Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriProjepcb üretim montaj hizmetleri
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: pcb üretim montaj hizmetleri  (Okunma Sayısı 664 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« : Ocak 19, 2022, 13:55:08 ÖS »

bir yerde hollandalı üretici aiser'in endüstrinin en uygun fiyatlı üretim (manufacturing) hizmetini verdiğini iddia ettiğini okudum. hatta sloganları da "make hardware less hard". şuradan kendiler hakkında yazdıklarına bakabilirsiniz: https://about.aisler.net/

bu kadar iddialı görünce fiyatlarına bakayım dedim. anasayfalarında kicad/eagle vb proje yükleme yeri dışında birşey göremedim. o yüzden fiyat durumunu bilmiyorum.

fiyat öğrenen olursa yine buradan haber verirse güzel olur

Use the brute force, Luke
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Ocak 19, 2022, 15:02:37 ÖS »

€6.13 demiş ilk sayfada ("Beautiful" board demiş. Ne demekse Kahkaha)

PCBWay'den $5 ücrete yaptıramayacağımız neyi vaad ediyorlar ki bunlar? Ha Avrupa müşterisine 2 günde gönderi vaadediyor olabilirler ama Çin bize lojistik açıdan avrupadan daha yakın

Bilemiyorum, avrupadan kargo dedin mi hep tüylerim diken diken olmuştur. Ne kadar gümrük sorunu yaşadıysam hep avrupa siparişlerinde olmuştur. Kişisel fikrim tabii...

fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Ocak 19, 2022, 15:18:45 ÖS »

Denemek için "Drop your file" yazan yere birkaç gerber bıraktım hepsinde hata verdi.
"Oops. There has been a problem. Please reload and try again or <a href="/support/new?issue=uploading_failed">contact us</a>."

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Ocak 19, 2022, 15:24:42 ÖS »

abi sen o dosyayı drop edene kadar pcbway'e 1000 tane dosya drop etmiştir birileri... Kahkaha

Öte yandan "gerçekten" asgari ücretin 1700 euro olduğu ülkede üretim yapıyorlarsa hesaplı bir şey beklememek lazım. Geçti borun pazarı...

fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Ocak 19, 2022, 15:26:34 ÖS »

abi sen o dosyayı drop edene kadar pcbway'e 1000 tane dosya drop etmiştir birileri... Kahkaha

Öte yandan "gerçekten" asgari ücretin 1700 euro olduğu ülkede üretim yapıyorlarsa hesaplı bir şey beklememek lazım. Geçti borun pazarı...

Tamamen haklısınız. Kahkaha

Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Ocak 19, 2022, 15:37:08 ÖS »

€6.13 demiş ilk sayfada ("Beautiful" board demiş. Ne demekse Kahkaha)
gerçekten demiş, görmedim avrupa fiyatı olarak fena sayılmaz aslında

ek:
ilgilendiğiniz için teşekkürler bu arada. birşey çıkmadı gerçi ama okuduğum yazıda "AISLER, the electronics industry’s most affordable electronics manufacturing service" görünce hadi canım deyip bir bakayım dedim. yine sen ben bizim oğlan muhabbetiymiş. Son baktığımda "Top Gear" bile ingiliz arabalarına bu kadar yağ çekmiyordu.

https://www.elektormagazine.com/news/aisler-plans-to-ship-first-world-wide-carbon-neutral-circuit-board-in-2022
« Son Düzenleme: Ocak 19, 2022, 16:13:44 ÖS Gönderen: Levent (Lvnt) » Logged

Use the brute force, Luke
Def Leppard
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Ocak 19, 2022, 17:08:25 ÖS »

JLCPCB ile çalışıyorum. Fiyatları ve PCB kalitesi çok iyi ben memnunum.

Amiga Repair Service
Tonyukuk
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Ocak 19, 2022, 17:19:28 ÖS »

PCBWay 5 Doları sadece 10x10 cm boardlara kadar veriyor ki son zamanlarda biraz saçma fiyatlar vermeye başladığı için JLCPCB'ye geçtim. PCBway in 46 dolar sadece üretime fiyat verdiği 4 Layer TF534 bordunun 5 tanesini kargo dahil 20 dolara yaptırdım JLCPCB de. Evet PCBway iyi ama ilk zamanlardaki fiyat politikasından ufak ufak uzaklaşmaya başladı. Aslında bu tip bir yerli girişim olsa TL bazında aynı fiyatlara yada bir tık altına imalat olsa süper olur. Bakalım bir gün olur inş. Kahkaha
fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Ocak 19, 2022, 17:32:35 ÖS »

jlcpcb.com fiyatları biraz daha uygun, ayrıca 4 katmanlı PCBler için kampanya yapıyor.
PCBway'den 10cmden küçük çizimlerde 5 tane yerine 10 tane seçilse de PCB fiyatı değişmiyor sadece kargo ücreti değişiyor.
Hala uygulanıyor mu bilmiyorum; pcbway yeni kayıt olan üyelerin hesabına 5 dolar indirim kuponu hediye ediyordu.
Kalite olarak jlcpcb ve pcbway aynı gibi.
jlcpcb'de prototip kampanyasında açık-mor renk de bastırılabiliyor.
Ben indirim hakkım olduğu için pcbway'i tercih ediyorum, Kargo olarak da artık Fedex kullanıyorum.
« Son Düzenleme: Ocak 19, 2022, 17:50:06 ÖS Gönderen: fort_apocalypse » Logged

yusufy
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Ocak 19, 2022, 18:17:39 ÖS »

İstanbul pendik de kalıpçıoğlu pcb diye bir firma var, hala var mı bilmiyorum tek katlı pcb leri orada ürettirirdim, çok uygundu fiyatları, sahipleride çok cana yakın ilgili insanlardı, çok katlı pcb leri de çinde yaptırıyorlar, fena değildi fiyatlar, gümrük kargo derdi yok, tekrar iletişim kurup güncel bilgi alayım, alternatif olarak bulunsun
Tonyukuk
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Ocak 19, 2022, 19:43:24 ÖS »

Valla süper olur işimizi kolayca hallederiz. Böyle bir kaç firma daha olsa mükemmel olur.
fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #11 : Ocak 21, 2022, 19:41:16 ÖS »

Birçok arkadaş seyretmiştir ama seyretmeyenler için PCBWay firmasının 13 dakikalık PCB üretim videsu ilginizi çekebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=o8NOK1JJbgw

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Ocak 23, 2022, 21:36:29 ÖS »

Her konuda elimden geldiğince Türkçe içerik sağlamaya çalışan biriyim. Ayrıca kendi imkanlarımızla piyasadan bulunabilecek malzeme ile proje yapmaya çalışır ve mümkünse yerli kaynak kullanmaya da özen gösteririm. Hatta yıllar önce evde pcb yapımına dair bir çok yazı yazmışımdır.

Ancak...

İnanın Ankara Konya sokak'a gidip malzeme almıyorum artık, PCB yapan pek kimse kalmadı zaten. Hele ki SMD parçalı çift yüzeyli PCB zaten yapan da görmedim.

Oraya gidip otoparka ödeyeceğim paraya evimde oturup parçaları aliexpress'den PCB'leri de PCBWay veya JLPcb den getirtmek hem çok daha hesaplı hem de kaliteli...

Maalesef bu konuda tren çoktaaan kaçtı arkadaşlar.

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: