Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trAmigaAmiga YazılımAmiga500 - SUPAPLEX Projesi !
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Amiga500 - SUPAPLEX Projesi !  (Okunma Sayısı 2219 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Snk-Capcom
Üye

Üyelik Bilgileri
« : Aralık 20, 2017, 18:42:11 ÖS »

Şu anda MS-DOS versiyonu DOSBOX üzerinden çalıştırılabilir olduğu doğru lakin bazı bilgisayarlarda Bug ve Speedfix sorunları nedeniyle istenilen oynanabilirlik yok.Bu sorunu çözme adına 2009'da kurgusu yapılmış ve tarafımca tamamlanmış  bir projedir. 

TEKNİK DETAYLAR :

--ADF dosyası disketten alınmış , hem Amiga500 hem de PC ortamında testleri yapılmıştır.
--Win10 üzerinde kusursuz çalışabilmesi adına Winfellow emulatörüne konfigürasyon eklenmiştir.
--Ayrıca Win7 ve Win8 kurulu işletim sisteminde denenmiştir.

İndirdikten sonra arşivden çıkan Amiga klasörünü konum olarak  "C:/Amiga/Winfellow.exe"  şeklinde ayarlayınız.Kolaylık sağlaması için zipli arşivi "C:/" konumuna attıktan sonra sağ tıklayıp "buraya çıkart" şeklinde bir yol izleyebilirsiniz.Son olarak Winfellow.exe ile emulatörü çalıştırdıktan sonra "START EMULATION" ile oyunu başlatmak mümkün.Emulasyon yüklemesi sırasında birkaç defa farenin sol tuşuna birkaç defa tıklatmak gerekiyor.

OYUNiÇİ DETAYLAR :

--Komutlar : FARE , Yön tuşları ve Sağ CTRL şeklinde.
--ALT+F4 ile de çıkış yapıyorsunuz.Tekrar START EMULATION komutuyla kalınan yerden devam edilebilir.
--111 LEVEL tamamı oynanabilir durumda.Oyunda hile yok bu nedenle "ALLEN" adıyla kendim geçtim bölümleri.

Listede 2 kullanıcı var. "ALLEN" ile istediğiniz yerden başlayabilirsiniz.Yok ben baştan başlayacağım diyorsanız "NEW" adlı yeni bir kullanıcı oluşturuldu.DİKKAT , NEW PLAYER ile yeni kullanıcı oluşturmayın , kayıt altına alınmış data silinebilir.

İndir - 2MB
muhendis
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Aralık 20, 2017, 20:37:50 ÖS »

teşekkürler emegine sağlık

Amiga 1200 Acatune 1230 OS 3.9, Commodore 64, Commodore 1541,SD2IEC,Play station II Slim kasa,Raspberry Pi 2 Model B,Chamelon Cartridge,atari 2600 X 2,Raspberry Pi 3,1541a (Bozuk) Amiga 1200 3.9 Rom  160 gb hdd ACA 1221ec 17Mhz & 9mb Ram
Snk-Capcom
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Eylül 28, 2020, 15:05:26 ÖS »

Tekrardan selamlar ,

InARCADE firması Remake versiyonunu Steam üzerinden yayınladı.

https://store.steampowered.com/app/833140/Supaplex/?l=turkish

Artık emülatör ve konfigürasyon sorununa son.
Denedim cidden güzel yapmışlar , bilginize
egemur
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Eylül 28, 2020, 19:13:21 ÖS »

Boulderdash değil mi bu ? Çok benziyor. 😊

Commodore 64/64c - 1541 Ultimate+ - Ultimate 64 Elite
Amiga 500 - Gotek Floppy Drive
Snk-Capcom
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Eylül 28, 2020, 19:15:10 ÖS »