
Bir cansız vücudun, o da çürür toprak olur gider.
Özgür Dereli
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Nisan 11, 2020, 16:02:31 ÖS »

Get ile alım yapıldığı zaman taksitle alma avantajı oluyor ürün teslim alındıktan sonra kontrol edilip satıcıya paranın aktarılması için 3 gün süre tanınıyor eğer her hangi bir sorun varsa site üzerinden sorunlu olduğu bildirilip iade talebi oluşturuluyor sorun yoksa onay verildiği an para satıcıya aktarılıyor bir nevi alıcıyı koruma tarafından avantajlı oluyor ama tavsiyem ürünü kargodan teslim alırken imza atmadan önce paketi açıp kontrol edip öyle teslim almak kargo taşımasında her hangi bir zarar görüp görmediğini kontrol amaçlı eğer zarar görmüşse teslim almadan kargo görevlisine tutanak tutturup geri iade edilebiliyor tabiki kargo görevlileri buna pek yanaşmak istemeyip imza atmadan açamazsınız diye diretiyorlar diyelim imza atıp teslim alındı paketi açarken mümkünse video çekimi yapıp içinden çıkan ürünü misal gerçek ürün yada salatalık bunu belgeleyebilmek adına en sağlıklısı en azından iade sürecinde bu video faydalı olacaktır
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: