Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetSite Açtınız mı? (Web Site Maceralarınız)
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Site Açtınız mı? (Web Site Maceralarınız)  (Okunma Sayısı 5313 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
NESDelisi
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« : Ocak 12, 2021, 20:33:55 ÖS »

Hola amigo.

Arkadaşlarım ve güzel hocalarım. Web sitesi açtınız mı ve açtıysanız, maceranız nasıl geçti anlatır mısınız?
canerkaya
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Ocak 12, 2021, 20:48:29 ÖS »

2011-2014 arasında forum yönettim.ilk zamanlar güzel gidiyordu.7000 üyeye yaklaşmıştım.Fakat pek tat vermedi bıraktım gitti...
Kısaca website yönetmek benim harcım değilmiş
« Son Düzenleme: Ocak 26, 2021, 14:02:45 ÖS Gönderen: canerkaya » Logged

Satılıklarım <  |  > Alınıklarım
A500-8086-286-386-486-P1-P2-P3
NESDelisi
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Ocak 12, 2021, 20:51:34 ÖS »

2011-2014 arasında cepmod.com forumunu yönettim.5800 lere CFW yapıyordum.C6 yazılım portu yapmıştım.ilk zamanlar güzel gidiyordu.7000 üyeye yaklaşmıştım.Fakat androidin yaygınlaşması üstüne bir de benim android yazılım geliştirmesine ısınamamam nedeniyle öldü gitti.Ardından yabancı forumların temasını riplemeye başladım vs.pek tat vermedi bıraktım gitti...
Kısaca website yönetmek benim harcım değilmiş 🙂

Benimde harcım değil gibi görünüyor, sanırım meslek değiştirmemin nedeni buydu?
canerkaya
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Ocak 12, 2021, 20:54:03 ÖS »

Blog ile forum çok farklı 🙂 Bir blog oluşturup webde serbest salınıma bırakabilirsin.

Satılıklarım <  |  > Alınıklarım
A500-8086-286-386-486-P1-P2-P3
NESDelisi
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Ocak 12, 2021, 20:56:20 ÖS »

Blog ile forum çok farklı 🙂 Bir blog oluşturup webde serbest salınıma bırakabilirsin.

Öyle yaparım sanırım.
ksercan5
Deneyimli

80ler candır... Commodore fan since ‘86

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Ocak 12, 2021, 20:59:48 ÖS »

Uzun süre ben de html, css, js gibi kod tabanlı siteler yapmaya kastım, ama şu anda kurdum wordpress'i sadece yazmaya odaklandım. O dönemde godaddy'den uygun fiyatlı hosting almıştım ama iş bir sene sonra yenilemeye gelince fiyatlar çok arttığından dolayı artık turhost.com kullanıyorum.

A500 - Rev6 - 1Mb RAM - GOTEK - Multi-rom
C64C - Multikernel cart - TapeCartSD - Pi1541
C64C - EPYX Fastload
Atari 800XL - Restored
Gameboy DMG-01 - RIPS v2 Upgrade
seco.gen.tr | Satış Sayfam
NESDelisi
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Ocak 12, 2021, 21:04:05 ÖS »

Uzun süre ben de html, css, js gibi kod tabanlı siteler yapmaya kastım, ama şu anda kurdum wordpress'i sadece yazmaya odaklandım. O dönemde godaddy'den uygun fiyatlı hosting almıştım ama iş bir sene sonra yenilemeye gelince fiyatlar çok arttığından dolayı artık turhost.com kullanıyorum.

Güzel bende October.CMS kullanarak site yapacağım. Peki Wordpress kullanırken, en büyük şikayetin nedir?
ksercan5
Deneyimli

80ler candır... Commodore fan since ‘86

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Ocak 12, 2021, 22:22:59 ÖS »

Pek şikayetim yok aslında. Alıştıktan sonra kolay geliyor herşey. Bayağı olgunlaştı çünkü wordpress. Aslında şöyle bir sıkıntı yaşayabilirsin. Tema seçmede zorlanabilirsin. Ücretsiz temalar bazen yetersiz kalıyor. Ücretliler de yıllık para istiyor. Biraz seçmek zor oluyor o nedenle.

A500 - Rev6 - 1Mb RAM - GOTEK - Multi-rom
C64C - Multikernel cart - TapeCartSD - Pi1541
C64C - EPYX Fastload
Atari 800XL - Restored
Gameboy DMG-01 - RIPS v2 Upgrade
seco.gen.tr | Satış Sayfam
EMREZ
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Ocak 13, 2021, 11:31:55 ÖÖ »

İnternet değil ama kapsamlı bir internet arkasında 4 sanal sunucu ile ilk asp sonra Asp.Net ile yazdım. Sunucuların biri SMTP, SQL , web ve ftp. Şuan Net 4.5. Localde evde mysql ile entegre yapmıştım birde. Genel İnternette açık site yapabilirim ancak işlerim çok yoğun o yüzden sadece yazılım uzmanlarına entegrasyon konusunda destek veriyorum. İşim gereği. Çünkü bazen bir json ile yapılan proje açıklaması yüzlerce sayfa ve burada sorunu bulmak zaman alıyor.

this is amiga speaking.
NESDelisi
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #9 : Ocak 13, 2021, 12:16:25 ÖS »

Pek şikayetim yok aslında. Alıştıktan sonra kolay geliyor herşey. Bayağı olgunlaştı çünkü wordpress. Aslında şöyle bir sıkıntı yaşayabilirsin. Tema seçmede zorlanabilirsin. Ücretsiz temalar bazen yetersiz kalıyor. Ücretliler de yıllık para istiyor. Biraz seçmek zor oluyor o nedenle.

Ben bir temayı denerim ve sonra karar verirsem, onu kullanırım.

İnternet değil ama kapsamlı bir internet arkasında 4 sanal sunucu ile ilk asp sonra Asp.Net ile yazdım. Sunucuların biri SMTP, SQL , web ve ftp. Şuan Net 4.5. Localde evde mysql ile entegre yapmıştım birde. Genel İnternette açık site yapabilirim ancak işlerim çok yoğun o yüzden sadece yazılım uzmanlarına entegrasyon konusunda destek veriyorum. İşim gereği. Çünkü bazen bir json ile yapılan proje açıklaması yüzlerce sayfa ve burada sorunu bulmak zaman alıyor.

Aynen, bu alan zor ve oldukça çok sabır istiyor.
Cydonian
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Ocak 13, 2021, 13:27:55 ÖS »

Ben 15-16 yıldır joomla kullanıyorum, açık kaynak kodlu bir cms sistemi ve piyasadaki bir çok firmaya onlarca web sitesi yaptım, e-ticaret sitesi dahil. Yakında joomla v4.0 çıkacak, wordpress'e göre bir kaç üstün özelliği var, yönetimi kolay, güncellemesi kolay vb. Son yıllarda wordpress'in kurma kolaylığı, tema bolluğu vb. yüzünden piyasayı wordpress ele geçirdi diyebiliriz. O da açık kaynak kodlu bir cms, çok yaygın kullanıldığı için siber saldırıya daha çok hedef oluyor, eskiden bir tane açık buldular mı dünyadaki yüzbinlerce wordpress site aynı anda hacklenirdi, son zamanlarda bu tip haberler oldukça azaldı. Ben gene de joomladan şaşmam, ona da bir bakmanızı öneririm.
Hosting için yurtdışında kendi sunucum var, ileride belki uygun fiyatlı ve güvenli bir yerli hosting firması bulursam sunucuyu Türkiye'ye taşırım.
« Son Düzenleme: Ocak 13, 2021, 13:29:37 ÖS Gönderen: Cydonian » Logged

It is difficult to say what is impossible, for the dream of yesterday is the hope of today and the reality of tomorrow.
NESDelisi
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #11 : Ocak 13, 2021, 15:07:20 ÖS »

Ben 15-16 yıldır joomla kullanıyorum, açık kaynak kodlu bir cms sistemi ve piyasadaki bir çok firmaya onlarca web sitesi yaptım, e-ticaret sitesi dahil. Yakında joomla v4.0 çıkacak, wordpress'e göre bir kaç üstün özelliği var, yönetimi kolay, güncellemesi kolay vb. Son yıllarda wordpress'in kurma kolaylığı, tema bolluğu vb. yüzünden piyasayı wordpress ele geçirdi diyebiliriz. O da açık kaynak kodlu bir cms, çok yaygın kullanıldığı için siber saldırıya daha çok hedef oluyor, eskiden bir tane açık buldular mı dünyadaki yüzbinlerce wordpress site aynı anda hacklenirdi, son zamanlarda bu tip haberler oldukça azaldı. Ben gene de joomladan şaşmam, ona da bir bakmanızı öneririm.
Hosting için yurtdışında kendi sunucum var, ileride belki uygun fiyatlı ve güvenli bir yerli hosting firması bulursam sunucuyu Türkiye'ye taşırım.

Güzel Hosting firmasını araştırınız. Bu güzel bilgilerin için teşekkür ederim. Bana öneriniz nedir?
Aykiri1
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Ocak 13, 2021, 15:22:28 ÖS »

geocities zamanında bir kaç site yaptım. (oldukça amatördü)
şimdi bir "org" domainim var ama içi boş. ve hala amatörüm
NESDelisi
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #13 : Ocak 13, 2021, 15:29:13 ÖS »

Anladım, peki ne amaçla açmıştın?
Aykiri1
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Ocak 13, 2021, 18:15:52 ÖS »

Anladım, peki ne amaçla açmıştın?

dönemin çok aranan programları vs. gibi bir motor vardı. program haberler forum gibi
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: