Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trCommodoreCommodore YayınlarıC64 User's Guide ve Programmer's Reference Guide (Revize Edilmiş)
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: C64 User's Guide ve Programmer's Reference Guide (Revize Edilmiş)  (Okunma Sayısı 5447 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
freedom
Uzman

Retro allows me to be free.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #15 : Mayıs 12, 2022, 15:06:06 ÖS »

Bu kitabın orjinali zaten tel ciltli değil miydi?

Ben C64 kullanmamıştım ama bu kitapları ben bile hatırlıyorum. Hatırladığım versiyonları aynnen spiral ciltliydi. Muhtemelen yeni versiyonlarında sert kapak şeklinde yapılması tercih edilmiş..

witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Mayıs 12, 2022, 15:52:43 ÖS »

Orijinali spiral ciltli bu kitapların ama spiralleri oldum olası hiç sevemedim, hızla yıpranıyorlar, en büyük avantajları 180 derece açılabilmek.

Bu arada ben de beyazıt sahaflarda ve o bölgedeki ciltçilerde yüzlerce ciltleme yaptırmışımdır ortaokul ve lise yıllarında.

Kağıt fiyatları da son 5 yılda inanılmaz arttı malesef.
freedom
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #17 : Mayıs 12, 2022, 16:22:35 ÖS »

Orijinali spiral ciltli bu kitapların ama spiralleri oldum olası hiç sevemedim, hızla yıpranıyorlar, en büyük avantajları 180 derece açılabilmek.

Evet işte ben bu yüzden tüm spiralli kitaplarımın ön ve arka kapağında buzlu plastik kapak ta kullanıyorum. Hem kitabın karton kapak görüntüsünü kapatmıyor ve hem de deformeyi engelliyor. Karton kapak ve sayfalar kolay yırtılmıyor. Çok da görseli iyi oluyor.

Özgür Dereli
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Mayıs 12, 2022, 17:22:21 ÖS »

İki kitapçığın da pdf dosyalarını tanıdık ozalitçiye yolladım fiyat almak için en uygun maliyet iki kitaptanda 4'er adet basılırsa oluyor toplam 1480 lira fiyat verdi yani set başı 370 lira ben kendime yaptırmak isterim eğer isteyen 3 kişi daha çıkarsa yaptırabiliriz yada sizlerde fiyat alabilirsiniz daha ıyguna yapan bir yer varsa oraya da yaptırabiliriz bu arada içeriklerde renkli sayfalar olduğu için pdf dosyalarında ne varsa aynısı olacak yani renkli baskı ve ciltli
freedom
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #19 : Mayıs 14, 2022, 10:52:23 ÖÖ »

Sn Arkadaşlar,

Bu iki kitap için spiral tel cilt (on ve arkada karton baskı ve buzlu cam plastik kapak) renkli baskı set fiyati 400Tl verildi. Bilgilerinize.

fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #20 : Mayıs 14, 2022, 11:44:24 ÖÖ »

6 ay önce olsaydı 150-200 lira olurdu ve belki forumun yarısı almayı düşünürdü. Kağıt ve matbaa fiyatları anormal arttı.

emarti
Uzman

Only Amiga Makes It Possible █

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #21 : Mayıs 14, 2022, 11:52:29 ÖÖ »

Freedom abi son hali icin resim gonderebilirsen çok sevinirim.

https://github.com/emartisoft My GitHUB | http://csdb.dk/scener/?id=26786 My CSDB

READY.
SYS(64767): EMARTI
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Mayıs 14, 2022, 13:26:05 ÖS »

Evet işte ben bu yüzden tüm spiralli kitaplarımın ön ve arka kapağında buzlu plastik kapak ta kullanıyorum. Hem kitabın karton kapak görüntüsünü kapatmıyor ve hem de deformeyi engelliyor. Karton kapak ve sayfalar kolay yırtılmıyor. Çok da görseli iyi oluyor.

Ben de buzlu desen DcFix ile kaplıyordum karton kapaklıları.
freedom
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #23 : Mayıs 14, 2022, 18:18:40 ÖS »

Freedom abi son hali icin resim gonderebilirsen çok sevinirim.

Kitapların son hali aşağıdadır. Spiral biraz dar oldu. Bir büyük boy yapılırsa daha iyi olur. Bu da iş görüyor.

* KITAP-1.jpg (245 KB, 1280x932 - Görüntüleme: 96 kez.)

* KITAP-2.jpg (268.76 KB, 1280x960 - Görüntüleme: 95 kez.)

emarti
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #24 : Mayıs 14, 2022, 18:48:52 ÖS »

Güzel olmuş bu kitaplar Atariciyi Commodorecu yapar dikkat et.

https://github.com/emartisoft My GitHUB | http://csdb.dk/scener/?id=26786 My CSDB

READY.
freedom
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #25 : Mayıs 14, 2022, 19:05:10 ÖS »

Gençlikte olsa tamamda, bu saaten sonra birşey olmaz. Ölene kadar ATARI ciyiz biz...

Özgür Dereli
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Mayıs 14, 2022, 20:00:11 ÖS »

Murat Bülent abi zaten gizli commodore'cu belkide elinde atari ürününden fazla commodore ve amiga ürünü vardır her ne kadar atari'ciyim desede derinlerde bir yerde yatıyor o aslan 🤪🤪
emarti
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #27 : Mayıs 14, 2022, 20:16:36 ÖS »

Murat Bülent abi zaten gizli commodore'cu belkide elinde atari ürününden fazla commodore ve amiga ürünü vardır her ne kadar atari'ciyim desede derinlerde bir yerde yatıyor o aslan 🤪🤪

Farkındayım Özgür. Kendini çok zorluyor bu konuda serbest bıraksa free olsa freedom için. Nick neden freedom sanıyorsun

READY.
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: