Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trAmigaAmiga YazılımClassic WB mi Best WB mi?
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Classic WB mi Best WB mi?  (Okunma Sayısı 2210 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
AmigaMania
Deneyimli

Guru Meditation

Üyelik Bilgileri
« : Mayıs 19, 2020, 15:22:59 ÖS »

Classic WB 3.9 versiyonunu uzun zamandır kullanıyorum. 3.1.4 rom kullanmama rağmen AmigaOS 3.1.4'ü sadece şöyle bir bakmak için yedek diske kurdum. Bugün uzun zamandır kurcalamadığım BestWB 1.3 versiyonu gözüme ilişti. Özelliklerine bakınca ClassicWB'den eksiği yok fazlası var. Deneyimleyen oldu mu? Olduysa bir karşılaştırma yapabilir mi?

Oldukça iddialı bir giriş metninden sonra sitede Kasım 2019'da çıkmış bu yeni versiyon için sıralanan bazı özellikler şöyle: (kusurabakmayın işteyim tercüme ile uğraşamadım. Direkt google'da translate ettim)

Linki de şu: http://lilliput.amiga-projects.net/BestWB.htm

BestWB 1.3 - 15.nov.2019

BestWB olan bir tezgahı paketi olduğunu amaçları olmak çok benzer bir geliştirme, bir güncelleştirilmiş uzantısı için AmigaOS , 3.1.4 olmadan tüm bu donanım cezalar genellikle ilişkili olan bu tür paketleri. Gerçekten 3.1.4'ün kendisinden daha iyi bir 3.1.4!

BestWB olacak uyacak kimse istediği bir temiz AmigaOS'a deneyimi olmadan gereksiz kabartmak sıklıkla ilişkili distro'larını bu tür. Bu peşinden gidip hızını ve kullanılabilirliğini ve yok değil odak üstünde göz şeker .

Eğer sen olan zaten bir BestWB kullanıcı olsun güncelleştirmeleri gelen önceki sürümleri burada :

Güncelleme dan BestWB v1.3 için v1.2

Güncelleme dan BestWB v1.2 için v1.1

BestWB v1.0 - v1.1 arası U pdate

Eğer sen istemek için başlangıç kullanarak BestWB için ilk defa, olsun tam v1.3 paketini gelen BURAYA .

As opsiyoneller eklentileri Eğer var :

DOpus sağlarEğerhızlıdeğiştirmekDirWorkilepopülerDizinOpus.

WHDLoad ohızlayüklerWHDLoadv18.5

Özellik listesi :

-Bir bul sistem aracını yüzden o tezgahı menü " Find ..." alır aktive ( SimpleFind ).

Gif , jpg , bmp , png , pcx , tga , tiff ve wav medya için -Yeni ve Geliştirilmiş veri türleri .

-Yeni Çıkarılabilir ortam bölme mounter ( SCSIMounter )

-Yeni sistem snooper ( SnoopDOS )

- Hızlı ve kolay kullanımı disket , disk fotokopi uygulamasını ( SuperDuper )

- CPU desteği ve daha iyi donanım tespiti için kütüphaneler ( MMULib + BoardsLib ).

-Bir dosya yöneticisi için kopyalamak , taşımak ve silme dosyaları bir daha kolay bir şekilde ( DirWork ).

- Çok ait bir kullanışlı mal olduğunu yapmak kullanıcı deneyimi çok daha rahat ( GrabIFF , AssignWedge , FreeWheel , Rewincy , Tools menüsünde , ToolAlias , yenimod , yStart , BenchTrash , PowerSnap , CronTask , PM, WindowTiler ve MagicMenu ).

-58 ek tezgahı yazıcı sürücüleri ( almak bir göz at senin SYS: Depolama / yazıcılar çekmece ).

- AddMem , DMS, WBCtrl ve showboard'lar gibi tamamlayıcı komutlar .

-ZIP ve JAZ sürücü desteği ve ilgili bağlantı listeleri ( IOTools ).

- XPKMaster teklifler veri sıkıştırma / açma kütüphanesi mevcut üzere programların desteklenmesi onu .

- Charmap olan bir araçtır yardımcı olur uğraşan ile tüm karakterlerin a verilen yazı . Faydalı için desenli ve nadir karakterleri .

- Prepcard + yardımcı kullanıcıyı için yönetmek birçok donanım üzerinde pcmcıa portuna

- popüler LHA, LZX, GZIP ve ZIP / UNZIP arşiv komutları vardır yüklü içinde onların son canlı örnek .

-Kompakt Disk ses çalar ile birçok ait harika özellikler ( ACDPlay )

- Midi destek için birçok programlarla birlikte camd.library ve Midiports tercihleri uygulaması .

-Yeni grafik arayüz sağlar size okumak ve yazma geri adf ve dms disket görüntüleri (TSGUI).

- Orada olan yeni tercihler programı ( WBStartupPrefs ) sağlar Eğer kolayca idare WBStartup ve Emtia çekmeceyi .

- Hafif ağırlık ama başka türlü verimli REDIT metin editörü olduğu da dahil .

-Yeni monitörler sürücüler için yerli Amiga yongalı (Film24, HD720, HighGFX , SüperPlus ve Xtreme ).

- FontView olan bir uygulama mümkün için göz aracılığıyla mevcut yazı ve rapor bunların özelliklerini .

-A Yedekleme aracı olabilir hatta olması yapılan için çalışmaları ile sigara Amiga bölümleri ( ABackup ).

-Shell ile komut tamamlama , kaydırma çubukları ve birçok ait diğer Nice'in özellikleri sayesinde hiç VinCed .

-Bir çalışma masası dostu NSD / TD64 uyumlu sürücü birleştiricisi ( DiskOptimizer ).

- TotalCalc olan bir yedek hesap edebilir hatta edilecek yapılandırılmış olarak bir ileri bilimsel biri .

- UNPACKER yardımcı kullanıcıyı içinde sıkıştırılmış açma arşivlenen dosyaları ile bir GUI.

-A çok hızlı antivirüs olduğunu destekler xvs.library edilir şimdi konuşlandırılmış ( Fungicide ).

- TextView'un olan bir gelişmiş metin görüntüleyici olduğunu destekler html arasındaki diğer formatlar .

- PicShow olan basit ve etkili resim görüntüleyici .

- IconLib 46.4 olan bir hızlı icon.library reimplementation verir sen hiç bakınız tüm türlerini ait simgeler (standart, newicons , glowicons , png , vs.).

- FullPalette edecektir izin sen kilitlemek ve optimize paletleri .

- IconSet sağlar Eğer hızlı geçiş arasındaki arasındaki standart simgeler ve GlowIcons .

- ImageMount verir size karşı kolayca monte ADF, İSO ve HDF görüntü dosyaları.

- WBDock olan bir özelleştirilebilir programı oluşturur bir dok çubuğu tutan programlar için daha kolay başlatılması .

-Bir komple set kılavuzları açıklamak tüm bu yeni özellikler . Bunlar şunlardır içeride YARDIM :.

Ahi sağlayan ses donanımı altında bir birleşik bir arayüz.

- TitleShadow olan bir programdır sağlayan başlık çubuğu yazı özelleştirme .

-Ve daha fazlası…

http://lilliput.amiga-projects.net/BestWB.htm

C= Amiga 1200 Rev. 1d4 /ACA 1233-40 Mhz 128Mb /ClassicWB OS 3.9/RTC/ Kickstart 3.1.4/ Gotek F.E./ 16GB SD-IDE HDD /HP slim DVD-RW IDE /AGA mk2cr/ PCMCIA 512MB CF/ CompactFlash Wi-fi Card
cinar
Deneyimli

>>>CD32<<<

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Mayıs 21, 2020, 14:34:20 ÖS »

İkisini de kullandım, hatta AIAB vb. türlü paketler denedim ama ClassicWB'in verdiği hazzı hiçbiri veremedi. BestWB'e sıcak bakmamamın sebebi özünden uzaklaşmış görmem, OS olarak 3.1.4 de öyle. Eğer Kickstart yazdırdıysanız bana kalırsa en sağlamı HstWb ile 3.1.4 patchli ADV-SP kurmak, öbür türlü ikon problemi çıkıyor. Eğer makine çok iddialıysa ama hiç vakit kaybetmeden Coffin kurulmalı.

Aradıklarım | Satılıklar
C64C SwinSid IRQHack
IIgs ROM03
A4000 RevB Acill Buster9 16+2RAM
AmigaMania
Deneyimli

Guru Meditation

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Mayıs 21, 2020, 14:51:35 ÖS »

İkisini de kullandım, hatta AIAB vb. türlü paketler denedim ama ClassicWB'in verdiği hazzı hiçbiri veremedi. BestWB'e sıcak bakmamamın sebebi özünden uzaklaşmış görmem, OS olarak 3.1.4 de öyle. Eğer Kickstart yazdırdıysanız bana kalırsa en sağlamı HstWb ile 3.1.4 patchli ADV-SP kurmak, öbür türlü ikon problemi çıkıyor. Eğer makine çok iddialıysa ama hiç vakit kaybetmeden Coffin kurulmalı.
Teşekkürler yedek bir 2.5" IDE hard diskimde denedim Coffin'i, 68030 değil de üzeri bir işlemci olsa sanırım daha tatmin edici olurdu. Ama 68030 biraz zayıf kalıyor.

C= Amiga 1200 Rev. 1d4 /ACA 1233-40 Mhz 128Mb /ClassicWB OS 3.9/RTC/ Kickstart 3.1.4/ Gotek F.E./ 16GB SD-IDE HDD /HP slim DVD-RW IDE /AGA mk2cr/ PCMCIA 512MB CF/ CompactFlash Wi-fi Card
AmigaMania
Deneyimli

Guru Meditation

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Mayıs 21, 2020, 14:54:10 ÖS »

Bir de yeri gelmişken çok cahilane soru olacak ama nedir bu ClassicWB sonundaki uzantıların açıklaması? ADV-SP vs.? Bunca zaman aradım taradım bir açıklama bulamadım.

cinar
Deneyimli

>>>CD32<<<

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Mayıs 21, 2020, 16:46:45 ÖS »

http://classicwb.abime.net/
LITE: Stok A1200 için optimize edilmiş lite hali (EC020 ayarı makineler)
FULL: A1200 + 4MB RAM öngörülmüş tam hali, ama ideal değil.
ADV: FULL paket ayarındaki makineler için ama içi daha dolu.
ADV-SP: OS31'in gelebileceği son nokta, turbo şartı var.
OS39: ADV-SP üzerine mi emin değilim, OS39 temelli olanı, kuvvetli bir 030 ve 16 üstü ram ile rahat edebildim ben.
OS35: OS39 paketinin OS35 bazlı hali, arada kaldığından pek tercih edilmiyor.
P96: RTG makineler için içi doldurulmuş olanı
68K: Stok 68k makineler için.

Aradıklarım | Satılıklar
C64C SwinSid IRQHack
IIgs ROM03
A4000 RevB Acill Buster9 16+2RAM
AmigaMania
Deneyimli

Guru Meditation

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Mayıs 22, 2020, 08:48:42 ÖÖ »

http://classicwb.abime.net/
LITE: Stok A1200 için optimize edilmiş lite hali (EC020 ayarı makineler)
FULL: A1200 + 4MB RAM öngörülmüş tam hali, ama ideal değil.
ADV: FULL paket ayarındaki makineler için ama içi daha dolu.
ADV-SP: OS31'in gelebileceği son nokta, turbo şartı var.
OS39: ADV-SP üzerine mi emin değilim, OS39 temelli olanı, kuvvetli bir 030 ve 16 üstü ram ile rahat edebildim ben.
OS35: OS39 paketinin OS35 bazlı hali, arada kaldığından pek tercih edilmiyor.
P96: RTG makineler için içi doldurulmuş olanı
68K: Stok 68k makineler için.

Bilgilendirme için teşekkürler

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: