Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Commodore 64 Breadbin Klavye  (Okunma Sayısı 204 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
sinanyildiz
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« : Ekim 28, 2020, 11:56:25 ÖÖ »

Merhaba,

Tanidigim bir arkadastan kapali kutu olarak Commodore 64 Breadbin almistim. Uzun bir suredir de acip kontrol etme imkanim olmadi. Gecen gun kontrol edeyim dedim. Klavyenin bazi tuslarinda problem oldugunu fark ettim. Aslinda butun tuslar calisiyor, fakat bazi tuslara cok sert basmak gerekiyor. Bu durumda, klavyeyi degistirmek mi tek cozum acaba?
onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Ekim 28, 2020, 12:25:10 ÖS »

Merhaba,

Tanidigim bir arkadastan kapali kutu olarak Commodore 64 Breadbin almistim. Uzun bir suredir de acip kontrol etme imkanim olmadi. Gecen gun kontrol edeyim dedim. Klavyenin bazi tuslarinda problem oldugunu fark ettim. Aslinda butun tuslar calisiyor, fakat bazi tuslara cok sert basmak gerekiyor. Bu durumda, klavyeyi degistirmek mi tek cozum acaba?

Sok temizle duzelir. Membran yok cunku. Sokmeden kontak sprey sikmak da ise yarayabilir aralarina .
« Son Düzenleme: Ekim 28, 2020, 12:30:22 ÖS Gönderen: onursapci » Logged

C64 ve A500 gerisi teferruat
fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Ekim 28, 2020, 12:29:12 ÖS »

"C64 klavyesi bozulmaz" desem yeridir. Klavye çalışmadığı zaman klavyeye bakmadan 6520'yı sökerim

Onur'un dediği gibi, temizlik yeterlidir.

onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Ekim 28, 2020, 12:31:10 ÖS »

"C64 klavyesi bozulmaz" desem yeridir. Klavye çalışmadığı zaman klavyeye bakmadan 6520'yı sökerim

Onur'un dediği gibi, temizlik yeterlidir.

Estagfurullah ustat senden ogrendik

C64 ve A500 gerisi teferruat
sinanyildiz
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Ekim 28, 2020, 13:20:49 ÖS »

Merhaba,

Cok tesekkurler oncelikle. Internette arastirdigimda, conductive keypads needs to be replaced tarzi yazilar okuyunca, ciddi bir problem vardi diye dusunmustum. Olmadi oncelikle kontak sprey ile deneyeyim.

My breadbin's keys all work, but all require very hard presses, and cleaning contacts hasn't helped. According to Ray Carlsen, this means the conductive rubber keypads need to be replaced with spares or with less-often-used keys that are still healthy. I have neither.

Is it possible to buy replacement conductive keypads anywhere? I know about Keypad Fix and similar products, but it's not clear to me if that's a long term fix. And Mechboard64 is intriguing but not currently available.

Failing all that, I'm curious if anybody has a C64 keyboard where all the keys respond to a soft touch, that they're willing to sell. With or without keycaps.
ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Ekim 28, 2020, 13:44:25 ÖS »

klavyesi bozuk c64 hiç görmedim yada an itibari ile hatırlamıyorum. sert bastığına göre 6520 sağlam temizle düzelir arkadaşların yazdığı gibi

Eşimin videolarını çektiği youtube yemek tarifleri kanalımız
http://www.youtube.com/channel/UCWeURdgKjzxe9490Pb5KTPA?view_as=subscriber
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: