Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel Sohbetebay, Paypal ile ödeme sorunu 2021'de son bulacak
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: ebay, Paypal ile ödeme sorunu 2021'de son bulacak  (Okunma Sayısı 2479 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« : Eylül 29, 2020, 14:25:11 ÖS »

Son aldığım ürünü ödemek istediğimde, ebay sayfasında, Paypal dışında yöntemlerle ödemenin mümkün olacağıyla ilgili aşağıdaki linke yönlendirme vardı... Anladığım kadarıyla şu anda bazı satıcılar için alternatif ödemeleri açmışlar ve 2021 ile herkes kredi kartı, google pay, apple pay vb. ile ödeme yapabilecekler.

https://pages.ebay.com/payment/2.0/index.html

- son aldığım ürünün satıcısı deneme aşamasındaki bu sisteme dahilmiş. Paypal yerine banka kartıyla (enpara) ödeme yaptım. Paypal ne zaman kapanır endişesi yaşamayacağımız, paypal olmadan ödeme alabileceğimiz bir sistem faydalı olacaktır.

not: Belki önceden beri vardı, yeni dikkatimi çekti...(kredi kartı ödeme eskiden de vardı...)

fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Eylül 29, 2020, 14:57:09 ÖS »

Ne güzel bir haber, Teşekkürler paylaşım için. Kahkaha

Feandreu
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Eylül 29, 2020, 16:20:14 ÖS »

Heyecan verici bi gelişme

@LW3D, Yanlış bilmiyorsam kredi kartı ödeme sistemi de PayPal altyapısını kullanıyordu. Satıcıyla anlaşılırsa dışarıdan istenilen araçla ödeme yapmak mümkündü(eBay garantisi olmadan tabi). Zannediyorum bu PayPal harici ödeme yöntemlerini kabul etmek adına ilk resmi girişim.
Voltron
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Eylül 29, 2020, 21:18:18 ÖS »

Guzel haber. Ben en son transferwise kullanarak satin alim yaptim yurtdisindan. Sadece 2Tl masraf oldu.

Sanirim  bir de eski paypal kullanicilari icin bir kisitlama olmadi. Paypal engellemeden once de TR sanal kartim kayitliydi, hala o kartla odeme alip gonderebiliyorum.

Metal grupları çok bağırıyor. haklıyken haksız duruma düşüyorlar...
BioMenace
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Eylül 29, 2020, 21:32:18 ÖS »

BU NE MUHTEŞEM BİR HABER COŞTUM Kahkaha

Alınıklarım: https://goo.gl/UoWo8n
Satılıklarım: https://goo.gl/kDMfMp
Cengiz Demir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Eylül 29, 2020, 22:48:45 ÖS »

Güzel bir haber oldu bu. 

segaa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Eylül 29, 2020, 23:57:27 ÖS »

Çok güzel haber lakin yine de pek fazla sevinemiyoruz, PayPal Türkiye'den çekildiği yıl yani 2016 senesinde dolar 2.60, 3 lira civarında seyrediyordu,

şu an bakltığımızda dolar neredeyse 8 lira, + eklenen vergileri saymıyorum bile, şöyle azıcık büyük kutulu bir ürün alsak sadece kargo parası bile asgari ücretin yarısına denk gelir.  Kahkaha

Bolca paramız varsa sevinebiliriz tabi.  Kahkaha

LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Eylül 30, 2020, 11:43:05 ÖÖ »

Kurlar konusunda ne yazık ki çok haklısınız. Dün cihazlara ödemediğim parayı bugün sadece kargoya ödüyoruz Ama arada sırada da olsa ürün alırken, uyduruk adreslerle, bir nevi kaçak paypal hesaplarıyla ödeme yaparken yaşadığımız tedirginliği, yaşamayacak olmak ta bir şeydir...

- Paypal hesabına sanal kartı eklemiştim. Sanal karta para yükleyip ödeme yapıyordum. Geçenlerde ödeme yapamadım, paypal hata verdi. Başımdan kaynar sular döküldü. Paypal Türkiyeden paypal ile ödeme yaptığımı tespit etti, hesabı kapattı dedim. Meğerse sanal kartın kullanım tarihi değişmiş Kahkaha Sanal kart detaylarına bakarken, fark edip düzelttim ve ödemeyi yaptım. En azından bundan sonra paypal kapattı mı? tespit etti mi endişemizin olmaması iyi bir haber. Umarız ekonomimiz de düzelir, kurlar da uygun hale gelir (sonuçta zamanla alışacağız...yapacak bir şey yok gibi)

supremenothing
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Eylül 30, 2020, 13:17:35 ÖS »

oto parçası aldım ebay den

litvanya dan buraya 30 dolar parçanın kendisi 30 dolarda kargo tuttu
45 tl de vergi..

ha parça burada 1500 tl di yine kardayım ayrı.
fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #9 : Eylül 30, 2020, 13:33:49 ÖS »

Ülkemizde el emeği ucuz, birçok kişi evinde birşeyler üretebiliyor.

Bir devlet kuruluşu olan posta teşkilatı Yurtdışı gönderileri destekleyici (Çindeki gibi) bir fiyat politikası uygulasa belki aldığımızdan çok daha fazla satış yapılabilir, bence ülkemize turizmden daha fazla döviz girişi olur.

Özellikle istihdam dışı kesim için ciddi bir kazanç kapısı olur.

Tek yapılacak işlem PTT yurtdışı gönderi ücretini Çin ile aynı seviyeye getirmek.

LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #10 : Eylül 30, 2020, 14:20:00 ÖS »

Yapılacak çok şey var fort_apocalypse... Sorun yönetenlerin ne yazık ki az sayıda muhatapla (az sayıda girişimci ile) bu işi yapmak istemelerinden kaynaklanıyor. Sistemin içinde olmadığımızdan, anlamakta zorlanıyoruz. Yeni dünya düzenine biraz kapalı, anlamakta zorlanan insanlarla (ki tüm siyasilerimiz neredeyse eski kafalı) yeni bir şeyler yapmak, hayal etmek güç

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: