Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Ebay ilan sorunu  (Okunma Sayısı 650 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
rccinar
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« : Ocak 19, 2021, 20:42:40 ÖS »

merhaba arkadaşlar.

Elimdeki bazı antika cihazları ülkemizde pek satma şansım olmadığı için Ebay üzerinden satışa çıkarmaya çalışıyorum. Paypal hesabı da izin vermediği için sadece tanıtım gibi bir ilan verdim. herşeyi kapattım (shipping, tax, iade vs vs)
Şimdi sorum şu. Limit olduğu için yüksek fiyat yazamıyorum hatta birisi fiyatı görür görmez satın aldı sonra satışı iptal ettirmek zorunda kaldım. İlan açıklamasında belirtmeme rağmen. Limiti nasıl artırabilirim? neden kendi ilanımı arama yada filtreleme yaparak bulamıyorum göremiyorum ama birileri buluyor bana mesaj atıp duruyor. Ebay deneyimi olan yardımcı olursa memnun olurum.
« Son Düzenleme: Ocak 19, 2021, 20:49:43 ÖS Gönderen: rccinar » Logged

teklif.net
Oğuzhan
Uzman

There's no place like 127.0.0.1

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Ocak 19, 2021, 21:09:36 ÖS »

Simdi sunu tam anlamadim. Ya da anlamis miyim. Ebayden urunleri paypal yuzunden satamiyorsunuz. Ama urunleri ilan etmek istiyorsunuz orada. Begenen olursa size banka yoluyla para yollayip alacak gibi mi bir plan bu? Eger buysa urunleri amibay’de satmayi denemenizi tavsiye ederim eger retro cihazlar ise degilse de her urun tipinin mutlaka facebook satis grubu oluyor orada deneyebilirsiniz. Bu sekilde ne ebay sizi fazla tutar (1-2 sikayete bakar banlanmaniz) ne de olumsuz satis sebebiyle kullanicilar tutar.

Bir secenek daha var. Sahte paypal ile ebayden satisinizi yapin. Sonra paypal ile kredinizi yine ebayden bisiler alarak kullanin.

Ya da (bunu denemedim ama teorik olarak sorunsuz) transferwise ile paypaldeki paranizi once transferwise hesabiniza sonra da banka hesabiniza gecirin?

İlave bilgi : paypalde uzun vadede sorun yasamak istemiyorsaniz yurtdisinda yasayan bir arkadasiniz varsa onun adresi ve telefonu ile kayit olun. Bazen sms teyidi istiyorlar.
« Son Düzenleme: Ocak 19, 2021, 21:11:58 ÖS Gönderen: Oğuzhan » Logged

AmigaBinİkiYüz
AmigaBeşYüz
SiDiTİVi
KomodorAltmışDörtCe
AtariBinKırkSeTeE
AtariFalkonSıfırOtuz
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ocak 19, 2021, 22:24:30 ÖS »

@rccinar, ebay dünkü çocuk değil ve bizim ikinci el sitelerine benzemez

O limitin bir anlamı var. ebay'de satış yaptıkça o limit yavaş yavaş kalkar. Birisi çıkıp 1000 USD'lik satış yapıp ortadan kaybolmasın diye...

Benim ebay'de satış yaptığım sırada o limit ayda 500 USD'dı. Şimdi noldu bilmiyorum... Yavaş yavaş sattıkça o limiti artırırlar.

Ürüne nasıl  ilan açtığınızı bilmiyorum ama ebay'de arama yaptığında hangi bölgeye kargoyu açtıysan o bölgeye kargo yapan ilanlar gelir. Yani satışı US, UK vs gibi ülkelere açtıysan ve kendi lokasyonun Türkiye ise kendi ilanını bile bulamazsın

Voltron
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Ocak 20, 2021, 00:34:12 ÖÖ »

Benim aklıma bir şey geliyor ama

Açık artırma ilanı verebiliyorsan o şekilde ver. Fake bir kullanıcı hesabından da kafandaki rakamı tek bid ver. Sonuçta ne artırım yaparsa yapsınlar senin bid geçilemeyecek, verilen rakamın bir üstü ile hep senin bidder tepede olacak, ta ki fake bid seninkinden fazla olana kadar. Senin fake bidder'i geçen olmazsa satışı iptal edersin olur biter.
« Son Düzenleme: Ocak 20, 2021, 00:35:52 ÖÖ Gönderen: Voltron » Logged

1 Koli Yumurta
1 Lt Zeytinyağı
2 Kg Şeker
1 Kg Çay
Şampuan
1 Koli Peçete
Domestos
rccinar
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Ocak 20, 2021, 08:47:15 ÖÖ »

Simdi sunu tam anlamadim. Ya da anlamis miyim. Ebayden urunleri paypal yuzunden satamiyorsunuz. Ama urunleri ilan etmek istiyorsunuz orada. Begenen olursa size banka yoluyla para yollayip alacak gibi mi bir plan bu? Eger buysa urunleri amibay’de satmayi denemenizi tavsiye ederim eger retro cihazlar ise degilse de her urun tipinin mutlaka facebook satis grubu oluyor orada deneyebilirsiniz. Bu sekilde ne ebay sizi fazla tutar (1-2 sikayete bakar banlanmaniz) ne de olumsuz satis sebebiyle kullanicilar tutar.

Bir secenek daha var. Sahte paypal ile ebayden satisinizi yapin. Sonra paypal ile kredinizi yine ebayden bisiler alarak kullanin.

Ya da (bunu denemedim ama teorik olarak sorunsuz) transferwise ile paypaldeki paranizi once transferwise hesabiniza sonra da banka hesabiniza gecirin?

İlave bilgi : paypalde uzun vadede sorun yasamak istemiyorsaniz yurtdisinda yasayan bir arkadasiniz varsa onun adresi ve telefonu ile kayit olun. Bazen sms teyidi istiyorlar.

günaydın. paypalsız banka transferi ile çözüm buldum fakat aylık limit olan 500 dolara takıldı. onuda arttırmak için irtibata geçin diyor fakat sistemelrinde sorun var site hata veriyor (bana denk geldi) yurtdışında bir arkadaşımı bulmayı deneyeyim. teşekkürler.

teklif.net
BillBull
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Ocak 20, 2021, 08:48:51 ÖÖ »

PayPalda her eBay alışverişinde telefona SMS gelmesi zorunlu.. yaklaşık bi iki ay oluyor.. sahte acsan bile kullanabildigin bi numara vermen gerekir.. ya da çok yakın bir arkadaş.
rccinar
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Ocak 20, 2021, 08:49:53 ÖÖ »

@rccinar, ebay dünkü çocuk değil ve bizim ikinci el sitelerine benzemez

O limitin bir anlamı var. ebay'de satış yaptıkça o limit yavaş yavaş kalkar. Birisi çıkıp 1000 USD'lik satış yapıp ortadan kaybolmasın diye...

Benim ebay'de satış yaptığım sırada o limit ayda 500 USD'dı. Şimdi noldu bilmiyorum... Yavaş yavaş sattıkça o limiti artırırlar.

Ürüne nasıl  ilan açtığınızı bilmiyorum ama ebay'de arama yaptığında hangi bölgeye kargoyu açtıysan o bölgeye kargo yapan ilanlar gelir. Yani satışı US, UK vs gibi ülkelere açtıysan ve kendi lokasyonun Türkiye ise kendi ilanını bile bulamazsın

selam yavuz hocam. aynen limit 500 usd ama artırmak için irtibata geçmemi istediğimde site hata veriyor. dedin gibi aylık satış baremine göre limit artıyor sanırım. daha ünce hiç tecribem olmadığı için satmaya çalıştığım (1968 Model Hp 9100 A Bilgisayar) cihaz için talep ettiğim rakam limitin üsütünde olduğu için bu sorunu yaşıyorum sanırım. Lokasyona göre listeleme olabileceği aklıma gelmemişti sanırım asıl sorunum bu. teşekkürler.

teklif.net
rccinar
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Ocak 20, 2021, 08:50:20 ÖÖ »

PayPalda her eBay alışverişinde telefona SMS gelmesi zorunlu.. yaklaşık bi iki ay oluyor.. sahte acsan bile kullanabildigin bi numara vermen gerekir.. ya da çok yakın bir arkadaş.

anladım. teşekkürler.

teklif.net
rccinar
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Ocak 20, 2021, 08:51:54 ÖÖ »

Benim aklıma bir şey geliyor ama

Açık artırma ilanı verebiliyorsan o şekilde ver. Fake bir kullanıcı hesabından da kafandaki rakamı tek bid ver. Sonuçta ne artırım yaparsa yapsınlar senin bid geçilemeyecek, verilen rakamın bir üstü ile hep senin bidder tepede olacak, ta ki fake bid seninkinden fazla olana kadar. Senin fake bidder'i geçen olmazsa satışı iptal edersin olur biter.

açıkartırma deneyeyim. olabilir mantıklı. teşekkürler. biz hep türkiş sistemlere göre düşündüğümüz için. bu arada bi ara bu cihaz için farklı bir yerde verdiğim ilanla kandırıp almaya çalışmışlardı. az kalsın tongaya düşüyordum

teklif.net
Verminaard
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Ocak 20, 2021, 10:23:37 ÖÖ »

Bu SMS işi herhâlde satış için oluyor sadece çünkü ben eBay'den sürekli bir şeyler alıyorum ve SMS falan istemiyor.
BillBull
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Ocak 20, 2021, 12:38:18 ÖS »

Zorunlu değil maybe diyor 🙂 özellikl telefon onayı olmayan hesaplardan istiyor sanırım

https://ibb.co/s2tpfY2
« Son Düzenleme: Ocak 20, 2021, 12:41:39 ÖS Gönderen: BillBull » Logged
Verminaard
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Ocak 20, 2021, 12:58:20 ÖS »

Benim PayPal'da uzun zamandır 2FA olduğundan dolayı herhâlde bana böyle bir mesaj hiç gelmedi.
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: