Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 2 [3] 4   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: [Restorasyon] Sega Dreamcast  (Okunma Sayısı 10131 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Hurşit
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #30 : Mayıs 13, 2021, 20:48:46 ÖS »

Her zamanki gibi muhteşem bir çalışma. Tebrik ediyorum

Proje şu an için gizli Karıştırıyoruz bişiler bakalım hayırlısı Kahkaha
Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #31 : Mayıs 13, 2021, 22:26:57 ÖS »

Üstad gene döktürmüşsun harika,sıvı peroksit daha homejen dediğin gibi,ölçüyu  yarı yarıya mi kullanmak lazim sıvıda...
Ayrıca bu sega dreamcast senin ünlü  garajdami ikamet ediyordu  Kahkaha Kahkaha
Oğuzhan
Uzman

There's no place like 127.0.0.1

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #32 : Mayıs 14, 2021, 00:14:51 ÖÖ »

Favori konsolum. GDEMU yakışır buna

Amiga 500/500+/1200
Commodore 64
Atari 1040STe/Falcon 030/Jaguar/2600
Roland MT-32 Rev.A&B/SC-88/SB-55/MT300s
Sony PS 1-2-3-4-5/PSP/PVM 20"/9"
Sega SMS1-2/MD2/Saturn/Dreamcast/GG
Nintendo NES/SNES/DMG/GB Color/GBA SP
cidocego
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #33 : Mayıs 14, 2021, 09:29:39 ÖÖ »

Tebrikler. Bayram hediyesi gibi oldu bu çalışma. Yine benim düşünceme göre mükemmel bir iş çıkmış derim bunun için.

RoborG
-Commodore PC10-III, 12" Monochrome Monitör,5.25 360 KB FDD
-P3 450 CPU, 128MB SD-Ram,80GB HDD, 32X Creative infra, 5,25" Audicom-727 PC Kasetçalar
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #34 : Mayıs 14, 2021, 12:42:11 ÖS »

Eline sağlık Yavuz. Çok temiz/güzel olmuş.
- Geçenlerde Atomiswave oyunlarını deniyeyim dediğimde elimin altındaki DC'nin lensi okumayınca uyuz oldum ama en sevdiğim konsoldur.

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #35 : Mayıs 14, 2021, 12:55:14 ÖS »

Bunun da lensi teklemeye başladı ufaktan maalesef. GDemu gelmiş ama PTT'de bekliyor bayram sebebiyle dağıtıma çıkmamış. Bayram sonrası GDEmu eklemesi de yapacağım.

ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #36 : Mayıs 14, 2021, 13:50:46 ÖS »

Bunun da lensi teklemeye başladı ufaktan maalesef. GDemu gelmiş ama PTT'de bekliyor bayram sebebiyle dağıtıma çıkmamış. Bayram sonrası GDEmu eklemesi de yapacağım.
Tüm lazer lenslerin ortak sorunu toz ve pislik tir üstte kapağı açtığımızda gördüğümüz merceği herkez bilir pislendiğinde çalışma sorun çıkar temizlersin düzelir . birde içerde lazeri yansıtan aynalar var (genel konuşuyorum modele özel değil) temizlenmesi bazı modellerde çok zor bazılarında imkansız kolay olan nerdeyse hiç yok yada bana denk gelmedi eğer bu aynaları temizleyebilirsen ki gözden çıkarttığın kafada uğraşmaya değer bence kafanın ilk günkü haline dahi geleceğini düşünüyorum yada en azından daha iyi olur vaktin varsa ve lensi gözden çıkardıysan en azından bir dene derim yavuz.
OZGH
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #37 : Mayıs 14, 2021, 14:54:50 ÖS »

Harika olmuş! Güle güle kullanın. Ayrıca sizden çok iyi kaportacı olur, restorasyon için kapınızda sıra olurdu klasikçiler.
raptorcengiz
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #38 : Mayıs 14, 2021, 15:17:56 ÖS »

Abi süper bir çalışma olmuş, hanım bayram gezmesi için beni beklerken ben bir çırpıda kaşla göz arasında okudum projeyi. (Kapanma var, ne gezmesi diye sövmeyin, yurtdışında yaşıyoruz.  ) Yine kaliteyi konuşturmuşsun ellerine sağlık.
agathon
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #39 : Mayıs 14, 2021, 16:10:45 ÖS »

Emek harcayıp bize bu bilgileri aktardığınız için çok teşekkürler hocam.

evreno
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #40 : Mayıs 14, 2021, 16:18:19 ÖS »

Çok güzel olmuş eline sağlık üstad
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #41 : Mayıs 14, 2021, 16:26:28 ÖS »

Tüm lazer lenslerin ortak sorunu toz ve pislik tir üstte kapağı açtığımızda gördüğümüz merceği herkez bilir pislendiğinde çalışma sorun çıkar temizlersin düzelir . birde içerde lazeri yansıtan aynalar var (genel konuşuyorum modele özel değil) temizlenmesi bazı modellerde çok zor bazılarında imkansız kolay olan nerdeyse hiç yok yada bana denk gelmedi eğer bu aynaları temizleyebilirsen ki gözden çıkarttığın kafada uğraşmaya değer bence kafanın ilk günkü haline dahi geleceğini düşünüyorum yada en azından daha iyi olur vaktin varsa ve lensi gözden çıkardıysan en azından bir dene derim yavuz.

Aslında bu laser'in durumu iyi. Sadece CD-R'a bastığım oyunlarda özellikle oyun öncesi animasyon/video larda bazen küçük sekmeler oluyor, o kadar. Yani dişlilerini gresleyip motor şaftına bir damla makine yağı bile mükemmel hale getirebilir. Hatta laser potansiyometresi ile bile daha hiç oynanmadı.

Ama artık bu tür laser ayarlamalarıyla hiç uğraşmak istemiyorum... Bu yaştan sonra kalbim dayanmıyor kafam çekmiyor artık

Bu sebeple prensip olarak, tüm optik tabanlı retro konsollarımı SD Kart tabanlı ODE (optical drive emulator) çözümleriyle donatma kararı alarak

Dreamcast için GDEmu
Playstation 1 için xStation
Saturn için Fenrir

aldım...

Bunlar için de inceleme yazılarım olacak

Aykiri1
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #42 : Mayıs 14, 2021, 16:42:46 ÖS »

Eline sağlık yavuz hocam
june8efe
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #43 : Mayıs 14, 2021, 17:29:53 ÖS »

yavuz hocam tecrübelerinize güvenerek bir soru sormak istiyorum.
bu xstation yaptığı işi zamanla raspberry pi de yapabilir olabilecekmiyiz. yani bir şekilde raspberry pi yi ps1'e xstation gibi optik sürücü gibi kullanabilecekmiyiz ileride, sizin ön görünüzü merak ediyorum

Geliştirme kartları: Raspberry Pi2, Arduino Uno R3
El konsolları: Ngage,DS Lite,Nintendo 3DS cfw
Tv konsolları: PS1, Hdd'li fat PS2, Wii (Softmod'lu), Xbox360 slim rgh, PS4 Slim
Theoden (CYON4D)
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #44 : Mayıs 14, 2021, 18:44:37 ÖS »

Her zamanki gibi harika bir restorasyon olmuş.
Dreamcast yeni gibi gözüküyor

Sayfa: 1 2 [3] 4   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: