Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trCommodoreCommodore YazılımJohn Barnes European Football Amiga 500 Sorunu
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: John Barnes European Football Amiga 500 Sorunu  (Okunma Sayısı 2418 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
lunarstrain
Üye

Üyelik Bilgileri
« : Ocak 09, 2021, 23:47:08 ÖS »

Daha önce Flashfloppy firmware başlığına yazmıştım bu sorunu, ancak sorunun flashfloppy ile ilgili olmadığı anlaşıldığından yeni bir konu açma gereği duydum.

Kullanmakta olduğum A500 1.3 kickstart'lı 512k chipram ve trapdoordan 512k ek rami var. Rev6A anakart. Dahili gotek son versiyon flashfloppy yüklü olarak kullanıyorum. Denediğim çoğu oyun sorunsuz bir şekilde açılmakta. Ancak John Barnes European Football Nincrystal crack introsunun ardından siyah ekranla takılıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=TTuVuAnaUjo

ADF Dosyasını Planteemu web sitesinden aldım ve oyun winuae'de çalışıyor. Ayrıca facebook'tan flashfloppy geliştiriciler grubuyla iletişime geçtim ve onlar da kendi gotek kurulumlarında çalıştırdıklarını söylediler. Hatta kanıt olsun diye video bile atmışlar.

Amiga Test Kit ile Ram test etmeyi denedim, hata vermedi. Sorun nerede olabilir?

« Son Düzenleme: Ocak 10, 2021, 00:12:13 ÖÖ Gönderen: lunarstrain » Logged
Kaan Akkurt
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Ocak 09, 2021, 23:50:33 ÖS »

Şunları denermisin

« Son Düzenleme: Ocak 09, 2021, 23:59:00 ÖS Gönderen: Kaan Akkurt » Logged

Siparis ile 3boyutlu baskı yapıyorum.
Commodore 64 Power Saver
Amiga 500 512kb ram
Joystick Test aleti
Satılıklarım

https://drive.google.com/file/d/1mx8ogKcQEcWur7UC5Yod4iqzLzluTJFy/view?usp=sharing
lunarstrain
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ocak 09, 2021, 23:58:52 ÖS »

Denedim, ancak sonuç aynı

lunarstrain
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Ocak 10, 2021, 00:01:16 ÖÖ »

Şunları denermisin

İkisinde de sonuç aynı.
Kaan Akkurt
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Ocak 10, 2021, 00:11:48 ÖÖ »

Şunları denermisin
İkisinde de sonuç aynı.

benim önerim flash diski değiştirmen olacak. Kingston flash diskler  ile zamanında sorunlar yaşamıştım.

Sandisk cruzer blade öneririm.

Sandisk Cruzer Fit te güzel ve sorunsuz

Bir de şu toshibalardan kullanıyorum bu da sorun çıkarmadı
 şimdiye kadar.

« Son Düzenleme: Ocak 10, 2021, 00:16:31 ÖÖ Gönderen: Kaan Akkurt » Logged

Commodore 64 Power Saver
Amiga 500 512kb ram
Joystick Test aleti
Satılıklarım

https://drive.google.com/file/d/1mx8ogKcQEcWur7UC5Yod4iqzLzluTJFy/view?usp=sharing
lunarstrain
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Ocak 10, 2021, 00:19:21 ÖÖ »

Şunları denermisin
İkisinde de sonuç aynı.

benim önerim flash diski değiştirmen olacak. Kingston flash diskler  ile zamanında sorunlar yaşamıştım.

Sandisk cruzer blade öneririm.

Sandisk Cruzer Fit te güzel ve sorunsuz

Sandisk Ultra Fit ve Sandisk Extreme 3.0 ile denedim, onlarda da aynı sorun oldu.

Ben biraz Rom chip'inden şüpheleniyorum aslında. Makine ilk geldiğinde oyun oynarken birden guru verip açılmamaya başlamıştı, o zaman chipi söküp sokete kontak spreyi sıktım, geri taktıktan sonra düzeldi.

Bir de bu makinede anakart üstündeki yuvalara chipram modu yapılmıştı. O haliyle de aynı sorunu yaşıyordum. Modu jumperlardaki lehimleri değiştirip eski haline getirdim, uyumsuz bazı oyunlar vardı onlar bu işlemden sonra açıldı. Sonrasında anakarta lehimlenmiş ek chipleri de söktüm belki ondan kaynaklıdır diye. Yine de sorunu aşamadım.
Jax
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Ocak 11, 2021, 12:32:36 ÖS »

Ne oyunda be Grafik ve oynanabilirlik olarak çok güzeldir. Yalnız sesler çok sinir bozucuydu (Tezahuratlar)
lunarstrain
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Ocak 11, 2021, 12:40:19 ÖS »

Ne oyunda be Grafik ve oynanabilirlik olarak çok güzeldir. Yalnız sesler çok sinir bozucuydu (Tezahuratlar)

Biraz zor bir oyundu, ama grafikleri güzeldi. Ben seslerini de severdim aslında. Bir de bu oyun yüzünden babamdan fırça yemişliğim var. Kahkaha Anlaşmamıza göre hafta sonu cuma ve cumartesi oyun oynayabilirdim, pazar günü ise ders çalışacaktım. Pazar günü dersleri bitirince annem ve babamın içeride tv izlemesini fırsat bilip saat 22:00 gibi gidip bu oyunu açtım. 1-2 maç yapmıştım ki babamın sesiyle irkildim, oğlum senin dersin yok mu? Ya baba bu saatte ne dersi olacak bütün gün yaptım zaten desem de kapatıldı Amiga  Kahkaha
fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Ocak 12, 2021, 04:10:19 ÖÖ »

Oyunun emulatorda çalışan ADF imajını X-COPY ile bir diskete çekip deneme imkanınız var mı? Eğer disketten de çalışmıyorsa Amiga'da arıza aranabilir.
« Son Düzenleme: Ocak 12, 2021, 04:27:39 ÖÖ Gönderen: fort_apocalypse » Logged

lunarstrain
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Ocak 12, 2021, 11:21:32 ÖÖ »

Oyunun emulatorda çalışan ADF imajını X-COPY ile bir diskete çekip deneme imkanınız var mı? Eğer disketten de çalışmıyorsa Amiga'da arıza aranabilir.

Malesef disket sürücüm yok. Bu imajı diğer arkadaşlar goteklerinde çalıştırabildiği için Amiga'da sorun olduğunu düşünüyorum. Ama bendeki gotek'te sorun olma ihtimalini dediğiniz gibi elemek gerek.
metaone
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Ocak 12, 2021, 12:28:27 ÖS »

Daha önce Flashfloppy firmware başlığına yazmıştım bu sorunu, ancak sorunun flashfloppy ile ilgili olmadığı anlaşıldığından yeni bir konu açma gereği duydum.

Kullanmakta olduğum A500 1.3 kickstart'lı 512k chipram ve trapdoordan 512k ek rami var. Rev6A anakart. Dahili gotek son versiyon flashfloppy yüklü olarak kullanıyorum. Denediğim çoğu oyun sorunsuz bir şekilde açılmakta. Ancak John Barnes European Football Nincrystal crack introsunun ardından siyah ekranla takılıyor.

ADF Dosyasını Planteemu web sitesinden aldım ve oyun winuae'de çalışıyor. Ayrıca facebook'tan flashfloppy geliştiriciler grubuyla iletişime geçtim ve onlar da kendi gotek kurulumlarında çalıştırdıklarını söylediler. Hatta kanıt olsun diye video bile atmışlar.

Amiga Test Kit ile Ram test etmeyi denedim, hata vermedi. Sorun nerede olabilir?

A500'ü kuramadım ama kurulu A1200'de GOTEK'ten sizin ADF dosyasını boot ettim, çalıştı. Sorun disket imajda değil demek.

Commodore 64 ve 64C, 1541-II, SD2IEC, PiZero1541, FCIII, JiffyDOS
Amiga 1200, ACA1233n 26 MHz 128MB, GOTEK Floppy, 16Gb CF HD, PCMCIA CF
Amiga 500 1MB, GOTEK Floppy
Sinclair Spectrum 48K, DivMMC Pro
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #11 : Ocak 12, 2021, 12:31:29 ÖS »

Merhaba test etmek amaçlı denedim bilgi vermek için yazıyorum. Bende sizin paylaştığınızı direk açtı. Nintendo crack ekranı akabinde kelebekli bir logo, sonrasında siyahi bir futbolcu görseli geldi. Oyunu test etmek için CPU ile maçta yaptım.

Bendeki Amiga 1.3 rom, gotek ve 512 kb chipmem, 512 fastmem.

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF  | 3.1 ROM | 8 MB RAM | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
Kaan Akkurt
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #12 : Ocak 12, 2021, 12:34:15 ÖS »

Merhaba test etmek amaçlı denedim bilgi vermek için yazıyorum. Bende sizin paylaştığınızı direk açtı. Nintendo crack ekranı akabinde kelebekli bir logo, sonrasında siyahi bir futbolcu görseli geldi. Oyunu test etmek için CPU ile maçta yaptım.

Bendeki Amiga 1.3 rom, gotek ve 512 kb chipmem, 512 fastmem.

Nintendo mu ?

Commodore 64 Power Saver
Amiga 500 512kb ram
Joystick Test aleti
Satılıklarım

AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #13 : Ocak 12, 2021, 12:41:59 ÖS »

Çok haklısın abi nintendo değil özür dilerim. Nincrystal® Gameboy dmg-01 açılış ekranına benzediği için öyle yazmışım Bahane ile Amiga'yı açmış oldum.

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF  | 3.1 ROM | 8 MB RAM | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
Kaan Akkurt
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #14 : Ocak 12, 2021, 13:03:39 ÖS »

Çok haklısın abi nintendo değil özür dilerim. Nincrystal® Gameboy dmg-01 açılış ekranına benzediği için öyle yazmışım Bahane ile Amiga'yı açmış oldum.

arada bir tozunu al sulu oyunu oyna

Commodore 64 Power Saver
Amiga 500 512kb ram
Joystick Test aleti
Satılıklarım

Sayfa: [1] 2   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: