Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: MiSTer - Yeni Core çalışmaları  (Okunma Sayısı 301 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« : Şubat 22, 2021, 19:07:59 ÖS »

Sega Saturn Core'u için çalışmalar sürüyor. Ekteki videoda Video Display Processor 2'nin (VDP2) çalışmasıyla ilgili bazı testlerin sonuçlarını izleyebilirsiniz.

amenofis
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Şubat 22, 2021, 19:30:25 ÖS »

Şu Fpga'i birgün öğrenirsem benzer projeler Türkiyeden de çıkacak. İş güçten vakit ayıramıyoruz.
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Şubat 22, 2021, 19:48:26 ÖS »

@LW3D

Neo Geo core'u başarılı mı? Bir de core yazma sayısı sınırlı mı?
cinar
Deneyimli

>>>CD32<<<

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Şubat 22, 2021, 20:53:15 ÖS »

Benim tek beklentim Minimig'e 040 gelmesi. Onun dışında FPGA coreu yazan bir arkadaş vardı, yabancı tabi, Temlib'i yazmış yıllar önce. FPGA için Sparc emulatorü, Mister'a da uyarladı iki sene önce. Next ve SunOS gayet güzel çalışıyordu son denediğimde.
Bu arada riske girdim ve Quartus'u kandırıp Apollo Core'u (farklı bir Cyclone V kullanıyor) flashladım. Sonuç siyah ekran. En azından jif'i rbf'ye uyarlamak üzerine çalışılır gibi geliyor, tabi FPGA üzerineyi geçtim, yazılım üzerine bile pek bir tecrübesi olmayan birisiyim ben. Ahkam kesmek gibi olmasın.
@LW3D

Ben birkaç tur oynadım KOF03 ve Aero3. Hiçbir sorunla da karşılaşmadım.

Aradıklarım | Satılıklar
C64C SwinSid IRQHack
IIgs ROM03
A4000 RevB Acill Buster9 16+2RAM
LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Şubat 22, 2021, 22:27:56 ÖS »

@LW3D

NeoGeo Core'u ve yayınlanan tüm core'ların gerçek donanımlarla karşılaştırmaları var ve başarılı olduğu söyleniyor. Açıkçası oyunlar ve NeoGeo Konusunda otorite sayılmam ama Metal Slug sorunsuz görünüyordu. Kullanıcılar çok memnunlar.

Core yazma sayısı sınırlı mı? Sorusunu anlayamadım. Ama sonuçta DE10-Nano'da yer alan Cyclone5'in bir kapastesi var. Teorik olarak bu kapasitenin Playstation, Saturn konsolları seviyesinde olduğu düşünülüyor. Yani teknik olarak çıkarılabilecek en gelişmiş core'lar bu seviyede olacağını düşünülüyor. Her ikisi üzerinde çalışmalar sürüyor. Büyük ihtimalle yakın zamanda Playstation Core'u Beta olarak yayınlanabilir.

witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Şubat 22, 2021, 22:53:24 ÖS »

Her emülasyon için Core yeniden yazılmıyor mu? Yani bu yeniden programlanma sayısı sınırsız mı?
LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Şubat 22, 2021, 23:05:33 ÖS »

Bildiğim kadarıyla bir sınır yok. Basit bir arayüzden core seçiyorsun, FPGA programlanıyor ve sistem çalışmaya başlıyor.

cinar
Deneyimli

>>>CD32<<<

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Şubat 23, 2021, 17:20:58 ÖS »

@LW3D

NeoGeo Core'u ve yayınlanan tüm core'ların gerçek donanımlarla karşılaştırmaları var ve başarılı olduğu söyleniyor. Açıkçası oyunlar ve NeoGeo Konusunda otorite sayılmam ama Metal Slug sorunsuz görünüyordu. Kullanıcılar çok memnunlar.

Core yazma sayısı sınırlı mı? Sorusunu anlayamadım. Ama sonuçta DE10-Nano'da yer alan Cyclone5'in bir kapastesi var. Teorik olarak bu kapasitenin Playstation, Saturn konsolları seviyesinde olduğu düşünülüyor. Yani teknik olarak çıkarılabilecek en gelişmiş core'lar bu seviyede olacağını düşünülüyor. Her ikisi üzerinde çalışmalar sürüyor. Büyük ihtimalle yakın zamanda Playstation Core'u Beta olarak yayınlanabilir.

PSX'in sayısal olarak tekabül ettiği bir değer var mı bilmiyorum ama optimizasyona bakıyor gibi geliyor bana. Vamp V4'ün de CycV üzerinden çalıştığını düşünürsek RTG+080 uyarlamaları PSX'ten çok daha güçlü gibi duruyor.

Aradıklarım | Satılıklar
C64C SwinSid IRQHack
IIgs ROM03
A4000 RevB Acill Buster9 16+2RAM
LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Şubat 25, 2021, 10:24:14 ÖÖ »

Yakın zamanda Playstation Core beta olarak yayınlanır dedik... Sanki bizi duydular... Bu haftasonu daha fazla içerik paylaşacaklarmış.

Özgür Dereli
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Şubat 25, 2021, 10:32:44 ÖÖ »

Güzel haber elimdeki işleri bitireyim mister a yoğunlaşıcam biraz kurcaladıkça çözdükçe güzelliği çıkıyor ortaya mister in
LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #10 : Şubat 25, 2021, 10:35:48 ÖÖ »

CPS2 için oyunları da Jotego düzenlemeye başladı. Bu cuma bayağı bir oyun yayınlayacak sanırım...

- Yukarıdaki videoda dikkat çekici bir durum var... Geliştirdikleri board DE10-Nano değil. Digilent Arty A7 adında 120USD fiyatlı (görebildiğim kadarıyla) farklı bir FPGA geliştirme kiti. Önümüzdeki dönemde Mister'ı bu platformda da çalıştırabilirler.

Kaan Akkurt
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #11 : Şubat 25, 2021, 10:39:05 ÖÖ »

raspberry ile playstation oyunlarını oynayıp doyduk. mister e yeni mi geliyormuş.. hadi hayırlısı

Siparis ile 3boyutlu baskı yapıyorum.
Commodore 64 Power Saver
Amiga 500 512kb ram
Joystick Test aleti
Satılıklarım

https://drive.google.com/file/d/1mx8ogKcQEcWur7UC5Yod4iqzLzluTJFy/view?usp=sharing
LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #12 : Şubat 25, 2021, 10:50:28 ÖÖ »

marjinal fayda durumları... Mister'de az olunca, daha değerli önemli oluyor.

LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #13 : Dün 21:29:44 »

Atari Lynx Core'u bu haftasonu Beta olarak yayınlanacakmış.

https://www.youtube.com/watch?v=yhqft0v8M9A

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: