Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

  Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriProjeCarnival Racer Genel Konu (Hikayem)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Carnival Racer Genel Konu (Hikayem)  (Okunma Sayısı 89 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
NESDelisi
Deneyimli
*****
Mesaj Sayısı: 556


Oyun Geliştiricisi


Üyelik Bilgileri
« : Nisan 10, 2021, 16:11:21 ÖS »


​ CARNIVAL RACER

GRUP ADI
SUNFLOWERの世界

ESER DİLİ
TÜRKÇE

İLHAM KAYNAĞI
RE-VOLT
FLASH & DASH

KABACA HİKAYE
“RC araba dünyası yeniden hareketleniyor. Bu hareketliliğinin sebebi, yakın zamanda başlayacak olan Carnival Full Cup adlı yarış kupasıdır. Kupanın sadece bir kazananı olacak. Yarışçılar, kupayı kazanmak için ellerinden gelenin daha fazlasını yapmak zorundalar.
 
Klasik yarış kuralları bu kupada yeterli olmayacak. Daha fazlası için yarışçılar arabalarını güçlendirmek için “Kurumatsu” adlı skill sistemine başvururlar. Bu sisteme göre araç, her yarışta 1 kere kullanılabilir. Daha fazla kullanılırsa araç infilak olacaktır.”


- BÖLÜM 01 -
“Fiyasko”

RC Frontend Home
Saat: 10.00
İngiltere

Antrenman sahasında hiç sesini duymadığımız ama varlığı olan birisi var. Bu sahnede sadece arabasına ustalaşmaya çalışan Danilo Ghioccio, sadece yarışa 2 saat kala geliyor. O sırada sürekli susmayan ve onun yanından hiç ayrılmayan Belldandy Zennou var.

Belldandy Zennou: “Sence bugün kim kazanır Danilo-san? Eğer sen kazanırsan bana çıkma teklifi edeceksin. Eğer kaybedersen, benimle bir ay hiç konuşma.”

Danilo ise pek konuşmadan antrenmanına odaklanmaya çalışırken, birileri yanlarına gelir. Onlardan birisi Erika Rose ve diğeri ise hiç yemek yemeden duramayan Benjamin Anderson var.

Erika Rose: “Şu zavallılara bak.” (der kahkaha atarak güler)
Benjamin Anderson: “Erika, benim yemeğim bitti.”
Belldandy Zennou: “Sen şiştikçe şişeceksin. Azıcık ara ver.”

Belldandy kafasını Danilo’ya çevirir ve.

Belldandy Zennou: “Benimle ne zaman çıkacaksın? Sevgili değil miyiz? Yoksa...”

Danilo hala pek sesini çıkartmaz ve bu sessizliğe dayanamayan Belldandy, Danilo’ya tokat atar ve onun yanında ayrılır. O sırada Robbia Flamme bunu görür. Belldandy’nin yanına gider. Erika Rose ise biraz oradan uzaklaşarak Cette’nin yanına yanaşır.

Robbia Flamme: “Biraz onu (Danilo’dan bahseder) rahat mı bıraksak?”
Belldandy Zennou: “Neden hep böyle suskun? Bi’sır mı saklıyor?”

O sırada hız delisi olan ama bir türlü doğru yolu bulamayan Alperen Güneş yanlarına gelir.

Alperen Güneş: “O (Danilo’dan bahseder) sır saklayacak son kişidir. Dün akşam evlerini yaktılar. Bana derdini anlattı. Anlayacağınız durumu vahim.”
Robbia Flamme: “Geçen gün araba kazası geçirmişsin. Şimdi daha iyi gördüm. Ailen bu duruma kızmıyor mu?”
Alperen Güneş: “Ailem bu durumdan rahatsızlar. Dün düşündüm ve kendi kendime bir karar verdim. Bundan sonra Turbo M12 dışında hız yaparsan, senin yarış lisansını yakarız.”
Belldandy Zennou: “Peki Alperen-san, neden benden sakladı bunu Danilo-san?”
Robbia Flamme: “Sizlere bir şey anlatacağım. Belki buradan sizlerde bir ders çıkartırsınız.”
Alperen Güneş: “Vov. Yine başımıza öğretmen kesildi.”
Belldandy Zennou: “Benim işim var. Ben gidiyorum.”

Bunu duyan Belldandy mecburen durmak zorunda kaldı. Her ne kadar Yakuza çetesine mensup olsa bile, karşısındaki eğitimli asker, kaçsa kovalanacak. Bu durumdan hiç hoşlanmaz Belldandy, yakalanacağını ve bir sopa dayak yiyeceğini iyi bilir.

Robbia Flamme: “Özellikle senin dinlemeni istiyorum Japon. 15 yaşındayken askeri kamptaydım. Bir grup askerle birlikte kamptan dışarı çıkmıştık. Komutanımız bize bir görev vermişti. Dağdaki bir evde, yasadışı işler döndüğünü, gidip evdeki insanları bulmamızı ve kendisine getirmemiz gerektiğini söylemişti. Komutan, benim elime işaret atılmış bir şekilde harita kâğıdı vermişti. Ben dahil, bir grup asker ile hemen o dediği yere gitmiştik. Peki sence bu adres doğru muydu?”
Belldandy Zennou: “Evet”

Danilo o sırada tam arabasını gazlarken dün yaşadığı olay gözünün önüne gelir ve o ortamdan uzaklaşarak dışarı çıkar. Chev ise tam yapbozunu bitirirken kafasını kaldırınca, dışarı çıkan Danilo’yu görür. Onun peşine düşerek o da dışarı çıkar.

RC Frontend Home Önü
Saat: 11.00
İngiltere

Danilo Ghioccio: “Bazıları cidden beni anlamıyor.”
Chev Mozorella: “Susmak gerçekten çözüm mü?”
Danilo Ghioccio: “Bilmiyorum. Gerçekten.”

RC Frontend Home
Saat: 11.30
İngiltere

O sırada Robbia, Belldandy ve Alperen aralarında konuşmaya devam eder.

Robbia Flamme: “Hayır, biz oraya vardığımızda adamlar daha ortada yoktu. Acele etmemelisin, herkesin zaman anlayışı çok faklıdır. Belki gerçekten Danilo, kendini daha hazır hissetmemiştir. Bu arada o alana vardığımızda gerçekten adamlar yasadışı işler çeviriyorlardı. Biz de orayı terk ediyor gibi yapıp bir köşeye saklandık. Daha sonra adamlar geldi. Bu adamların hepsi mal kaçırırken, kıskıvrak yakaladık. Daha sonra komutanımıza telsizle durumu bildirdik. Komutanımız bizden hem mallara ve hem de adamlara el koymamızı emretti. Biz de bu emre uyduk ve tüm mallara el koyup adamları yakaladık. Tabii patronları dışında, adamları asker kampına götürdük. Başta pek konuşmadılar, bir güzel temiz dövdükten sonra bülbül gibi öttüler.”

Belldandy Zennou: “Bu çete elemanları kaç kişiydi?”
Robbia Flamme: “Bu soruya şöyle cevap vereyim. Yaklaşık olarak 10-15 kişilerdi.”
Belldandy Zennou: “Anladım. Patronları kimmiş?”
Robbia Flamme: “Şok olacaksınız ama patronları benim babamdı. O an şok oldum. O şoku atlatmadan askerlerle beraber peşlerine düştük. Babamı yakaladık ve onu adaletin önünde diz çöktürdük. Fakat ben psikolojik olarak dağıldım. Elimi kana bulamadan bu psikolojiyi atlattım ama çok zor oldu diyebilirim. Uzun lafın kısası, daima sabırlı olman ve gerektiğinde doğru zamanda ve doğru hareketi yapmalısın. Kötü zamanda ve kötü hareket yaparsan, hayatını kendi ellerinle zehir edersin.”

O sırada Cette ve Erika aralarında konuşmaya başlar.

Erika Rose: “Bu aralar seni birilerin arasını düzeltirken göremiyorum.”
Cette Mer: “Demek o kadar ünlendim.”
Erika Rose: “Senin anneciğinin hastalığı nasıl oldu?”
Cette Mer: “Bilmem.”
Erika Rose: “Güzel. Zaten istesen de söylemem. Sonuçta anneciğin bizim hastanede çürüyor.”
Cette Mer: “Annemle uğraşmayı kes ve cevapla ne zaman iyileşir?”
Erika Rose: “Benim doktora benzer bir halim mi var? Ara hastaneyi sor. Ayrıca andemi hastalarının sağlığa tutunma oranı düşük Bayan Cette.”

Cette bu cümleleri duyunca dayanamayacak gibi olur ama daha önceden ağlamayacağına söz verir. Bu sözünü tutmak için içinden Erika’ya bin ton laf sayarak oradan uzaklaşır.

RC Frontend Home Önü
Saat: 10.00
İngiltere

Bunu duyan Belldandy hemen gözünü erkek arkadaşına çevirir ama onu göremez.
Bir tahmin yürüterek dışarı çıktığının varsayımına varır. Dışarı vardığında kafasını önce sola çevirir, hiç tanımadığı yüzler görür. Bu sefer kafasını sağa çevirir. Danilo ve yanında Chev’yi görür. Daha sonra yanlarına varır.

Danilo Ghioccio: “Belldandy, hayatım. Seni endişelendirdim, merak etme bu son olacak.”
Belldandy Zennou: “Sevindim.”

Belldandy, Chev’in sağ kulağına yaklaşarak;
Belldandy Zennou: “Onu (Danilo’dan bahseder) nasıl ikna ettin?”

Chev önce gülümser ve Belldandy’nin sağ kulağına yaklaşarak;
Chev Mozorella: “Sadece konuştuk.”

Belldandy, Chev’nin önüne geçerek kafasını ve belini eğerek teşekkür eder. Daha sonra Danilo’yla birlikte içeri girer. Arkasından Chev içinden düşünürken;
Chev Mozorella: Aralarında bir kıvılcım var ama bir türlü bu kıvılcım alev almıyor. Alev alsa belki bunlar evlenip çoluk çocuk yapar.

Arkasından Chev de içeri girer.

RC Frontend Home
Saat: 11.45
İngiltere

Herkes yavaş yavaş hazırlanmaya başlar. Tam saat 12.30’da Carnival Full Cup’ın ilk yarışı başlayacak.

O sırada yemek yemeden duramayan Benjamin yarışma salonunun biraz çaprazında kalan mutfağa dalar ve önünde ne görse yemeye başlar? Bunu gören Alperen güler ve arkasına yaklaşarak;

Alperen Güneş: “Bööööööööööööööööööööö!”

Benjamin korkudan zıplar.

Benjamin Anderson: “Anneciğim, ben öldüm galiba.”

Alperen bu duruma güler ama arkasından dayanamaz Benjamin’de ona eşlik eder. Daha sonra sakinleşir ve Benjamin yarış arkadaşına;

Benjamin Anderson: “Aç mısın?”
Alperen Güneş: “Evet.”
Benjamin Anderson: “Tamam sana yemek sipariş edeyim.”

Yemeği Benjamin sipariş eder ve yemeklerini yerler.

Herkes tam anlamıyla hazır olunca yarışılacak mekânın önüne dururlar. Sunucu yarış bölgesinin olduğu bölmenin tam sol üstündedir.

Zero Degree
Saat: 12.30
İngiltere

Sunucu: “Ben bugün sizler için Carnival Full Cup’ın ilk yarışını sunacağım. Bu yarış 4 turdan ve 8 kişiden oluşacak. Pisti biraz anlatacak olursam, yarışması oldukça çok basit gibi görünen eliptik ve uzun pisttir. Bu pistin kenarları tamamen buz iken yolu ise asfalttır. Bu sayede arabalar dönerken patinaj çekme gibi bir korkuyla yüzleşmeyecektir. Burası oldukça uzun bir yol gibi görünse de, aslında yarışmacılar için yorucu bir sınama ve bir başka diyişle yavaş arabaların çok kolay bir şekilde fark yemesine sebep olmaktadır.

Yine de burada oldukça yarışmacılar için çok fazla çekişme ortamı sunuyor. Seyirciler ise buraya Buz Cenneti adını vermiştir ama buranın gerçek adıysa Sıfır Derece’dir. Buna rağmen, burada 12 araba olduğunda gerçekten yarışmak için uygun değildir. Çünkü burası tam anlamıyla bir cehenneme dönüyor.”

O sırada RC arabalarının ana sahipleri sahaya çıkar ve herkes kendisi için ayrılmış alana gelir. Araba sahipleri mekanlarına gelince, giriş yolunun hemen aşağında yer alan bölmeden yukarıya çıkan RC arabalar kendini gösterir. Yarış sıralaması;

Sunucu: “Şimdi sizlere, 8 yarışçıların tümünü tanıtacağım. 1. sırada bir Amerikan bulunuyor. Kendisi Benjamin Anderson ve arabasıysa: Obesite. 2. sırada bir Türk bulunuyor. Kendisi Alperen Güneş ve arabası Turbo M12. 3. sırada bir Fransız bulunuyor. Kendisi Cette Mer ve arabası Muddy Corn Flaps. 4. sırada yine bir Fransız bulunuyor. Adıysa Robbia Flamme ve arabasıysa General Hobbite, 5. sırada bir Japon bulunuyor. Kendisi Belldandy Zennou ve arabası Bandit Yakuza, 6. sırada bir İtalyan bulunuyor. Kendisi Chev Mozorella ve arabasıysa Puzzle Piece, 7. sıradaysa bir İspanyol bulunuyor. Kendisi Erika Rose ve arabasıysa Hakase Sun, şimdi son sırada Danilo Ghiaccio var. Bu kişi yine bir İtalyan var. Arabasıysa Mite’n Milk.

Hakem: “Yarışı başlatmadan önce sizlere buradaki derecelendirme sisteminden bahsetmek istiyorum. Bu yarıştaki herkes “F” derecelendirmededir. Derecelendirme atlamak için küçük liglerde olan yarışları kazanmak zorundalar. Bu demek oluyor ki, o liglerdeki savaş ortamı daha çok sert ve acımasız bir mücadeleler olacak. Bugünün son bilgisi olarak derecelendirme ve en iyilerini de bahsetmek istiyorum.”

E liginden: Kemal Can Boz kendisi bir Türk ve arabasıysa Space Zelaga.
D liginden: Jeremie Dennis kendisi bir Fransız ve arabası ise Jackal. Rakiplerine toz yutturmayan güçlü bir yarışmacıdır.
C liginden: Alya Kim Yong kendisi bir Güney Kore’li ve arabasıysa Heavenpodia.
B liginden: Desura Kim Yong kendisi kardeşiyle aynı uyruğa sahip ve arabasıysa Hell’o. Arabası diğer arabalara nazaran büyük bu rakiplerin saldırısından çok daha az darbe alıyor demektir.
A liginden: Bu lig hakkında en azından şimdilik bir bilgi yok.


Hakem, yarışın her tarafını iyice görebildiği yerinde bayrağını havaya kaldırır ve yarış başlar.

Spiker: “Hile yapmamak suretiyle rakiplere saldırmak serbesttir. Şiddetin dozu ise saldıranın insafına kalmış.”

 İlk olarak herkes gazı kökler. Arkasından Chev Mozorella yıldız nesnesini alır.
Spiker: “Chev Mozorella yıldız nesnesini aldı. Bu nesne yarışçıların kullanacağı özel nesnelerdendir.”

O sırada daha önceden almış olan Cette Mer sahte yıldız koyar, arkadan gelen Robbia Flamme bu sahte yıldızı fark edemez ve arabası hafif olduğu için yarış dışına düşer.

Robbia Flamme: “Senin işini bitireceğim.”
Cette Mer: “Zuahahaha, zavallı şey.”

Alperen Güneş tam dar U dönüşün başındaki girişe yağ bırakır. Kendisi dönüp giderken, arkasındaki  tüm arabalar o yağa düşer ama bir kişi düşmez. O kişi ise bilenmiş bir şekilde Cette Mer’dir. Kendisi çok geçmeden hemen arabasını alır ve “r” adındaki yolun altına arabayı indirir. Arkasından sistem arabayı tazeler ve dışarı çıktığı yolun kenarından tekrar yukarı çıkarak yola devam eder. O sırada Cette Mer bu hızla öndeki engelden kurtulsa bile u dönüşlü yerde yavaşlamadığı için araba çarparak gider. Bu biraz risklidir.

           Arkadan başka bir deli gelir. Yarışın Japon’un eline bir nesne gelir. Bu nesne su balonudur. Tam U dönüşünü yapar ve devam eder. Daha sonra yağ gider. Bu yağların süresi 15 saniyedir. Japon elindeki su balonunu tam önünde duran Cette Mer’e atar ve Cette Mer‘in arabası 30 metre ileri sıçrar. Bir de orada daha yeni birinci olmuş, Chev Mozorella vardı. Birbirlerine çarpışırlar ve iki arabada takla atar. Arkadan gelen Alperen Güneş de bundan nasibini alır.”


Alperen Güneş: “Yahu sen hasta mısın Cette?”
Cette Mer: “Bana patlama, o nesneyi sorumsuzca atan Japon’a sar.”
Belldandy Zennou: “Bana bakmayın bile.”

           Belldandy, gaza basmaya devam ederken o sırada kendisini hiç görmediğimiz Erika Rose çıkagelir. Birbirleriyle çarpışırlar! Bu çarpışma çok kısa bir süre devam eder. Karşılarına bir U dönüşü çıkar. Orayı hiç yavaşlamadan dönerler. Daha sonra ikisi yine çarpışır. Arkasından bir sürpriz yaklaştığını ikisi de göremez. Benjamin Anderson gelir ve ikiliye su balonu fırlatarak saf dışı bırakır ama arkadan bir araba daha gelir ve Benjamin’e çarpar. O kişi Alperen Güneş olur ama çarpma girişimi başarısız olur. Şu an herkes 2. tura girer.

Benjamin Anderson: “Göreceksiniz, ben kazanacağım.”
Belldandy Zennou: “Ben kazanacağım.”
Erika Rose: “Siz eğlenin. Ben kazanacağım. Bugün sizlere korku salacağım, dermişim.”

           Erika Rose sakince gazlamaya devam eder. Tüm pisti rahatça temiz bir şekilde döner. 2. turda tansiyon biraz düşse bile, herkes 3. tura girer. Tur başında Benjamin, hiç bekletmeden önündeki yıldızı alır. Arabayı tam ortaya getirir. Arkasından gelen Erika o tuzağı gördüğü için, ani bir yavaşlama yapar ve hiç beklemeden, Benjamin‘i hemen sollar. Bu sayede birinciye otursa bile, çok kısa sürer. Çünkü arkadaki Belldandy hiç beklemeden elindeki su balonunu Benjamin’e sallar ve o araba çok hızlanır. Benjamin’in büyük bir savunma hatasından dolayı araba sağ duvara düz girer. Pistteki hemen hemen herkes Benjamin’i geçer. O sırada çok öne çıkmayan Danilo Ghiaccio çok sinirlenir ve arabasının gazını kökler ve önündeki tüm gördüğü engelleri geçer ama Chev onun tam önüne çıkar. Arkasında Chev gram beklemeden sahte yıldızı koyarak, yarışın dengesini bozacak ilk adımı atar. O sırada herkes son tura girer.

Danilo Ghiaccio: “Sizi geçecekken, yaptığınıza bakın Chev Hanım.”
Chev Mozorella: “Büyü de gel aslanım.”

Spiker: “Son turun en başında bir sürpriz bir gelişme yaşanıyor sayın seyirciler. Erika kurumatsu’yu kullanmak için 車津 düğmesine bastı.”

Erika Rose: “Demiştim, bugün ben kazanacağım diye. Aktifleş: Acil Servis.”

Spiker: “Kurumatsu aktifleşti, önünde kim varsa hızlıca ve ustaca bir şekilde solladı.”
 
      İlk U dönüş noktasından sonra biter ve herkes şok olur. Bu şokun etkisini herkes hemen atlatamadan yarış biter.

Spiker: “Yarışın kazananı Erika Rose oldu. 2.miz Benjamin Anderson’u ve yarışın 3.sü Robbia Flamme’i de kutluyoruz.
Yarışın kaybedenleri ise; Chev Mozorella, Belldandy Zennou, Danilo Ghiaccio, Alperen Güneş ve Cette Mer.“

Bölüm Sona Erer

Acil Servis: Kullanacak araba normal hızda gider ve arkasından arabanın şoförü "Kurumatsu" düğmesine basar. Arabanın arkasından turbo makinesi açılır. Bu makine sayesinde arabaya hem +10 hız daha ekler hem de zamanı dondurur.
Logged

O bir youtuber.
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: