Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Wii U ile alakalı Yardım ve Uyarı  (Okunma Sayısı 595 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
retrocu.6
Üye

Üyelik Bilgileri
« : Şubat 13, 2021, 12:52:57 ÖS »

Herkese selamlar. Wii U ile Zelda Breath of The Wild oynamaya karar verdim ve malum yollarla oyunu 32 GB'lık USB diskime kurmaya başladım. Kurulum %93'e yaklaştığında çok çok yavaş ilerlemeye başladı ve %94 olunca da gamepad kapandı. Gamepad'i açsam da konsolu bulmadı ve konsola reset attım. Fakat bu sefer de başka bir oyuna girmeye çalıştığımda USB cihazı yazma korumalı hatası verdi.
Diski bu sefer de bilgisayara taktım ama ne yaparsam yapayım (her türlü programı ve metodu denedim) diskteki yazma koruması bir türlü kalkmadı.
Sonradan biraz araştırdım ve Zelda BotW'in Wii U'da biraz sorunlu olduğunu, USB disklerde bu hataya çok sık yol açtığını hatta Nintendo'nun bile oyunun bizzat NAND veya harici HDD'ye kurulması gerektiğini söylediğini gördüm. Yani siz siz olun sakın BotW'i USB flash diske kurmaya çalışmayın.
Sorunuma gelecek olursam da bu yazma korumasını nasıl kaldırabilirim? Regedit, cmd, low-level format, linux vs. ne denediysem kesinlikle kaldırmayı başaramadım. Çöpe mi atmalıyım yoksa yapacak birşey var mı?
Herkese iyi forumlar dilerim.
segaa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Şubat 13, 2021, 13:29:38 ÖS »

Selam, yazma korumalı olan usb disk mi? Eğer öyle ise usb disk üzerinde kilit tuşu var mı yok mu bir kontrol edin, bazı usb disklerde yazma koruması için kilit tuşu oluyor,

kilit tuşu yok ise PC için MiniTool Partition Wizard programı var, bu progmla diski silip yeniden biçimlendirin. Windows'un kendi yazılımları bu tür sorunları bazen kendisi çözemiyor.

retrocu.6
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Şubat 13, 2021, 14:37:18 ÖS »

Selam, yazma korumalı olan usb disk mi? Eğer öyle ise usb disk üzerinde kilit tuşu var mı yok mu bir kontrol edin, bazı usb disklerde yazma koruması için kilit tuşu oluyor,

kilit tuşu yok ise PC için MiniTool Partition Wizard programı var, bu progmla diski silip yeniden biçimlendirin. Windows'un kendi yazılımları bu tür sorunları bazen kendisi çözemiyor.

Hocam diskin tuşu yok. O program ile daha önce yazma korumalı SD kartları düzeltmiştim ama bu USB Nuh diyor peygamber demiyor.
Wii U'nun yol açtığı bir problem olduğu bariz ama ne yapabilirim bilmiyorum denemediğim şey kalmadı. Aslında tek başına Wii U değil, Zelda BotW Wii U sürümü yapıyormuş. Diskten oynayanlar da USB'ye kaydederken benzer şeyleri yaşamışlar. Çok acayip durup gerçekten.
segaa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Şubat 13, 2021, 15:33:30 ÖS »

Program ile diski seçip delete ardından create yapıp yeniden oluşturdunuz mu? Direkt format atma seçerseniz hata verebilir,

delete yaptığınız da disk biçimlendirilmemiş ham halini alır, create yapıp diski yeniden fat ya da ntfs dosya sistemine biçimlendirebilirsiniz.

retrocu.6
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Şubat 13, 2021, 16:07:10 ÖS »

Program ile diski seçip delete ardından create yapıp yeniden oluşturdunuz mu? Direkt format atma seçerseniz hata verebilir,

delete yaptığınız da disk biçimlendirilmemiş ham halini alır, create yapıp diski yeniden fat ya da ntfs dosya sistemine biçimlendirebilirsiniz.

"Read Only" olarak göründüğü için o program ile hiçbir müdahalede bulunamıyoruz. Diskpart komut dizininde 'clean' da çalışmıyor.
ogün
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Şubat 13, 2021, 16:30:20 ÖS »

Gnome Disks ve GParted yazılımlarını denediniz mi?
Windowsun biçimlendiremediği bir diski windows altında yanılmıyorsam Rufus veya Win32 Disk Imager ile yeniden kullanılabilir hale getirmiştim.
Ranthor
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Şubat 13, 2021, 16:34:07 ÖS »

diski dümdüz edebilirsin istersen, verileri kaybetmeye razı mısın?
naxayAxay
Üye

Kirby'i severim

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Şubat 13, 2021, 16:38:22 ÖS »

chkdsk /f yapmayı denedin mi?
Aynı sorunu exFAT bir diskte böyle çözmüştüm, macte/linuxta düzgün çalışıp windows makinelerin hiç birinde veri yazılmıyordu
retrocu.6
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Şubat 13, 2021, 16:46:35 ÖS »

Gnome Disks ve GParted yazılımlarını denediniz mi?
Windowsun biçimlendiremediği bir diski windows altında yanılmıyorsam Rufus veya Win32 Disk Imager ile yeniden kullanılabilir hale getirmiştim.

Onlar da işe yaramadı. Yazma korumalı görünüyor her türlü.
retrocu.6
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Şubat 13, 2021, 16:46:50 ÖS »

chkdsk /f yapmayı denedin mi?
Aynı sorunu exFAT bir diskte böyle çözmüştüm, macte/linuxta düzgün çalışıp windows makinelerin hiç birinde veri yazılmıyordu

Evet maalesef
Ranthor
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Şubat 13, 2021, 16:52:12 ÖS »

arkadaşlar wiiU diskini kriptolar ve özel bir format kullanır.
kurtarmanın yolu mümkün değil.
powerpc olduğu için büyük ihtimal bigendian filan bir format
retrocu.6
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Şubat 13, 2021, 17:24:03 ÖS »

arkadaşlar wiiU diskini kriptolar ve özel bir format kullanır.
kurtarmanın yolu mümkün değil.
powerpc olduğu için büyük ihtimal bigendian filan bir format

Evet bunu okumuştum. Atacağız artık çöpe.
Aykiri1
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Şubat 13, 2021, 19:16:38 ÖS »

https://www.alphr.com/how-to-remove-write-protection-from-a-usb/

regedit ile ilgili olan kısmı deneyiniz
Humphrey
Deneyimli

The right man in the wrong place

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Şubat 13, 2021, 19:19:43 ÖS »

nacizane tavsiyem , cd'den oynayınız Kahkaha

* wiiu2.jpg (702.32 KB, 2016x1512 - Görüntüleme: 27 kez.)
« Son Düzenleme: Şubat 13, 2021, 19:21:39 ÖS Gönderen: Humphrey » Logged

Amiga 500 Plus+,Aca 500+,3.1
Amiga Cd32
Commodore 64,64C,128
Atari 800XL,65XE
Nintendo wii,Nes,Snes,64,Gamecube,3DS XL,3DS,Dsi,Dslite
Playstation 1,2,3
Xbox 360
Sega Saturn,Dreamcast,Mega Drive,Masterdrive
PSP 1001,2001,3001,PSPGO
Zx Spectrum+
Atari Pong,Philips Videopac,Palladium,Unimax
Ranthor
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Şubat 13, 2021, 19:47:20 ÖS »

yok çöpe atma diski, oyunların gitti sadece.
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: