Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trDiğer Nostaljik BilgisayarlarAmstradAmstrad - DonanımAmstrad PCW ve Amstrad CPC 6128 Klavye Sorunu Çözümü
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Amstrad PCW ve Amstrad CPC 6128 Klavye Sorunu Çözümü  (Okunma Sayısı 207 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
DoctorCPC
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« : Kasım 05, 2021, 17:32:40 ÖS »

Merhabalar Arkadaşlar,
daha önce Amstrad PCW klavyesinin kalitesinin kötü olduğu yanılgısına düşmüştüm. bunun için PCWIO kart yapımına girişmiş ve bu sayede PS2/USB klavye bağlama çözümüne başvuracaktım. lakin kartın gelmesi gecikince aynı sorunun Amstrad CPC 6128 bilgisayarımın klavyesinde de olduğunu farkettim çünkü tuşların membrana basmasını sağlayan yayların paslandığını ve bu yüzden tuş basımını çok zorlaştırdığını tespit ettim. bunun üzerine Amstrad PCW 8256 klavyeyi tamamen sökerek yayları WD-40 kullanarak temizledim. üstüne kalan yağı kolonya ile temizledim. ve bu işlemlerin ardından USB klavyeden çok daha kaliteli gerçek AMSTRAD! ruhunu taşıyan o muhteşem çalışan klavye karşıma geldi. hem de üstünde özel tuşları hem de Amstrad PCW 8256 Personel WordProcessing yazan gerçek bir AMSTRAD! klavye. gerçekten şu anda PC'deki klavyemden çok daha hızlı yazıyorum. Aynı işlemleri klavye yapısının benzerliğinden ötürü Amstrad CPC 6128 klavyesine de uygulayabilirsiniz. ben kısa bir zaman sonra bu uygulamayı da yapacağım. gelecek olan PCWIO kartını sadece mouse arabirimi için kullanacağım. çok da gerekli değil lakin iyi bir upgrade olur. bu haftasonu hazır bekleyen GOTEK'i de ikinci disket sürücü olarak taktıktan sonra 3'' LocoScript ile başlattığım PCW'de yazıları GOTEK vasıtasıyla PC'ye aktarıyor olabileceğim. bu haftasonu kitabımın ilk sayfalarını veya ilk mısralarını yazıyor olacağım...
Volkan Atasever aka DoctorCPC
www.cpcuserclub.com
www.dizzyradio.com
www.volkanatasever.com

Long Live Amstrad CPC/PCW/NC/GX
www.cpcuserclub.com
www.dizzyradio.com
Amstrad CPC: M4Wifi, ZMEM, MXBoard, PS2 Mouse Adp., RSFIII, DES Mini,GOTEK, USIFACII
Amstrad PCW 8256: 512K RAM, GOTEK, uIDE16, uRTC8
Amstrad NC 100
Amiga 500: piStorm, Rgb2Hdmi,GOTEK,5'25'' driver
C64: pi1541, 1541,1571,
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: