Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trAmigaAmiga DonanımAmiga 1200'ü Kasalama Projem
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Amiga 1200'ü Kasalama Projem  (Okunma Sayısı 1114 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #15 : Nisan 07, 2020, 01:00:43 ÖÖ »

Ssd bile takmış Haydar abi baya emek var işte. Haydar abi daha çok donanım kısmında uzman Def Leppard. Kasa ve işçilikten ziyade bu kombinasyonun çalışır bir derlemesini hazırladığını düşünüyorum. Bence bu kadar parçayı bir araya getirip toplamak marifet. Ben kıyısından geçemem A1200'e cd rom bile takamıyorum Bu arada elimde bir cd rom var Nasıl kullanırım bilmiyorum bir ara buluşmaya getirsem de bir baksanız Phoenix vermişti a1200 özel sanırım bir ara konu açarım olmadı sevgiler.

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | HDMI-520
AMIGA 1200 | 8GB CF  | 3.1 ROM | 8 MB RAM | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | Pi1541 | 64K CUPCAKE-CART | 1084 S
amiga.os
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Nisan 07, 2020, 01:07:22 ÖÖ »

Abi keşke ön paneli kesmek zorunda kalmayacağın bir kasa olsaymış, bir de portlar çalışmasa da en azından usb'ler yuvaların içinde kalsaymış
Ayrıca ekran kartı ya da pci kartlar takmayacak olduktan sonra Amiga 1200'ü kasalamak bana pek cazip gelmiyor, acaba elinde sadece anakart mı vardı?
AmigaMania
Deneyimli

Only Amiga...

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Nisan 07, 2020, 01:08:02 ÖÖ »

Ssd bile takmış Haydar abi baya emek var işte. Haydar abi daha çok donanım kısmında uzman Def Leppard. Kasa ve işçilikten ziyade bu kombinasyonun çalışır bir derlemesini hazırladığını düşünüyorum. Bence bu kadar parçayı bir araya getirip toplamak marifet. Ben kıyısından geçemem A1200'e cd rom bile takamıyorum Bu arada elimde bir cd rom var Nasıl kullanırım bilmiyorum bir ara buluşmaya getirsem de bir baksanız Phoenix vermişti a1200 özel sanırım bir ara konu açarım olmadı sevgiler.
CD-Rom konusuyla baya uğraştım ben. Kasa dışından mı kullanacaksın, içinden mi, cd-rom slim mi büyüklerden mi? İçerden kullanacaksan ide çeviricisine bir aparat takarak yapıyorsun. CF kart ile çalışmıyor, çalışsa da system failure hataları veriyor. SD kart ya da normal HDD kullanman lazım. İlla CF ile kullanman şart ise IDE kartlarından alıp takman lazım. Sen ne yapmak istediğini tam olarak söyle uzaktan da yardımcı olmaya çalışırım.

C= Amiga 1200 Rev. 1d4 /ACA 1233-40 Mhz 128Mb /ClassicWB OS 3.9/RTC/ Kickstart 3.1.4/ Gotek F.E./ 16GB SD-IDE HDD /HP slim DVD-RW IDE /AGA mk2cr/ PCMCIA 512MB CF/ CompactFlash Wi-fi Card
amiga.os
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Nisan 07, 2020, 01:14:36 ÖÖ »

CD-Rom konusuyla baya uğraştım ben. Kasa dışından mı kullanacaksın, içinden mi, cd-rom slim mi büyüklerden mi? İçerden kullanacaksan ide çeviricisine bir aparat takarak yapıyorsun. CF kart ile çalışmıyor, çalışsa da system failure hataları veriyor. SD kart ya da normal HDD kullanman lazım. İlla CF ile kullanman şart ise IDE kartlarından alıp takman lazım. Sen ne yapmak istediğini tam olarak söyle uzaktan da yardımcı olmaya çalışırım.

CD-Rom'u ben Amiga 1200'üm ile, 2.5" hdd, CF, SD ve mSATA diskle beraber sorunsuz kullandım, direk A1200'ün ide portuna takılan 2'li çıkış veren kablo ile üstelik.

Normale döner de bir toplantı yaparsak Eşref'e de yardımcı olurum malzemeleri getirirse.
onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Nisan 07, 2020, 08:52:10 ÖÖ »

Haydar abi emegine saglik

C64 ve A500 gerisi teferruat
haydar_abi
Uzman

İlla ki Amiga

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Nisan 07, 2020, 09:17:22 ÖÖ »

Ben yaptığım sistemden memnunum. Kasa yatay olsun istedim. PC ile kombine çalışması için. Yıllarca yaptığım araştırma ile başka uygun kasa bulamadım. Amiga için yeni çıkan kasalar da pahalı. Yoksa kesmeye niye uğraşayım. USB slotlar duruyor. Aslında; Amiga için usb alacaktım ama imkanlarımı Vampire 1200 için saklıyorum. Sıradayım.

Bu arada power düğmesini basılı kalanla değiştirdim. Güç dağıtıcıda bağlantısı var. Reset swiç ise Fast IDE kartına bağlı.

Güç girişi için borda zarar vermemek için dışarıdan dolandırdım. Hazır kasalar da aynı şekilde bağlanıyor. Estetik kaygım yok ama kullanışlı bir sistem oldu. CF yuvasına gelince kasa kapağının kontak sınırında olduğundan az bir müdahale gerekti. Aslında uygun zamanda arka panele CF girişi açabilirim. Gerekli adaptörüm var ve bir IDE  slotu boş. Yıllar önce Big tower kasaya PPC'li bir sistem kurmuştum.

DVDROM ve CF ile ilgi 1200 ve 600 üzerindeki çalışmalarımı bu forumda paylaşmıştım. Kesinlikle oluyor. Ama en azından 3.9'un scsi.device'si yada Atapi.device (Idefiks Disklerinde var) olmalı. Blu-ray güncelliğini kaybetti, yeni disklere yazmıyor. Okuması iyi. Bir deniyeyim dedim. Üstelik atapi uyumlu göründüğünden MakeCD programı tanıyor.

Sistemin kararlı çalışması için Rom'u da defalaca yeniden düzenledim. Nihayet oldu.

Amiga fanatiği.... 
Amiga 1200 Kasada + ACA 1220/20mhz + Scart + Fast IDE 4x IDE , 128 GB Sandisk SSD +PCMCIA CFDisk Adapter + SUM Keyboard Adapter + Gotek + Blu-RayRW
Amiga 500 + 512 K
Amiga 600 + (PCMCIA PS 4 MB RAM + A604 1 MB Chip)
Hepsinin kahrını çeken LG 24MA53 TVMonitör
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: