Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel Sohbetebay dışında yurtdışı alışveriş siteleri
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: ebay dışında yurtdışı alışveriş siteleri  (Okunma Sayısı 304 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ng80386sx
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« : Eylül 12, 2021, 22:57:49 ÖS »

yurtdışından alışveriş yaparken hangi siteleri kullanıyorsunuz. fiyat, kargo yada diğer nedenlerden dolayı kullandığınız siteler var mıdır?

ebay açışından konuşursak ilgilendiğiniz ürünün bulunabilirlik açışından alternatifi yok sanırım ama fiyat olarak pek avantajlı olduğu söylenemez.

egemur
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Eylül 15, 2021, 23:25:57 ÖS »

Merhaba,
Hemen aklıma gelen ve alışveriş yaptığım siteler bunlar.

- https://amigastore.eu/
- https://amigakit.amiga.store/
- Amazon (USA, Germany)
- https://www.thegamecrafter.com/
- https://buyee.jp/ ( Japonya yerel satış sitelerinden alışveriş yapabiliyorsunuz)

Commodore 64/64c - 1541 Ultimate+ - Ultimate 64 Elite
Amiga 500 - Gotek Floppy Drive
sertacarslan
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Eylül 16, 2021, 08:45:26 ÖÖ »

wtsretro.dk

Zamanında 1541-ii ve birkaç C64 kartuş almıştım.
Eskiden daha çok çeşit vardı, şimdi işe yarar pek bir şey kalmamış gibi görünüyor.

Sinclair ZX Spectrum 128k +2 -> PC
Retroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Eylül 16, 2021, 09:05:16 ÖÖ »

yurt dışından alışveriş yapma sorunundan daha çok ürünü yurt içine sokmak sıkıntı oluyor 18 tane oyun alırsın gümrükçü bu 10dan fazla der takar,10 tane oyun alırsın 5 den fazla der takar, 5 tane alırsın birden fazla der takar (aynı memur) sanırım en sonunda mahkemelik olacagız ama olayın buraya gelmeden önce kanuni olarak hakkını arayabilecegin şikayet edebilecegin ön mekanizma olmaması insanı gerçekten sogutuyor gına geldi artık hani tek tek almaya kalksan kargolar malum ekstra igne bile alsan gümrüge girdiginde zaten 30tl havada yapıştırıyorlar tek tek ugraşılmaz...

LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Eylül 16, 2021, 11:22:43 ÖÖ »

4 tane loose snes oyunu gümrükte takıldı. Farklı oyunlar... Aynı oyun bile değil...

Şu anda 5 tane plağım var gümrükte... Ucuz gördüm aldım. Farklı plaklar, farklı sanatçılar.. 458TL vergi hesaplayıp yollamış eleman. CİMER'de şikayet açtım ve plakları istemiyorum, 458TL vergi hesaplayan Gümrük Memuru, 458TL ödeyerek plaklara sahip olsun, tek isteğim budur dedim...Tabii ki yeniden değerlendirilecek dediler...Üzerinden 20 gün geçti..Hala 458TL vergiyle duruyor. Geri bile yollayabilirler...Her an... Böylesine laçka, böylesine kafasına göre işleyen bir idare yok. Yurtdışından alış veriş yapmak için sinirlerinizin çok sağlam olması ya da şans gerek...

AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Eylül 16, 2021, 11:46:47 ÖÖ »

Çok alım olmasın diye yapılıyor sanırım bu engellemeleri. Ülke dışına para çıkışını engellemeye çalışıyorlar bence.

Belki şu yapılabilinir. Alım yaptığınız sitenin ekran görüntülerini alıp. Banka hareketleriyle vs kaç para ödediğinizi ispatlayarak belki daha mantıklı vergiler ödeyebilirsiniz.

En azından çok ütopik çıkmaz. Aklıma en sağlıklı bu çözüm geliyor. 10 Euro diyelim aldığınız ürün 30 TL gümrük sunum, atıyorum sıfırsa Ötv değil ise kdv öder kurtulursunuz

Diyeceksiniz ki zaten 15 euro oldu Türkiye'den de alsanız benzer fiyatlara geliyor belki bir tık aşağı almış oluyorsunuz Ama bu seferde garanti, servis gibi hizmetlerden muaf oluyorsunuz.
« Son Düzenleme: Eylül 16, 2021, 11:49:43 ÖÖ Gönderen: AmigaEsref » Logged

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF  | 3.1 ROM | 8 MB RAM | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
cdemir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Eylül 16, 2021, 15:19:40 ÖS »

Bazen piyangoda vuruyor.

Arkadaş Ali Express'den akıllı saat aldı. 2 bin küsüre.
Gönderen üzerine 12$ ve plastik saat yazmış.

8.8 Tl gümrük sunum ücreti yazmış geçmişler. Kahkaha

Sanırım hiç bakmadan mektup olarak işlem yapmışlar.

appiah4
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Eylül 16, 2021, 15:59:14 ÖS »

Numune, test, yedek parça vb. olarak gönderilen şeyler takipsiz ise artık HİÇ elime geçmiyor.

Satın aldığım şeyler takipsizse yarısı ne olduğunu anlamadığım şekilde asla kapıma gelmiyor.

Size tek tavsiyem artık yurtdışından takipsiz HİÇBİRŞEY almamanız olacaktır.

20 yıl önce zarf içinde takipsiz para gönderen alıcının parası bana gelirdi, o zaman da PayPal yoktu.  20 yıl sonra teknoloji devrinde PayPal yasak paramla aldığım şeyi posta iç ediyor.

Ülkenin ve kurumların geldiği ahlaksızlık ve kalitesizlik seviyesi budur.

Retronautics: Retro bilgisayar, donanım ve proje galerim.
ng80386sx
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Eylül 16, 2021, 19:14:44 ÖS »

mevcut hükümet, fahiş vergi uygulamaları ve artan dolar kuru ile ülkedeki bilgisayar kültürünü resmen öldürdü. güncel donanım olmuş, retro olmuş farketmiyor artık.

en son ebayden ibm için 8 bit cga kartı aldım. en yüksek teklifi ben verdim. kargo gümrük ürün fiyatı derken 1200 lirayı geçti ürün. onun üstüne birde satıcı ben türkiyeye gönderim yapmam dedi. kısıtlamalar ve kağıt kürek işlerini bahane göstererek.

saatlerce içimden küfrettim.

o yüzden sordum başka nerelerden alabilirim diye. artık içimde heveste kalmadı gerçi. yeminle herşeyden bunaltıyorlar bu ülkede.

appiah4
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Dün 12:52:57 »

Amibay genel olarak iyidir, ama dediğim gibi mutlaka takip no'lu ve münmkünse sigortalı posta isteyin..  Tuzlu ama kesin oluyor.

Retronautics: Retro bilgisayar, donanım ve proje galerim.
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: