Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: PCBWAY & C64 İstanbul  (Okunma Sayısı 790 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Aykiri1
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #15 : Eylül 13, 2020, 17:07:15 ÖS »

Sinan bey gururlandık sayende.
başarılarının devamını diliyorum
emeğine sağlık

TA3OUH
PROTEUS1968
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #16 : Eylül 13, 2020, 17:18:20 ÖS »

sevgili sinan nasılsın ? her zaman dedigimiz gibi bize gerçek retro havasını yaptığın güzel çalışmalarınla hem mutlu ediyorsun hemde yaşatıyorsun sakın hasta olayım falan deme hep sağlıklı ol çok uzun yaşa.

özel bir soru olmazsa bu kadar çalışmaya vakit nasıl buluyorsun ? çünkü bu tarz işlerin  ar-ge aşaması  var devre çizimi var programlaması simüle edilmesi  ve  devreye  alınması var anladığım kadarı ile maddiyatla pek işin yok  bizi aydınlatırmısın.
« Son Düzenleme: Eylül 13, 2020, 17:21:45 ÖS Gönderen: PROTEUS1968 » Logged
Simon (Özay Turay)
Genel Yönetici

Commodore Forever

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #17 : Eylül 13, 2020, 17:29:45 ÖS »

Timur abi o kolay. Sinan abi hızlı ve emekli. Kahkaha

http://www.retrodergi.com - http://www.e-turay.com

Retro: Commodore 64, Amiga 500, Amiga 1200
Retromsu: Wii, XBox360, XBox, PS3 Slim, PS2 FAT, PS1, PSP Slim, Nintendo DS Lite
fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #18 : Eylül 13, 2020, 17:43:44 ÖS »

sevgili sinan nasılsın ? her zaman dedigimiz gibi bize gerçek retro havasını yaptığın güzel çalışmalarınla hem mutlu ediyorsun hemde yaşatıyorsun sakın hasta olayım falan deme hep sağlıklı ol çok uzun yaşa.

özel bir soru olmazsa bu kadar çalışmaya vakit nasıl buluyorsun ? çünkü bu tarz işlerin  ar-ge aşaması  var devre çizimi var programlaması simüle edilmesi  ve  devreye  alınması var anladığım kadarı ile maddiyatla pek işin yok  bizi aydınlatırmısın.

Teşekkür ederim @Aykiri1, @PROTEUS1968

Sağ olun Timur abi, hamd olsun iyiyim. Sağlığıma dikkat etmeye çalışıyorum, sizler de sağ olun.

Abi ben SSK prim gün sayımı doldurdum, yaş bekliyorum, henüz hukuken olmasa da fiilen emekli hayatı yaşıyorum, bol bol boş vaktim var. Evde bunlarla uğraşmaktan çok keyif alıyorum. İki tane öğretmenin çocuğu olarak; sahip olduğum bilgiyi paylaşmak üzere programlandım.

Maddiyat konusuna bakışım "kanaat en büyük hazinedir." ihtiyacım omayan şeyi satın almamaya çalışıyorum, israftan kaçınıyorum, bence maddi zenginlik; kazandığınız paranın miktarından ziyade o parayı nasıl değerlendirdiğiniz ile ilgili. Para icat edilmeden asırlar önce de dünya üzerinde insanlar vardı ve diğer canlılar gibi para kullanmadan yaşayabiliyorlardı.

PROTEUS1968
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #19 : Eylül 13, 2020, 17:44:52 ÖS »

özaycım nasılsın ? sessiz sedasız gidiyorsun eminimki yakında bir proje bombası cikaracaksın senin emeklerin çalışmalarının değeri hiçbirşeyle ölçülmez  

Bende  emekliyim ama wc ye zor gidiyoruz donumuzu zor topluyoruz vallahi

Bu arada özaycım  sen bu kadar çaĺışmayı nasıl başarıyorsun ? sende bizi aydınlatırsan mümkünse

ALLAH sana uzun sağlıklı ömürler versin.
« Son Düzenleme: Eylül 13, 2020, 18:16:26 ÖS Gönderen: PROTEUS1968 » Logged
phoenix
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Eylül 13, 2020, 19:49:48 ÖS »

@fort_apocalypse, harikasın.Emeğine sağlık.Sayende eski zamanlardaki heyecanımız hep zinde kalıryor Forumu her açtığımızda " acaba şimdi sırada ne var" diye düşünmeden edemez oldum Kahkaha
fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #21 : Eylül 13, 2020, 20:05:45 ÖS »

Teşekkür ederim Sayın Hocam, sağ olunuz.

Elimden geldiğince devam etmeye çalışacağım.

Simon (Özay Turay)
Genel Yönetici

Commodore Forever

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #22 : Eylül 14, 2020, 20:08:03 ÖS »

özaycım nasılsın ? sessiz sedasız gidiyorsun eminimki yakında bir proje bombası cikaracaksın senin emeklerin çalışmalarının değeri hiçbirşeyle ölçülmez 

Bende  emekliyim ama wc ye zor gidiyoruz donumuzu zor topluyoruz vallahi

Bu arada özaycım  sen bu kadar çaĺışmayı nasıl başarıyorsun ? sende bizi aydınlatırsan mümkünse

ALLAH sana uzun sağlıklı ömürler versin.

Çok şükür iyiyim abi. Bir sene sonunda iyice uyum sağladım yeni işime. Ama maalesef yoğun çalıştığımız için hobilere zaman kalmıyor pek. Evde olduğum zamanlar ancak istirahat etmeye ve büyük oğlumun uzaktan eğitim çalışmalarına yetiyor. Pandemi bu konuda kötü etkiledi beni maalesef.

Proje konusuna gelince bu sıralar zor ama en azından açtığım yolda ilerleyen bir sürü proje geliştiren, forumdaşlarıma ulaştıran arkadaşımın olması benim için şimdilik teselli oluyor. Buradan tekrar hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum.

Çalışmadan kasıt projeler ise işin sırrı severek yapmak ve yabancı dil bilmek abi. Bu konuda genç arkadaşlarıma da her zaman yabancı dil öğrenmelerini tavsiye etmişimdir. Ülkemizde maalesef belli bir konuda bir gruba veya foruma girdiğinizde (bizim güzide forumumuz hariç) yardımcı olmaktan çok akıl veren tiplerle karşılaşıyorsunuz ve kendinizi geliştirmek için gerekli bilgilere ulaşmak gerçekten zor. Ama yabancı topluluklarda bu duruma pek rastlamıyorum.

Güzel dileklerin için de teşekkür ederim abi. Bu dileklerini foruma gönül veren, çıkar beklemeden ve kar amacı gütmeden bildiklerini, elindeki malzemeleri, projelerini bizlerle paylaşan tüm arkadaşlarımla paylaşıyorum. İyi ki varsınız hepiniz.

http://www.retrodergi.com - http://www.e-turay.com

Retro: Commodore 64, Amiga 500, Amiga 1200
Retromsu: Wii, XBox360, XBox, PS3 Slim, PS2 FAT, PS1, PSP Slim, Nintendo DS Lite
PROTEUS1968
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #23 : Eylül 14, 2020, 22:30:15 ÖS »

proje konusunda sinan özay özgür kaan ve diğerleri  bu forumun ve retro bilgisayarın bel kemiği tüm forum ve proje arkadaşlarımıza tekrar teşekkür eder çalışmalarının ve başarılarının devamını dilerim.
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: