Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trAmigaAmiga DonanımGOTEK yerine şimdi de GOEX (Amiga 500 / 600 / 1200 için)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: GOTEK yerine şimdi de GOEX (Amiga 500 / 600 / 1200 için)  (Okunma Sayısı 417 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Cydonian
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« : Ocak 11, 2021, 16:56:21 ÖS »

Awesome Floppy Drive Replacement GOEX - not GOTEK!
for Commodore Amiga 500 / 600 / 1200

https://www.youtube.com/watch?&v=_xW-iLDQ0xM

Ben beğendim, belki ihtiyacı olan çıkabilir...

It is difficult to say what is impossible, for the dream of yesterday is the hope of today and the reality of tomorrow.
agathon
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Ocak 11, 2021, 18:35:35 ÖS »

Fiyatı Gotek'e göre yüksek ama yayıntı istemeyenlere derli toplu bir ferahlık sunmuş. Ben de beğendim.

haydar_abi
Uzman

İlla ki Amiga

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ocak 11, 2021, 20:13:43 ÖS »

Fiyatı Gotek'e göre yüksek ama yayıntı istemeyenlere derli toplu bir ferahlık sunmuş. Ben de beğendim.

Nasıl yani? Goteği ister internal ister external kullan. Bubun avantajı ne?

Amiga fanatiği.... 
Amigalıktan çıkmış Amigalar....

Amiga 1200 Vampire V1200 + Scart + HDMI + 64 GB MicroSD CF Adaptörlü HDD + PCMCIA CFDisk Adapter 32 GB CF +  Gotek
LG 24MA53 TVMonitör

Amiga 500 Plus + 8 MB RAM +16 GB CF
Amiga 500 + 2 MB RAM Kart + Internal GOTEK
Casper M989A Monitör
agathon
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Ocak 11, 2021, 20:23:01 ÖS »

Gotek'i

Gotek'i klasik bir amiga kasasının içine koyduğunuzda floppy çıkışı işe Gotek in usb portu bir hizada olmuyor. Ya kasayı kesmek zorunda kalıyorsunuz ya da Gotek'i kutusundan çıkarıp board'unu satılan ya da belki 3d basılan bir mount'a oturtarak kasanın içine sabitleyebiliyorsunuz bildiğim kadarıyla.

GOEX dedikleri ürünü kart ve üzerine oturduğu mount şeklinde tasarlamışlar. Direkt floppy nin oturduğu deliklere vidalıyorsunuz. Ve kart yeri kasanın çıkışına tam oturuyor gözüküyor.

Aradaki fiyat farkına değer mi bilmiyorum ama Gotek teki modifikasyonu yapacak beceresi olmayan insan için kolaylık demek istedim.

« Son Düzenleme: Ocak 11, 2021, 20:27:07 ÖS Gönderen: agathon » Logged

haydar_abi
Uzman

İlla ki Amiga

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Ocak 11, 2021, 21:35:32 ÖS »

Gotek'i

Gotek'i klasik bir amiga kasasının içine koyduğunuzda floppy çıkışı işe Gotek in usb portu bir hizada olmuyor. Ya kasayı kesmek zorunda kalıyorsunuz ya da Gotek'i kutusundan çıkarıp board'unu satılan ya da belki 3d basılan bir mount'a oturtarak kasanın içine sabitleyebiliyorsunuz bildiğim kadarıyla.

Gotek için thingverse'de bol çesit seçenek var. Kaan kardeşim sağ olsun. Hatta bunun için karma parçalar da kullandık. Döner düğmeyi de disket çıkarıcı tuşun yerine konumlandırıyorum. Örneğin;
https://www.thingiverse.com/thing:2102839

Goex de tak kullan değil. Ekran takmak, yada osd seçeneği için lehimleme becerisi gerekmektedir. Üstelik external olarak kullanamıyorsun. Alternatif olsun daha uygun olsun.
« Son Düzenleme: Ocak 11, 2021, 21:37:48 ÖS Gönderen: haydar_abi » Logged

Amiga fanatiği.... 

Amiga 1200 Vampire V1200 + Scart + HDMI + 64 GB MicroSD CF Adaptörlü HDD + PCMCIA CFDisk Adapter 32 GB CF +  Gotek
LG 24MA53 TVMonitör

Casper M989A Monitör
agathon
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Ocak 11, 2021, 21:50:11 ÖS »

Gotek'i

Gotek için thingverse'de bol çesit seçenek var. Kaan kardeşim sağ olsun. Hatta bunun için karma parçalar da kullandık. Döner düğmeyi de disket çıkarıcı tuşun yerine konumlandırıyorum. Örneğin;

Goex de tak kullan değil. Ekran takmak, yada osd seçeneği için lehimleme becerisi gerekmektedir. Üstelik external olarak kullanamıyorsun. Alternatif olsun daha uygun olsun.

Bilgiler için teşekkürler. Videodan ben ekran lehimsiz takılabiliyor gibi anlamıştım. Lehim gerektiriyorsa pek bir kıymeti yokmuş.

ksercan5
Deneyimli

80ler candır... Commodore fan since ‘86

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Ocak 11, 2021, 23:37:31 ÖS »

Ben de bu şekilde kullanıyorum. Kasaya da zarar vermemiş oldum.

* Small_IMG_20210111_233453.jpg (78.9 KB, 576x768 - Görüntüleme: 47 kez.)

A500 - Rev6 - 1Mb RAM - GOTEK - Multi-rom
C64C - Multikernel cart - TapeCartSD - Pi1541
C64C - EPYX Fastload
C64C - Restored
Gameboy DMG-01 - RIPS v2 Upgrade
seco.gen.tr | Satış Sayfam
Verminaard
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Ocak 12, 2021, 00:31:52 ÖÖ »

GOEX'in böyle kullanılma opsiyonu da var. (Videodaki adam da böyle kullanıyor).
Jax
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Ocak 12, 2021, 08:40:13 ÖÖ »

Alternatif olması her zaman iyidir.
ercanersoy
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #9 : Ocak 13, 2021, 21:31:03 ÖS »

Paylaşım için teşekkür ederim.

haydar_abi
Uzman

İlla ki Amiga

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Ocak 13, 2021, 22:30:08 ÖS »

GOEX aslında Gotekin yeniden tasarlanmış hali. Aynı yazılımı kullanıyor. Tasarımı nedeniyle sadece internal olarak kullanabilmek mümkün.

Amiga fanatiği.... 

LG 24MA53 TVMonitör

Casper M989A Monitör
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: