Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriProjeAmiga'yı 3 Boyutlu Olarak %100 Doğrulukta Modelleme Projesi: Amiga Reloaded
Sayfa: 1 2 [3] 4   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Amiga'yı 3 Boyutlu Olarak %100 Doğrulukta Modelleme Projesi: Amiga Reloaded  (Okunma Sayısı 3223 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
lunarstrain
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #30 : Ekim 29, 2020, 21:02:49 ÖS »

Ben de bu forumdaki hiç kimsenin bir Commodore'un veya Amiga'nın kesiliş veya kırılış videosunu izleyebileceğini sanmıyorum. % 100 Doğru kopya modeller bence ölçerek de tasarlanabilir.

"Bence" değil, yöntem belirleyin, "şöyle yapalım" deyin, eyvallah, hesaplayalım, bir Amiga da boşa gitmesin. Amiga klavyesinin tuşlarının iç kısımlarındaki çıkıntıları kesip biçmeden nasıl modellemeyi düşünüyorsunuz %100 doğrulukta?

Ben bu konuda teknik bilgiye sahip değilim, sadece teknolojinin geldiği nokta itibariyle bunun olabileceğini düşündüm. Olmayacaksa da yine fikrim aynı, % 100 doğru kopyalar uğruna 1 orijinal bence feda edilmemeli.

Bir de bir fikir olarak, belki de çok saçma bir şey söylemiş olacağım, gülmeyin lütfen, ama, mr cihazları benzeri bir tarama imkanı olamaz mı?
Sunshine
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #31 : Ekim 29, 2020, 21:21:49 ÖS »

Ben de bu forumdaki hiç kimsenin bir Commodore'un veya Amiga'nın kesiliş veya kırılış videosunu izleyebileceğini sanmıyorum. % 100 Doğru kopya modeller bence ölçerek de tasarlanabilir.

"Bence" değil, yöntem belirleyin, "şöyle yapalım" deyin, eyvallah, hesaplayalım, bir Amiga da boşa gitmesin. Amiga klavyesinin tuşlarının iç kısımlarındaki çıkıntıları kesip biçmeden nasıl modellemeyi düşünüyorsunuz %100 doğrulukta?

Ben bu konuda teknik bilgiye sahip değilim, sadece teknolojinin geldiği nokta itibariyle bunun olabileceğini düşündüm. Olmayacaksa da yine fikrim aynı, % 100 doğru kopyalar uğruna 1 orijinal bence feda edilmemeli.

Bir de bir fikir olarak, belki de çok saçma bir şey söylemiş olacağım, gülmeyin lütfen, ama, mr cihazları benzeri bir tarama imkanı olamaz mı?

Lidar tarayıcıyla taramayı düşünmüştüm ama yüksek çözünürlükte tarama yapılamıyor diye biliyorum.

Komik değil, lütfen her önerinizi yazmanızı rica ediyorum ama MR cihazı benzeri bir teknoloji öyle yüksek çözünürlüklü olmaz dostum.

Matematiksel olarak bir yüzeydeki bombeleri, eğrilikleri nasıl en doğru şekilde aktarırız arkadaşlar? Fikirlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.
cemtezcan (blockmind)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #32 : Ekim 29, 2020, 21:28:30 ÖS »

Sevgili Volkan ya da sunshine, sana hakaret eden olmadı. Yazılanları doğru okuyabiliyorsun değil mi? Teknik açıdan tartışmayı sürdürmememin sebebi hem yazdıklarının teknik açıdan doğru olmaması hem de bu başlığın ve senin konuyla ilgili bir katma değerin olmayacağına ikna olduğum için vakit kaybetmek istemediğimdendir. Bunu bir çeşit üstünlük gibi değerlendirip kafana göre "bana hakaret edildi" şeklinde mağduriyet yaratmazsan sevinirim.

Sunshine
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #33 : Ekim 29, 2020, 21:38:14 ÖS »

-
« Son Düzenleme: Ekim 29, 2020, 23:39:22 ÖS Gönderen: Sunshine » Logged
Sunshine
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #34 : Ekim 29, 2020, 21:41:50 ÖS »

Ayrıca "Yurtdışı amiga gruplarına bu konuyu taşırsanız sanırım buradakinin %5'i seviyesinde ciddiye alınırsınız." sözü bir hakaret, bir aşağılama değil midir? Mağduriyetim yok asla, ne olur, en fazla burdan üyeliğimi sildirir, herkese hoşçakalın deerim. 1999 senesınde amigart diye bir Amiga Türkiye kullanıcıları grubu vardı. Orda da senin yaptığın gibi davranışlar oluyordu, o zamandan beridir Amiga Türkiye gruplarından uzaktım, gene çıkarım sorun değil.
cemtezcan (blockmind)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #35 : Ekim 29, 2020, 21:43:39 ÖS »

Ben öneride bulundum ama onu görmemek daha işine geldi sanırım. Bu istersen yaparım ederim dediğin şeylere küçük bir başlangıç yapıp uygula dedim zaten. Bir klavye tuş kapağı ile prototip uygulaması yap sonra dev bir ters mühendislik projesi başlat dedim. Bu senin için en doğru ve faydalı öneri şu an. Bunu yapınca tüm amiga 500 U ve takip eden amiga 4000 ve cd 32 için çok güzel referans olur.

Hala bir mağduriyet peşindesin. Ben en iyi ben yaparım, sen veya kimse yapamaz diye bir şey demedim. Demagoji herkese zaman kaybettirir. Yapma. Giderim durmam gibi kaprislerini de bana yapmana gerek yok. Ben bu forumun sahibi veya lideri değilim. Kalsan da gitsen de üzülmem. Bunlarin konuyla bir alakası da yok. Egon seni ilgilendirir beni değil.

Sunshine
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #36 : Ekim 29, 2020, 21:47:37 ÖS »

-
« Son Düzenleme: Ekim 29, 2020, 23:39:30 ÖS Gönderen: Sunshine » Logged
Sunshine
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #37 : Ekim 29, 2020, 21:50:38 ÖS »

Ben öneride bulundum ama onu görmemek daha işine geldi sanırım. Bu istersen yaparım ederim dediğin şeylere küçük bir başlangıç yapıp uygula dedim zaten. Bir klavye tuş kapağı ile prototip uygulaması yap sonra dev bir ters mühendislik projesi başlat dedim. Bu senin için en doğru ve faydalı öneri şu an. Bunu yapınca tüm amiga 500 U ve takip eden amiga 4000 ve cd 32 için çok güzel referans olur.

Hala bir mağduriyet peşindesin. Ben en iyi ben yaparım, sen veya kimse yapamaz diye bir şey demedim. Demagoji herkese zaman kaybettirir. Yapma. Giderim durmam gibi kaprislerini de bana yapmana gerek yok. Ben bu forumun sahibi veya lideri değilim. Kalsan da gitsen de üzülmem. Bunlarin konuyla bir alakası da yok. Egon seni ilgilendirir beni değil.

Yöntem önerilerine ihtiyacım olduğunu söylemiştim. Aşağılanırsam tabi ki giderim. Aşağılandığım ortamda niye kalayım ki? Amigart örneğindeki gibi burdan da giderim, ki 1999 senesinde yaptığım birşeydi bu. Önce birbirimize saygılı olmamız gerekiyor. Demagoji diyerek halen hakaret ediyorsun.

Yüzey eğrileri hakkında bir yöntemim olsa zaten burada kimseye sormaz, bir referans çalışma üretir onu paylaşırdım. Destek istedim hakaret görüyorum ama. Sen söyle, gitmekten başka ne yapılır bu durumda?
cemtezcan (blockmind)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #38 : Ekim 29, 2020, 21:59:41 ÖS »

Kolay gelsin.

Sunshine
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #39 : Ekim 29, 2020, 22:05:41 ÖS »

Bu tartışmadan sonra yöntem tartışmaya hevesim de kalmadı ya, sikeyim Amiga'yı da projeleri de ya! Bu mesajımdan sonra zaten hesabım da silinir, birşey yazmama da gerek kalmaz.

Hoşçakalın arkadaşlar, teşekkürler.
Sunshine
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #40 : Ekim 29, 2020, 22:12:07 ÖS »

Birşey yazmama gerek varsa da yazıyorum, lütfen hesabım silinsin. 1999 senesinden bugüne değişen hiçbirşey olmamış gerçekten. İğrenmeye başladım gene. Hesabım silinmese de bakmayacağım.
amiga.os
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #41 : Ekim 29, 2020, 22:24:21 ÖS »

Bu tartışmadan sonra yöntem tartışmaya hevesim de kalmadı ya, sikeyim Amiga'yı da projeleri de ya! Bu mesajımdan sonra zaten hesabım da silinir, birşey yazmama da gerek kalmaz.

Mevzu ne olursa olsun kimse kimseye hakaret etmemiş küfür etmemişken bu tarz hiç olmadı.
Sunshine
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #42 : Ekim 29, 2020, 22:25:04 ÖS »

Mevzu ne olursa olsun kimse kimseye hakaret etmemiş küfür etmemişken bu tarz hiç olmadı.

Çok da güzel oldu dostum. Ben de insanım ama ya!
Sunshine
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #43 : Ekim 29, 2020, 22:26:24 ÖS »

Kimisi deer ne çalışmalar yaptın, kimisi küçümser, yeter ama ya yeter, istemiyorum proje mroje falan da istemiyorum, Amiga'yı da istemiyorum ya!
cemtezcan (blockmind)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #44 : Ekim 29, 2020, 23:05:37 ÖS »

Kimisi deer ne çalışmalar yaptın, kimisi küçümser, yeter ama ya yeter, istemiyorum proje mroje falan da istemiyorum, Amiga'yı da istemiyorum ya!

Siz yazılım mühendisliğini hemoloya games te falan mı yaptınız? Tavrınız hiç yabancı değil de...

Sayfa: 1 2 [3] 4   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: