Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Arcade kabini projem  (Okunma Sayısı 7820 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #15 : Kasım 24, 2020, 13:12:50 ÖS »

Alıntı
Ekran olarak elimde sadece 22 inçlik all-in-one bilgisayar var. Kabinin kendisi en fazla 32 inç tv yi alabiliyor fakat ikinci el için bile şuanlık bütçem yok. Zamanla küçük geliştirmeleri yapar burada paylaşırım sizlerle.

Çok haddime değil tabide. Bu cihaza 55" bir crt çok yakışır. Çok uygun fiyata letgo'da bulabilirsiniz. birde xp kurup, eski bir ati ekran kartı alıp. Crt'ye direk çıkışta alabilirsiniz. Çok tatlı oluyor. Ben Pc'de yapıp evdeki crt'ye bağlamıştım. Bu tarz arcade oyunlar scanline efekti olmadan biraz çiğ kalıyor. Yani size toplam maliyeti 300 TL gibi bir şey olur. CRT + Ati ekran kartının.

https://youtu.be/Xz8Be0nytfg
« Son Düzenleme: Kasım 24, 2020, 13:14:41 ÖS Gönderen: AmigaEsref » Logged

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
blurple
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Kasım 24, 2020, 13:56:47 ÖS »

Alıntı
Ekran olarak elimde sadece 22 inçlik all-in-one bilgisayar var. Kabinin kendisi en fazla 32 inç tv yi alabiliyor fakat ikinci el için bile şuanlık bütçem yok. Zamanla küçük geliştirmeleri yapar burada paylaşırım sizlerle.

Çok haddime değil tabide. Bu cihaza 55" bir crt çok yakışır. Çok uygun fiyata letgo'da bulabilirsiniz. birde xp kurup, eski bir ati ekran kartı alıp. Crt'ye direk çıkışta alabilirsiniz. Çok tatlı oluyor. Ben Pc'de yapıp evdeki crt'ye bağlamıştım. Bu tarz arcade oyunlar scanline efekti olmadan biraz çiğ kalıyor. Yani size toplam maliyeti 300 TL gibi bir şey olur. CRT + Ati ekran kartının.

https://youtu.be/Xz8Be0nytfg

Crt nin keyfini şuanki televizyonlar vermiyor haklısınız. Zaten projeye 55 ekran bir tüplü ile başladım, elimde kullanabileceğim 2 adet bilgisayar vardı biri laptop diğeri de resimlerdeki all-in-one pc, Yavuzg nin scartcade i için parçaları alıp ikisinde de denedim fakat elimdeki televizyondan mı yoksa bilgisayarlar nvidia olduğundan mı bilemiyorum bir türlü istediğim gibi olmadı. Daha sonra düz ekran yapmaya karar verdim. Crt olmasını isterdim ancak hem street fighter v, mortal kombat 11 vs gibi modern oyunları da oynayabilmek için hem de bu kestirdiğim mobilyaya artık crt sığmayacağı için mecburen bu seferlik böyle olacak. Ayrıca teşekkür ettim güzel yorumlarınız için.
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Kasım 24, 2020, 15:09:08 ÖS »

Bu kasa tasarımı 80-90 ların "nostaljik" oyun kabinlerinden ziyade daha modern düz ekran tabanlı oyunlar için tasarlanmış zaten.

Dolayısıyla düz ekrandan başka seçenek yok, ki o kasaya crt sığmaz zaten (tüpün uzantısı arka kapağı geçer).

Yine de şimdilik bütçe sorununa diyecek bir şeyim olmasa da daha büyük bir panel TV'yi ileride upgrade edebilmenizi sağlayacak şekilde bir açık kapı bırakın bence yine de

Oğuzhan
Uzman

There's no place like 127.0.0.1

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Kasım 24, 2020, 15:10:42 ÖS »

Bu cihaza 55" bir crt çok yakışır.

İnç değildir o, santimdir. İnç olsa duramazsın

Amiga 500/500+/1200
Commodore 64
Atari 1040STe/Falcon 030/Jaguar/2600
Roland MT-32 Rev.A&B/SC-88/SB-55/MT300s
Sony PS 1-2-3-4-5/PSP/PVM 20"/9"
Sega SMS1-2/MD2/Saturn/Dreamcast/GG
Nintendo NES/SNES/DMG/GB Color/GBA SP
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #19 : Kasım 24, 2020, 15:18:42 ÖS »

Bu cihaza 55" bir crt çok yakışır.

İnç değildir o, santimdir. İnç olsa duramazsın
Doğru abi Kahkaha düzelttiğin için teşekkür ederim.

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
darkelf
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Kasım 27, 2020, 21:52:33 ÖS »

Çok güzel bir çalışma olmuş. Ben de bitirmek üzereyim kabinimi. Yan paneller için yapıştırdığınız resimlerin size maliyeti ne oldu acaba?
Tam da o aşamadayım şu an.Fiyat ve mekan bilgisi verebilirseniz müthiş faydası olur.
Bir de ne formatta, ne çözünürlükte hazırladınız görselleri?
Teşekkürler.
blurple
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Kasım 28, 2020, 00:05:52 ÖÖ »

Çok güzel bir çalışma olmuş. Ben de bitirmek üzereyim kabinimi. Yan paneller için yapıştırdığınız resimlerin size maliyeti ne oldu acaba?
Tam da o aşamadayım şu an.Fiyat ve mekan bilgisi verebilirseniz müthiş faydası olur.
Bir de ne formatta, ne çözünürlükte hazırladınız görselleri?
Teşekkürler.

Teşekkürler, yan paneller için toplamda 160 tl gibi bir fiyat ödedim. Folyoya baskı + üzerine laminasyon yapıldı ikisi de dahil ayrıca uygulamak için keçeli plastik folyo uygulama aparatı da verdiler. Oturduğum yere yakın birkaç reklamcıya sordum öncelikle kimisi 350 tl gibi bir fiyat söyledi. En son VIP Dijital Baskı Merkezi diye bir yere sordum bulunduğum ilde, online olarak da hizmet veriyorlar sanırım. Hem onlardan hem de olduğunuz ildeki yerlere sorup fiyat bilgisi alırsanız daha iyi olur karşılaştırma açısından. Resimleri de photoshopta hazırlayıp pdf olarak kaydettim o şekilde götürdüm kendilerine. Ne kadar kaliteli hazırlarsanız o kadar iyi olur çözünürlük açısından.
bilir_kisi_07
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Kasım 28, 2020, 12:41:59 ÖS »

Tebrik ederim kabin çok güzel görünüyor. Merak ettim Bu ilk kabininiz mi? daha öncelerden tecrübeli gibisiniz sanki
blurple
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : Kasım 29, 2020, 08:33:56 ÖÖ »

Tebrik ederim kabin çok güzel görünüyor. Merak ettim Bu ilk kabininiz mi? daha öncelerden tecrübeli gibisiniz sanki

Çok teşekkür ederim. Evet ilk kabinim Başlamadan önce bayağı araştırma yaptım, yapılmış kabinler vs onların da yardımı oldu. Şuanlık ön ve üst cam parçaları kestirip montelemek kaldı onlar da bittikten sonra umarım daha da profesyonel görünecektir.
keremimo
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Kasım 29, 2020, 16:37:21 ÖS »

Yanlardaki decallere hayran kaldım. Elinize sağlık harika görünüyor. Arcade buton ve joystick nereden temin edeceksiniz?
muhendis
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #25 : Kasım 29, 2020, 16:38:40 ÖS »

Benim hep hayalimdir ya bir c64 ü veya amiga 500 ü kabinlemek bende yapmak istiyorum bakalım kısmet olursa bu arada güle güle kullanın

darkelf
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Aralık 04, 2020, 20:53:46 ÖS »

Selamlar, hangi sehirdesiniz acaba? Vip çok genel bir arama olduğu için bir sürü sonuç çıkıyor. Bir iletişim bilgisi var mı elinizde? Teşekkürler.
blurple
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #27 : Aralık 05, 2020, 09:35:32 ÖÖ »

Selamlar, hangi sehirdesiniz acaba? Vip çok genel bir arama olduğu için bir sürü sonuç çıkıyor. Bir iletişim bilgisi var mı elinizde? Teşekkürler.

Diyarbakır'dayım. Kendilerinin facebook sayfasına bu linkten ulaşabilirsiniz : https://www.facebook.com/vipdijitalbaski/
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: