Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Amstrad CPC artık SID müzikleri çalıyor!  (Okunma Sayısı 1140 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
DoctorCPC
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« : Aralık 23, 2021, 03:46:51 ÖÖ »

Amstrad CPC üstünde RSF3 donanımı ile birlikte SID müzikleri artık çalıyor. benim RSF3 donanımım ocak başı gibi gelecek. dünyadaki 10 şanslı kişiden biriyim. RSF3 aralık sonu gibi bitecek fakat dünyada çip probleminden dolayı sırada bekleyen yüzden fazla kişi RSF3 alamayacak. çünkü ilk partide sadece 10 tane üretildi. en az bir sene SF3 ve RSF3 üretilemeyecek. bu durumda RSF3 ile birşeyler geliştirmek için bana çok düşüyor. RSF3 ve Symbos ile birşeyler geliştirmeyi düşünüyorum. Amstrad CPC ile RSF3 kullanarak SID müziklerinin çalınması bir çok özelliğinden sadece biri. ama çarpıcı bir özelli çünkü Amstrad CPC üzerinde SID müzikleri artık çalınabiliyor. örneğin VOIP konuşmada yapılabiliyor. Web radio, fm radio, doğrudan usb mouse kullanımı ve sayamadığım bir çok şey. ama postun konusu SID müzik olduğu için ilk demoyu şuraya bırakayım...

https://www.youtube.com/watch?v=RPJ7pgqZFNc&feature=youtu.be

Long Live Amstrad CPC/PCW/NC/GX
www.cpcuserclub.com
www.dizzyradio.com
Amstrad CPC: M4Wifi, ZMEM, MXBoard, PS2 Mouse Adp., RSFIII, DES Mini,GOTEK, USIFACII
Amstrad PCW 8256: 512K RAM, GOTEK, uIDE16, uRTC8
Amstrad NC 100
Amiga 500: piStorm, Rgb2Hdmi,GOTEK,5'25'' driver
C64: pi1541, 1541,1571,
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: