Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetWindows 98 / DOS / 3dfx Oyun Günlükleri
Sayfa: 1 ... 10 11 [12]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Windows 98 / DOS / 3dfx Oyun Günlükleri  (Okunma Sayısı 11966 defa)
AmonR ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
savagery
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #165 : Eylül 18, 2020, 10:47:25 ÖÖ »

Eşref ben daha ileri gidiyorum.
Kendime ayrı bir oda yaptırıyorum. Artık dayanamıyorum. Kur kaldır kur kaldır.
Büyükçe bir oda ekliyorum evin arka tarafına. Sanırım 1 ay gibi bir sürede bitecek.

Artık bütün retrolarım müzik aletlerim vs hepsi kurulu olacak.

Kökten çözüm...

Atari FALCON 030 |  ATARI 1040 STE 4MB | ATARI 800 XL + 1050 DD + My IDE II | ATARI 130 XE | C64 + Ultimate 2 | AMIGA 500 + Vampire | Amiga 600 + Furia
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #166 : Eylül 18, 2020, 10:53:02 ÖÖ »

Eşref ben daha ileri gidiyorum.
Kendime ayrı bir oda yaptırıyorum. Artık dayanamıyorum. Kur kaldır kur kaldır.
Büyükçe bir oda ekliyorum evin arka tarafına. Sanırım 1 ay gibi bir sürede bitecek.

Artık bütün retrolarım müzik aletlerim vs hepsi kurulu olacak.

Kökten çözüm...
En temizi abi. Bende öyle şuan kocaman bir odayı aldım evde. Bayrağı da diktim Kahkaha Resmen orada yaşıyorum. Eşim arada yüzünü görelim diye takılıyor Pikuptan, gitara her şeyi kurdum abi. Acayip rahat oluyor. U şeklinde bir düzen yaptım. Bütün herşey duvara dönük ortada sandalyem var. Sandelyeyi bir oraya sürüyorum bir öteki tarafa Kahkaha Render arasında takılıyorum.

Çok sevindim oda olayına. Retro için şart aslında. Forumda bazı arkadaşlarımızın ayrı evi bile var Kahkaha

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM
AMIGA 1200 | 8GB CF  | 3.1 ROM | 8 MB RAM | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | Pizero1541 | 64K CUPCAKE-CART | 1084 S
Theoden (Arethrid)
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #167 : Eylül 22, 2020, 11:23:02 ÖÖ »

20. Ultima 8: Pagan - DOS (1994)

En sevdiğim DOS oyunu. İlk çıktığı zamanlarda haftalarca başından kalkamamıştık.
Ultima serisinin kara koyunu. Genelde Ultima hayranları tarafından çok beğenilmese de bence harika bir oyun ve bir kilometre taşıdır.

Döneminin çok ötesinde grafikleri, ses efektleri, müzikleri, cezbedici karanlık atmosferi, açık oyun dünyası ve neredeyse her nesneyle etkileşime girebilme gibi özellikleriyle çok gelişmiş bir oyundur.

Ultima Online için sağlam bir altyapı oluşturan 2D izometrik oyun motoru daha sonra Crusader No Remorse ve Crusader No Regret oyunlarında da kullanılmıştır.

İlk çıktığında Ultima serisinin önceki oyunlarından alışık olduğumuz parti bazlı oynanışın kaldırılması, yoğun RPG öğelerinin azaltılması ve daha çok bir 2D action oyununa dönüşmesi konusunda eleştiriler almıştı. Şikayetler üzerine zıplama gerektiren bazı zorlu bölümler sonradan bir patch ile elden geçirilmiş ve kolaylaştırılmıştı.

Electronic Arts'ın Origin'i satın aldıktan sonra oyunun geliştirme süreci tam bitmeden piyasaya çıkarma konusunda diretmesi ve ardından tamamen bitmiş ve satışa hazır olan ek görev paketi Lost Vale'i son saniyede iptal etmesi oyunun potansiyeline ulaşmasını engellemiştir.

EA'nin oyun sektörüne verdiği ilk büyük zararlardan biri bu oyun ile olmuştur. Richard Garriott EA baskısı olmadan Ultima 8'i istediği şekilde yapabilseydi bu halinden de iyi olacaktı diye hala yakınıyor.

Tavsiye edilir.

Görüntüleri DOSBOX ile aldım:

Tamamen bitirilmesine rağmen EA tarafından son anda iptal edilen ve piyasaya sürülmeyen ek görev paketi Lost Vale'in kutusu:

Lost Vale'in bazı data dosyalarını içeren floppy disketi:

« Son Düzenleme: Eylül 24, 2020, 01:38:38 ÖÖ Gönderen: Theoden (Arethrid) » Logged

You are in a computer game, Max.
(İZMİR) http://amplifypedals.com
savagery
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #168 : Eylül 22, 2020, 17:22:05 ÖS »

Sevgili Theoden, bu oyunları indirebileceğimiz bir link vs var mı acaba?

Atari FALCON 030 |  ATARI 1040 STE 4MB | ATARI 800 XL + 1050 DD + My IDE II | ATARI 130 XE | C64 + Ultimate 2 | AMIGA 500 + Vampire | Amiga 600 + Furia
Theoden (Arethrid)
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #169 : Eylül 22, 2020, 17:28:21 ÖS »

Sevgili Theoden, bu oyunları indirebileceğimiz bir link vs var mı acaba?

Bazı oyunlar GOG ve Steam gibi yerlerde satılıyorsa çoğu korsan siteden kaldırılmış oluyor ancak bulmak yine de mümkün.

Mesela Ultima 8 şu linkten indirilebilir: https://gamesnostalgia.com/game/pagan-ultima-viii

Diğer bir çok oyunu ücretsiz olarak https://www.myabandonware.com/ (Abandonware) sitesinden bulmak mümkün oluyor.

Bir diğer güzel arşiv de şu linkte var: https://archive.org/details/classicpcgames

You are in a computer game, Max.
(İZMİR) http://amplifypedals.com
Sayfa: 1 ... 10 11 [12]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: