Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetBazı sitelerdeki Windows 10 fiyatları
Sayfa: 1 2 3 [4] 5   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Bazı sitelerdeki Windows 10 fiyatları  (Okunma Sayısı 18593 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
HkRecai
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #45 : Haziran 02, 2020, 17:08:18 ÖS »

wizofwor github Microsoft'un ve Loader, homebrew vs. uygulamalar barındırıyor biliyorsun değil mi ?

Github'ın ucundan biraz warez barındırmasından çok sahibini bilip bilmemem ilginizi çekmiş, ilginç bir yaklaşım.
peraspera95
Ziyaretçi
« Yanıtla #46 : Haziran 02, 2020, 17:21:43 ÖS »

Bu başlık en son normal seyrindeydi.İki gün bakmadım foruma bu da patlamış. Kahkaha
wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #47 : Haziran 02, 2020, 17:47:56 ÖS »

Loader'ı bilmiyorum. Hombrew'i çok severek kullanıyorum. Warez'le uzaktan yakından alakasını. Herhangi bir yamuğunu görmedim.

Cimihendriks
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #48 : Haziran 02, 2020, 22:08:18 ÖS »

bu başlık da nedense gerilim dolu sürekli

Alacağın bir kaç nefes, hiç düşündün mü?
Ne kalacak senden, hiç düşündün mü?
Bir cansız vücudun, o da çürür toprak olur gider.
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #49 : Haziran 02, 2020, 22:38:24 ÖS »

@HkRecai:

Github Microsoft'un biliyorsun değil mi?

Kendi ayağına sıktığını mı vurguluyorsun?
Cydonian
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #50 : Haziran 02, 2020, 22:51:20 ÖS »

çok heyeçanlı 

It is difficult to say what is impossible, for the dream of yesterday is the hope of today and the reality of tomorrow.
HkRecai
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #51 : Haziran 02, 2020, 23:02:03 ÖS »

Benim demek istediğim Microsoft'un sitesinde açık kaynak kodlu Microsoft ürünleri için Cra.ck geliştirme olması
https://github.com/kkkgo/KMS_VL_ALL

Zaman içinde bir çok illegal yazılım da gördüm ama bir kenara not etmedim, illegal derken artık ne denir ise copyright dalgamotoru işte.

Aklıma gelen en meşhuru Open Ps2 Loader
https://github.com/ps2homebrew/Open-PS2-Loader

peraspera95
Ziyaretçi
« Yanıtla #52 : Haziran 03, 2020, 00:26:46 ÖÖ »

çok heyeçanlı 

Tam seyirlik dimi Kahkaha
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #53 : Haziran 03, 2020, 02:58:43 ÖÖ »

Kahkaha

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #54 : Haziran 03, 2020, 09:04:48 ÖÖ »

@witchdoctor:

Komşumun tatile giderken kapının anahtarını paspasın altına koyduğunu herkese ilan edersem hırsıza yardım etmiş olurum. Peki kendi anahtarımı paspasın altına bırakıp bunu herkese söylüyorsam ne yapmış olurum?

Not: Tabi ki aslında paspasın altına bırakmıyorum. Saksının altında.

LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #55 : Haziran 03, 2020, 09:27:22 ÖÖ »

Bir çok konuda, sadece bir yazılım geliştirip lisanslayanlar değil, diğer geliştiriciler de korunmuştur. Yani birisinin bir sistemin açığını bulması ya da sistemin kendisine tanıdığı imkanları kendince kullanarak, farklı uygulamalar geliştirmesi, benzer işlemleri daha hızlı ve kolay yapması çoğu zaman yasak değildir. En basit örnek Jailbreak işlemini verebiliriz... Yasak mı? Değil. Jailbreak anlatan, yapmayı sağlayan araçları dağıtmak sorun mu? Değil. Ama buna karşı firmaların alacakları önlemler var ya da bu yola gidenleri bazı hizmetlerden mahrum kılabiliyorlar. Ama bunun ötesinde çok yapacakları olmuyor.

Homebrew dünyasındaki çoğu insanın sistemleri nasıl kırdıklarını anlatan siteleri, toplulukları vardır. Yıllardır hiç kimse bu topluluklara bir şey yapamadı. Eğer github'da ya da bir yerde açık gösteren, bilinen bir yama, uygulama varsa, bilinçli görmezden gelme kadar, kanunen yapılacak pek bir şeyin olmadığını da gözden kaçırmamak gerek...

witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #56 : Haziran 03, 2020, 09:32:26 ÖÖ »

@witchdoctor:

Komşumun tatile giderken kapının anahtarını paspasın altına koyduğunu herkese ilan edersem hırsıza yardım etmiş olurum. Peki kendi anahtarımı paspasın altına bırakıp bunu herkese söylüyorsam ne yapmış olurum?

Sürekli var bu durum yazılım camiasında, piyasa penetrasyonunu sağlama amacıyla. Korsan dağılım piyasa bilinirliğini arttırıp reklam etkisiyle ürünü promote ediyor, bu işle uğraşmayan, etik veya güvenlik nedeniyle orijinal almak isteyenlerin sayısını arttırıyor. Bu işin istatistiksel modelini birileri tez konusu olarak yapmalı, muhtemelen yapmıştır da. Bunun yakın örneklerinden biri, Doom Eternal'in DRM'siz exe dosyasının da alt klasörlerden birine 'yanlışlıkla' yerleştirilerek piyasaya sürülmesi oldu.
appiah4
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #57 : Haziran 03, 2020, 10:06:23 ÖÖ »

@witchdoctor:

Bunu yapmanız hırsızın yaptığının ne olduğunu değiştirmiyor ki, son derece anlamsız bir argüman.

Retronautics: Retro bilgisayar, donanım ve proje galerim.
Remzi
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #58 : Haziran 03, 2020, 10:14:12 ÖÖ »

Bu işin istatistiksel modelini birileri tez konusu olarak yapmalı, muhtemelen yapmıştır da.

Kurtlar vadisindeki derin devlet teorisi gibi bir sey bu.Tez yazmasinlar,dizi ceksinler izleyelim 
cinar
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #59 : Haziran 03, 2020, 10:57:50 ÖÖ »

'Tek suç sende mi, sen de iyi saklasaydın' argümanı konu emekçi olduğunda acımasız kaçacaktır ama burada bahsi geçen firma Allah'ın Microsoft'u, vardır elbette bir çıkarı. Kaldı ki @witchdoktor açıklamış ne güzel, düşünmek lazım o zaman msguides.com'un kapanması bi tebligat uzaklıktayken nasıl Github'da kolayca barınabiliyor.
« Son Düzenleme: Haziran 03, 2020, 11:31:11 ÖÖ Gönderen: cinar » Logged

C64C | SwinSid | IRQHack
IIgs | ROM03
R1200 | Stok
A4000 RevB | CS mkII 060rev1@60Mhz | 128+64Mb FastRAM | BestWB-OS321 | ClassicWB-OS39
Sayfa: 1 2 3 [4] 5   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: