Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Açılmayan eMac G4, isteyene parçalar.  (Okunma Sayısı 467 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Efecan4102
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« : Ağustos 21, 2021, 15:38:29 ÖS »

Selamlar, bir kaç ay önce letgo'da görüp bir hevesle bir eMac aldım, almaz olaydım. Aldıktan sonra zaten sürekli sıkıntılar çıkardı. Güç kaynağının kapasitörlerini değiştirdim, pilini değiştirdim ,butonu çalışmadı onu değiştirdim. En son iki ay önce bir kurulum yaparken kapandı ve yanık kokusu geldi içinden.

Biraz bekledim, tekrar açtım. Açılmadı. Şu an basınca fanlar dönüyor, içeriden o tiz 'woww' sesi geliyor ama ekrana can gelmiyor. Ne ışık ne görüntü. Bu gün son kez söktüm, güç kaynağından mı diye. Kapasitörler gayet sağlam duruyor, ana kartta da bir şey bulamadım.

Koku nerden ve neden gelmiş olabilir, bir fikriniz varsa oraya bakayım son bir kez. Bir fikriniz yoksa da İzmir içerisinde ihtiyacı olana parça parça verebilirim bilgisayarı. Hoparlörü patlak olana hoparlör, kasası kırık olana kasa tarzında. Zira bu bana gün yüzü göstermeyen 30 kiloluk aleti tekrar toplayıp bir yere koyasım yok. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Najaz
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Ağustos 21, 2021, 23:15:17 ÖS »

G4 işlemciyi sökebiliyorsanız ben alabilirim.
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: