Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: CGTR Samsun Şubesi Ziyaret  (Okunma Sayısı 3234 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« : Eylül 17, 2020, 19:02:22 ÖS »

Samsun,forumun aktif üyelerinin yer aldığı şehirlerimizden bir tanesidir. Forumun ilk üyeleri arasında yer alsalar bile yıllarca hiç görüşmediğimiz, sadece forum üzerinden yazıştğımız arkadaşlarımızdan Devilish ve Def Leppard ile Çarşamba günü görüştük.

DevilisH, Def Leppard, LW3D

Öncelikle Devlish beni karşılayarak güzel bir kahvaltı ikram etti. Sohbet ederken, yıllardır Def Leppard'ı görmedim abi, seni de görmekten memnun olacaktır, ziyaret edelim mi? ne dersin? dedi. Açıkçası hiç vaktim olmamasına rağmen, delmişken Def Leppard'ı ziyaret edelim dedim. İyi ki ziyaret etmişiz. Hem yeni Amiga 1200 boardları ve üzerinde yaptığı mucizevi çalışmayı yakından görme fırsatı yakaladım, hem de samsundan, forumdan üyelerle ilgili bayağı kaynattık Çok daha uzun kalmak isterdim ama ayrılmak zorunda kaldım ve beni güzelce uğurladılar. başta Devilish olmak üzere Def Leppard'a çok teşekkürler.

Nerden çıktı bu Samsun ziyareti diyecekleriniz olacaktır.. Sağolsun Devilish 10-15 senedir, yurtdışından aldığımız bazı bilgisayarlara göz kulak oluyor, saklıyordu. Kayınvalidemi ziyaret için Çorum'a gitmişken, emanetleri alayım dedim...

Görüşmeden fotoğraf ve emanetler ektedir...(Nazar etmeyin...15 yıl önce bunlar kolay bulunuyordu.

[img width=800]

* mac_portable_samsun.jpg (482.44 KB, 4896x2988 - Görüntüleme: 422 kez.)

* falcon_samsun.jpg (718.55 KB, 4896x2988 - Görüntüleme: 471 kez.)

* samsun.jpg (162.88 KB, 1024x769 - Görüntüleme: 541 kez.)

* apple_IIe_Samsun.jpg (341.84 KB, 4896x2988 - Görüntüleme: 485 kez.)
« Son Düzenleme: Eylül 18, 2020, 09:01:43 ÖÖ Gönderen: LW3D » Logged

onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Eylül 17, 2020, 19:34:45 ÖS »

Tebrikler guzel buluşma . Ama keşke montajla genclestirmeseydiniz kendinizi 

C64 ve A500 gerisi teferruat
LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Eylül 17, 2020, 19:42:36 ÖS »

güzellik, gençleştirme modu açık çektik Kahkaha

AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Eylül 17, 2020, 21:20:50 ÖS »

Yaaa öyle işte. Forumda en üst düzeyden gelirler basarlar ortamı Kahkaha

Ben o şerefe daha önce nail oldum abi.  Def Leppard ve Samsun ekibi ile ekalci kardeşimizde vardı. Ankara'da tanışmıştım. Gerçekten tam anlamıyla, retroya gönül vermiş, bu alanda saygı duyulacak işlere imza atan bir gurup.

Forumda çok özel insanlar var. Yüz yüze görüşünce bunu daha iyi anlıyorsunuz. Arada forum ortamımız kızışsa da. Gerçekte yüz yüze tanışsanız aaa ben kime ne dedim olursunuz. Ben bir çok kişi ile tanışma fırsatı yakaladığım için yazıyorum bu cümleleri.

Bu arada mekan baya retro fotoğraf gençleştirme efekti de dahil olunca 2000'lerin başı gibi görünüyor.

Ne güzel etmişsiniz. LW3D ziyaret etmişsiniz. Sevgiler.
« Son Düzenleme: Eylül 17, 2020, 21:58:30 ÖS Gönderen: AmigaEsref » Logged

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Eylül 17, 2020, 22:10:39 ÖS »

Ne güzel bir fotoğraf, ne güzel bakan 3 çift göz. Fotoğraf çekilmeden hemen önce neyin muhabbetini yapıyordunuz bilmiyorum ama fotoğraf duygu seli olmuş.

Hepiniz sağlıkla, mutlulukla uzun yaşayın.

Def Leppard
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Eylül 17, 2020, 23:03:06 ÖS »

LW3D bize güzel bir sürpriz yaptı. Maalesef vakit darlığından çok fazla konuşamadık ama güzel muhabbetimiz oldu. Zaman olsa bu fotoda başka arkadaşlarda olabilirdi. LW3D ziyaretin için teşekkür ederim. Umarım yine görüşme imkanımız olur. Sanırım Samsun şubesine bir İstanbul yolu görünüyor

Amiga Repair Service
phoenix
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Eylül 17, 2020, 23:43:42 ÖS »

Çok güzel bir kare.  @Def Leppard İstanbul'da yapılacak ilk organizasyonda sizleri de görmek isteriz
egemur
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Eylül 17, 2020, 23:50:48 ÖS »

Ortam çok güzel görünüyor. Özledik bu günleri. Darısı İstanbul’un başına.

Commodore 64/64c - 1541 Ultimate+ - Ultimate 64 Elite
Amiga 500 - Gotek Floppy Drive
DevilisH
Uzman

aLWaYs AmigA

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Eylül 18, 2020, 00:19:02 ÖÖ »

Uzun yıllar sonra ilk defa yazıyorum. Sanırım en son Eylül 2010 senesinde yazmıştım. Bundan tam 10 sene önce...

Bu satırları yazmama sebep, @LW3D 'nin güzel ziyareti ve akabinde @Dep Leppard ile bir araya gelişimiz ve bu başlık altındaki güzel yorumlar...

@LW3D, değerli abim. Sanırım seninle olan abi-kardeşliğimiz 15-16 yılı devirdi. Bu zamana kadar birbirimizi hiç görmeden aramızda oluşturduğumuz bu güzel kardeşlik bağı için ben sana teşekkür ederim. Kardeşlik bağı diye özetliyorum çünkü bu bağ, içerisinde saygıyı, sevgiyi, paylaşmayı ve güveni taşıyor.

Misafirliğin çok kısa sürdü. Çok fazla birşey yapamadık. Çok daha güzel ağırlamak isterdik. Bir kusurumuz olduysa affola... İnşallah bir daha ki görüşmemiz iade-i ziyaret olacak.

Tüm camiaya, tüm dostlara Samsun'dan Selamlar...

A500 Desktop Tower=A500+,Kickstart 2.0 & 3.1,MTec A520+Fpu,Avideo24 3MB,MultiVision500,Gold Chip(68000,Denise,Paula),Cpu-Ide,Df1 Booter,6MB Ram,..

A1200 Power Tower=PPC,MediatorSx,256MB Ram,Voodoo5,SpiderII,FastAtaIII,WLan,LifeVievTV,Terratec512i,.

AmigaONE XE 800MHZ,128MB AtiRadeon,512MB Ram,
izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #9 : Eylül 18, 2020, 08:53:23 ÖÖ »

MAŞALLAH

LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #10 : Eylül 18, 2020, 09:07:49 ÖÖ »

İlginiz ve güzel mesajlarınız için çok teşekkürler...

@DevilisH: Her zaman bekleriz ve inşallah bir dahaki sefere daha uzun kalabilirim. Umarım covid19 salgını yakın zamanda sona erer, bizler de CGTR toplantılarına kavuşur, sizleri misadir ederiz. Forum üzerinden yazışmayla, yüz yüze görüşme bam başka... Her şey için tekrar çok teşekkürler.

Fotoğrafta, Def Leppard'ın elindeki yeni Amiga 1200 boardunu yakından görme şansı yakaladım. İşçilik ve board çok güzel. Daha önce düşünmüyordum ama Amiga4000 ve diğer Amiga modelleri için yeni üretilen kartlara sıcak bakmamı sağladı. Bir ara bu kartlardan edinip, Def Leppard'ı rahatsız etmek gerek...

ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #11 : Eylül 18, 2020, 11:21:44 ÖÖ »

Güzel bir gün geçirmişsiniz. Samsun'a buradan selamlar. Tekrar Ankara buluşmasına bekliyoruz.

Gokhan Ozkan
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Eylül 18, 2020, 22:14:18 ÖS »

Formumuz sayesinde yıllar içinde çok güzel dostlar edindik. Bu dost arkadaşlarla arada da olsa da yüzyüze görüşmenin tadı bir başka.

Bu bakımdan çok güzel vakit geçirdiğinizi tahmin ediyorum.

Retro ile uzun yaşayın değerli arkadaşlar.

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: