Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trDiğer Nostaljik BilgisayarlarAtariAtari 520 st 3 bonba işareti nedir
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Atari 520 st 3 bonba işareti nedir  (Okunma Sayısı 3573 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Uzay1999
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« : Mayıs 25, 2020, 00:38:11 ÖÖ »

Bende seneler önce çalışan ama şimdi ekranda 3 bomba işareti ile karşılaştım  acaba disketi olmadığı içimi yoksa bozuldumu anlayamadım .yardımcı olanilirmisiniz
freedom
Uzman

Retro allows me to be free.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Mayıs 25, 2020, 01:15:08 ÖÖ »

Bende seneler önce çalışan ama şimdi ekranda 3 bomba işareti ile karşılaştım  acaba disketi olmadığı içimi yoksa bozuldumu anlayamadım .yardımcı olanilirmisiniz

Acilista çıkıyorsa sıkıntılı olabilir. TOS sistem açılışta yeşil ekran olarak açılmalı, bunun dışında 3 bomba işareti, zaman zaman bende de çıkabiliyor. Bu sistemsel bir hata da olabilir veya kullandığınız disketten okuma hatasından da kaynakli olabilir. Farklı disketlerle ve programlarla deneyin. Floimg isimli programla PC de 720kb formatlı bir diskete *.st uzantılı dosyaları yazıp, Atari st de çalıştırabilirsiniz. Yine de olmuyorsa sistemsel bir hata olduğu düşünülebilir. Incelemek lazım. Bir deneyin, umarım düzelir. Olmazsa bir toplantımızda onceden haberlesirsek bakarız. Donanım için ben birşey yapamam ama anlayan arkadaşlar çıkabilir. Kapasitorlerde sıkıntı olabilir, belki değişmesi gereklidir. Sysinfo programı ile sistem bilgileri kontrol edilebilir. Tabi çalıştırabilirseniz. Kolay gelsin
« Son Düzenleme: Mayıs 25, 2020, 01:19:42 ÖÖ Gönderen: freedom » Logged

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: