Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Bir devrin sonu mu ?  (Okunma Sayısı 275 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Snk-Capcom
Üye

Üyelik Bilgileri
« : Eylül 29, 2020, 15:02:47 ÖS »

Selamlar,

--Retro oyun ve sistemlerin PC emülasyonu !
--Web ve mobil tabanlı geliştirilen emülatörler !
--Eski nesil oyunlara ait Remake yapımları !
--Retro oyunları harmanlanarak oluşturan koleksiyonlar !
--Steam , GOG , Epicgames platformları üzerinden erişim !

Artık şu dönemde istediğimiz her şeye laptop ya da masaüstü bilgisayarımız üzerinden ulaşabiliyoruz. Yeni nesil konsollar harici ne varsa artık tarih oldu. Ayrıca bizim gibi eski nesil retrocular yaşlandıkça koleksiyonlarda bir bir çöpe gidecektir. Küstahlık etmem istemem ama görüşlerim bu şekilde. Bugünlerde zamanın aktığını yeni dünyaya adaptasyon sağlamak için eski kafalarımızı değiştirmemiz gerektiğini anladım.

İnşallah doğru söyleyeni dokuz köyden kovmuyorlar Kahkaha
canerkaya
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Eylül 29, 2020, 15:09:53 ÖS »

35 yaşından sonra yeniden biriktirmeye başladım.Biri bırakır biri başlar.Asıl sorun burada değerli madenlerin geri dönüşümünü yapanlar.Ulaşılmaz hale getiriyor.

NO AMIGA NO COMMODORE BOL P3 P2
Snk-Capcom
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Eylül 29, 2020, 15:13:02 ÖS »

35 yaşından sonra yeniden biriktirmeye başladım.Biri bırakır biri başlar.Asıl sorun burada değerli madenlerin geri dönüşümünü yapanlar.Ulaşılmaz hale getiriyor.

Ne yapsınlar ağabey kapital dünyada her ürünün ticari bir amacı var.
Oyun üreticilerine , oyun şirketlerine gökten para yağmıyor herhalde.
Ayrıca emeğe saygı göstermek lazım diye düşünüyorum.

Aman yanlış anlaşılmasın siteyi kapatalım demiyorum 
« Son Düzenleme: Eylül 29, 2020, 15:15:33 ÖS Gönderen: Snk-Capcom » Logged
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Eylül 29, 2020, 15:16:11 ÖS »

Dünyamızda her şey sanal... Cebimizdeki para bile bir rakkamdan (plastik kart) ibaret... Her şey sanal olunca, insanın elindeki, dokunduğu, daha anlamlı oluyor (en azından eskiler için). Emulatorde hiç bir zaman commodore 64 ya da Amiga 1200'ün klavyesine dokunduğum, andaki tadı alamadım. Sorun görsel değil. Yani en iyi görsel yöntem olsa, scanline'ından akla gelecek tüm görseli, hızı, sesi sunsalar, eskinin anlamı başka... Bizden sonrakiler için anlamı olmaz, ama bizim için anlamı var bu cihazların...oyun kutuları ya da kartuşların.

Snk-Capcom
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Eylül 29, 2020, 15:26:15 ÖS »

Dünyamızda her şey sanal... Cebimizdeki para bile bir rakkamdan (plastik kart) ibaret... Her şey sanal olunca, insanın elindeki, dokunduğu, daha anlamlı oluyor (en azından eskiler için). Emulatorde hiç bir zaman commodore 64 ya da Amiga 1200'ün klavyesine dokunduğum, andaki tadı alamadım. Sorun görsel değil. Yani en iyi görsel yöntem olsa, scanline'ından akla gelecek tüm görseli, hızı, sesi sunsalar, eskinin anlamı başka... Bizden sonrakiler için anlamı olmaz, ama bizim için anlamı var bu cihazların...oyun kutuları ya da kartuşların.

O konuda size hak veriyorum. O zaman ki aldığımız haz tabi çok başkaydı. Retro bilgisayarı olmamış , hiç atari salonuna gitmemiş neslin bizi anlaması çok zor.

Ama teknolojinin gelişmesiyle zamanında oynadığımız oyunlara ait ayrıntıları da öğrenmiş olduk. Aaa böyle bir ending var mıydı ? Şu komboyu nasıl yapıyorlardı ? şeklinde oyuna tekrar yönelmemizi sağlayan unsurlar da oldu.

Peki geçmişte aldığımız o haz nasıl kapatılır ? Tabi konsola ait klavye,joystick gibi donanımlarda artık bilgisayar ile uyumlu.Dolayısı ile eski günlerden aldığımız keyfi bir tık az da olsa bugünün teknolojileri ile elde edebiliriz diye düşünüyorum.
« Son Düzenleme: Eylül 29, 2020, 15:28:31 ÖS Gönderen: Snk-Capcom » Logged
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Eylül 29, 2020, 15:32:03 ÖS »

elde etmen imkansız... Çünkü aslında o gün seni etkileyen sadece o cihaz, o oyun değildi... O gün oynayan SNK-Capcom'un yaşı, çevresi, imkanları ya da imkansızlıkları, ülke ya da aile durumları o gün o oyunu, sistemi anlamı kılıyordu. O günlere dönemeyeceğimiz için, o günleri ve hissi bugün elde etmek imkansız.

Snk-Capcom
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Eylül 29, 2020, 15:35:29 ÖS »

elde etmen imkansız... Çünkü aslında o gün seni etkileyen sadece o cihaz, o oyun değildi... O gün oynayan SNK-Capcom'un yaşı, çevresi, imkanları ya da imkansızlıkları, ülke ya da aile durumları o gün o oyunu, sistemi anlamı kılıyordu. O günlere dönemeyeceğimiz için, o günleri ve hissi bugün elde etmek imkansız.

Haklısınız ağabey , ama birkaç tık altı olsun.

Ne olur bir nebze acımızı azaltsaydınız Kahkaha
Snk-Capcom
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Eylül 29, 2020, 16:06:52 ÖS »

Yok mu ağabey oradan 2 aduket atacak birileri kuruduk ya Kahkaha
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: