Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetBüyük Kutu PC oyunları Koleksiyonu
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Büyük Kutu PC oyunları Koleksiyonu  (Okunma Sayısı 346 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« : Mayıs 20, 2020, 23:17:51 ÖS »

Büyük Kutu PC oyunları Koleksiyonu yapanlar varsa aşağıdaki sayfaya bir göz atsınlar... Kutuları 3D olarak yerleştirmişler... Güzel kutular var... Eski oyun kutuları mı güzel? biz mi daha çok seviyoruz bilemiyorum.

https://bigboxcollection.com/#CollectionOverview

pofpor
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Mayıs 21, 2020, 00:12:04 ÖÖ »

Büyük kutu ya da normal kutu olsun, bence eski oyunların en güzel özelliği içinden kitapçık çıkmasıydı. Oyunu oynamasan bile kutuyu eline alırsın, her ayrıntısını incelersin, içinden çıkanları defalarca okursun... Kokuları bile insanın zihninde güzel anıları canlandırıyor.

Theoden (Arethrid)
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Mayıs 21, 2020, 00:34:36 ÖÖ »

Yıllardır hep uğradığım eşsiz bir site.
Sitenin sahibi Benjamin ile sohbetimiz olmuştu, yaklaşık 3 sene önce olması lazım. Kendisi çok kibar ve paylaşmayı seven biri.
Sitesinde bazı kutuların doğru şekilde render edilmemesi ile ilgili ufak bir debug yapmıştık.
Bir süredir maalesef pek aktif değil ve artık eskisi kadar sık bir şeyler yüklemiyor.
Bu arada kutuların bir çoğu Almanca.

Sitedeki print için hazırlanmış dosyayı kullanarak yaptığım kutular. Ancak sitede verilen şablonu direkt basmak yerine printer'a sığdırmak için bütün kutuları kendi belirlediğim maksimum bir boyuta göre ayarladım.

Fotolar 2017 yılından. Daha sonra 4-5 tane daha yaptım, bazılarını da arkadaşlar için yapıp hediye ettim.

« Son Düzenleme: Mayıs 22, 2020, 11:30:25 ÖÖ Gönderen: Theoden (Arethrid) » Logged

You are in a computer game, Max.
izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Mayıs 21, 2020, 09:47:13 ÖÖ »

enfes ötesi görüntü, prince of persia bile var. Ellerine sağlık GÖKHAN hocam

LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Mayıs 21, 2020, 09:50:14 ÖÖ »

Kutular güzel olmuş... Ama bu reprodüksiyon kutuların bir köşesine muhakkak reprodüksiyon yazılması ya da bir uyarı içermesi gerektiğine inanıyorum. Hediye ettiğiniz arkadaşlardan biri bir diğerine hediye eder, o da ebay fiyatından bunu bir başkasına satarsa, alan arkadaş aldanmış olur...

İyi niyetle benzer ürün hazırlayan, kitapçık basan çok arkadaşımız oluyor. Ama bunlar dağıldığında bir süre sonra gerçek/orjinal gibi işlem görüyor ve bir çokları yanılıyor.

Not: yazdıklarım kesinlikle sizinle alakalı değil. konu geçnişken aklımda olanı paylaşmak istedim.

witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Mayıs 21, 2020, 10:33:21 ÖÖ »

Büyük kutu ya da normal kutu olsun, bence eski oyunların en güzel özelliği içinden kitapçık çıkmasıydı. Oyunu oynamasan bile kutuyu eline alırsın, her ayrıntısını incelersin, içinden çıkanları defalarca okursun... Kokuları bile insanın zihninde güzel anıları canlandırıyor.

En azından kokulu PDF üretseler güzel olacak...
BioMenace
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Mayıs 21, 2020, 11:03:01 ÖÖ »

Kutular güzel olmuş... Ama bu reprodüksiyon kutuların bir köşesine muhakkak reprodüksiyon yazılması ya da bir uyarı içermesi gerektiğine inanıyorum. Hediye ettiğiniz arkadaşlardan biri bir diğerine hediye eder, o da ebay fiyatından bunu bir başkasına satarsa, alan arkadaş aldanmış olur...

İyi niyetle benzer ürün hazırlayan, kitapçık basan çok arkadaşımız oluyor. Ama bunlar dağıldığında bir süre sonra gerçek/orjinal gibi işlem görüyor ve bir çokları yanılıyor.

Not: yazdıklarım kesinlikle sizinle alakalı değil. konu geçnişken aklımda olanı paylaşmak istedim.

Benim başıma geldi. Facebook'dan orijinal diye 2 kutulu oyun ve 1 adet Screamer disket aldım. İnanılmazdı ya... Hem kutu reprodüksiyon, hem CD kopya, hem de kitapçık fotokopi çıktı. Disketin etiketi bile fotokopiydi, yapıştırmayı bile becerememişler. Satıcıya iade ettim, reprodüksiyon olduğunu bilmiyordum dedi ama tabi ki inanmadım ama bozmadım da...

Alınıklarım: https://goo.gl/UoWo8n
Satılıklarım: https://goo.gl/kDMfMp
Theoden (Arethrid)
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Mayıs 21, 2020, 11:05:55 ÖÖ »

Hediye ettiğim kişiler çok yakın iki arkadaşım. İkisi de o oyunlara manevi bağlılıkları olduğu için ömür boyu saklayacakları şeyler.

Orijinal kutulara göre boyutu çok küçük, karton değil de kalın bir kağıttan yapılma ve zaten kutular da mühürlü olduğu için kapaklarının açılması gibi bir durum bile söz konusu değil.

Haklısınız herşeyin sahtesini yapıp satmaya çalışıyorlar. Çok istenirse çoğu şeyin sahtesi orjinaline çok benzer şekilde yapılabilir, maksat dolandırmak olduktan sonra ihtimaller sınırsız

appiah4
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Mayıs 21, 2020, 12:17:15 ÖS »

Bir ara oyun kolleksiyonumun fotoğraflarını çekmem lazım.. Son sayımda 33 tane büyük kutulu oyun vardı Amiga/PC, çok fazla değil ama yine de evde koyacak yer yok, hepsi kutular içinde poşetleniş şekilde duruyor depoda..
« Son Düzenleme: Mayıs 21, 2020, 12:18:56 ÖS Gönderen: appiah4 » Logged

Retronautics: Retro bilgisayar, donanım ve proje galerim.
Theoden (Arethrid)
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #9 : Mayıs 21, 2020, 12:20:17 ÖS »

Oyun kutusu deneyimi bambaşka gerçekten. İçinden çıkan herşeyin ayrı bir anlamı ve anısı oluyor.
Bazı kutuların içinden çıkan çeşitli reklam broşürleri ve demo disc'leri de çok keyifli şeyler.

mkarasu
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Mayıs 22, 2020, 19:21:57 ÖS »

Bir ara oyun kolleksiyonumun fotoğraflarını çekmem lazım.. Son sayımda 33 tane büyük kutulu oyun vardı Amiga/PC, çok fazla değil ama yine de evde koyacak yer yok, hepsi kutular içinde poşetleniş şekilde duruyor depoda..
satma istersen mesaj atabilirsin
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: