Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetWindows 98 / DOS / 3dfx Oyun Günlükleri
Sayfa: 1 ... 6 7 [8]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Windows 98 / DOS / 3dfx Oyun Günlükleri  (Okunma Sayısı 5378 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Theoden (Arethrid)
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #105 : Haziran 26, 2020, 11:29:02 ÖÖ »

14. Oyun:

Drakan: The Order Of The Flame - Windows 98 (3dfx - OpenGL Mode) (1999)

Bende çok güzel anıları olan özel bir oyun. Çıktığı sene çok yakın bir arkadaşım doğum günümde bu oyunu bana hediye etmişti ve birlikte günlerce başından kalkmadan oynamıştık.

Surreal Software'in geliştirdiği 3D action-adventure oyunu Drakan etkileyici görselleri, açık büyük haritları, döneminin ötesinde fizik motoru, harika müzikleri ve ejderha kullanma mekanikleri ile öne çıkıyor.

Ana karakter Rynn kılıç, balta, topuz gibi standart yakın dövüş silahları ve yay gibi uzak mesafe silahlarını kullanabiliyor.

Ancak oyun Arokh isimli ejderha ile karşılaşıp dost olduktan sonra tamamen farklı bir boyut kazanıyor.
Arokh'un sırtına atlayıp göklerde süzülmek ve daha önce bire bir çatışmaya girdiğiniz düşmanları ejderha alevi ile kolayca kızartmanın verdiği his gerçekten harika.

Arokh sıradan bir ejderha değil. Konuşabilen zeki bir karakter olarak işlenmiş.

Bazı bölümlerde Arokh'un giremeyeceği kadar küçük binalara veya mağaralara girmeniz gerektiğinde Arokh çıkışın diğer tarafına gelerek oyuncuyu bekliyor. Ayrıca ejderhaya seslenerek siz yerde dövüşürken yardım etmesini isteyebiliyorsunuz.
Oyuncu herhangi bir komut vermese de Arokh yanına yaklaşan düşmanları bir güzel kızartmayı da ihmal etmiyor

Zamanında tek solukta oynayıp bitirdiğim bir oyun. Günümüzde hala oyun için haritalar ve modlar yapan küçük bir topluluk mevcut.

Aksiyon oyunlarını seven herkese tavsiye ederim.

Oyunun soundtrack'inden favori şarkımı da burada paylaşıyorum: https://youtu.be/fZ5izx5vdeY

Oyuniçi videosu: https://www.youtube.com/watch?v=Q44DRXLbLcE

Her zamanki gibi görüntüler Win98 Voodoo3 PC'den.

Bu da bendeki CD:

« Son Düzenleme: Haziran 26, 2020, 14:04:52 ÖS Gönderen: Theoden (Arethrid) » Logged

You are in a computer game, Max.
phoenix
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #106 : Haziran 26, 2020, 11:39:51 ÖÖ »

Bu oyunun, benim için de ayrı bir yeri var. Zamanında büyük keyif alarak oynadığım, ejderha sürme zevkini tattığım ve yakın zamanda  3dfx li p3 sistemime kurarak tekrardan oynamaya başladığım güzel mi güzel bir oyun.

Adını bile duyunca bir hoş oluyorum Kahkaha
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #107 : Haziran 26, 2020, 13:14:27 ÖS »

Evet buda güzel görünüyor. Psygnosis logosuna dikkat Kahkaha

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM
AMIGA 1200 | 8GB CF  | 3.1 ROM | 8 MB RAM | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | Pizero1541 | 64K CUPCAKE-CART | 1084 S
Theoden (Arethrid)
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #108 : Haziran 27, 2020, 10:38:57 ÖÖ »

Bu oyunun, benim için de ayrı bir yeri var. Zamanında büyük keyif alarak oynadığım, ejderha sürme zevkini tattığım ve yakın zamanda  3dfx li p3 sistemime kurarak tekrardan oynamaya başladığım güzel mi güzel bir oyun.

Adını bile duyunca bir hoş oluyorum Kahkaha

Çok keyifli bir oyun. Geçen sene discord Drakan kanalında toplanıp hayatımda ilk defa bu oyunun multiplayer maçlarına katılmıştım
« Son Düzenleme: Haziran 27, 2020, 11:38:34 ÖÖ Gönderen: Theoden (Arethrid) » Logged

Theoden (Arethrid)
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #109 : Haziran 27, 2020, 10:40:54 ÖÖ »

Evet buda güzel görünüyor. Psygnosis logosuna dikkat Kahkaha

Oyunu Surreal Software yapmış ve Psygnosis publisher olarak dahil olmuş ama yine de Psygnosis ismini görmek çok güzel
« Son Düzenleme: Haziran 28, 2020, 14:58:11 ÖS Gönderen: Theoden (Arethrid) » Logged

Theoden (Arethrid)
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #110 : Dün 11:55:17 »

15. Oyun:

Attack of the Saucerman! - Windows 98 (1999)

Yine pek bilinmeyen bir oyun. Psygnosis tarafından geliştirilmiş bir third-person action oyunu.
Oyuncu uzaylı bir karakteri yöneterek Area 51 gibi bazı askeri üstlerde insanlara karşı mücadele veriyor.

Eski Nickelodeon çizgi filmilerinin tarzını taşıyan grafikleri, animasyonları ve mizahı ile eğlenceli bir oyun olmuş.

90'lar kafasını sevenlere tavsiye edilir.

Youtube gameplay: https://youtu.be/1qVzZFYZEus

« Son Düzenleme: Dün 17:04:38 Gönderen: Theoden (Arethrid) » Logged

AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #111 : Dün 12:29:58 »

Çok şeker görünüyor bunu da çok sevdim

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM
AMIGA 1200 | 8GB CF  | 3.1 ROM | 8 MB RAM | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | Pizero1541 | 64K CUPCAKE-CART | 1084 S
phoenix
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #112 : Dün 12:48:58 »

Dönem oyunlarının güzelliği ve bizlere yaşatmış olduğu heyecan tartışılmaz. Güzeldi paylaşım için teşekkürler.
Theoden (Arethrid)
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #113 : Bugün 11:03:19 »

@AmigaEsref
Çok keyifli bir oyun

@phoenix
Eskilerin havası bir başka gerçekten

Sayfa: 1 ... 6 7 [8]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: