Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trDiğer Nostaljik BilgisayarlarSinclairSinclair - YazılımZX Spectrum Ekran görüntüleri için Vista Thumbnail Provider
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: ZX Spectrum Ekran görüntüleri için Vista Thumbnail Provider  (Okunma Sayısı 7710 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Arda
Uzman

I'm *the* guy from Argleton

Üyelik Bilgileri WWW
« : Mayıs 20, 2008, 21:02:08 ÖS »

Arkadaşlar, 19 mayıs'da oturup yazdığım thumbnail provider'ı şu adresten çekebilirsiniz:

http://ardarda.googlepages.com/files   <--download

bilmiyorum kaç kişinin harddiskinde SCR uzantılı zx spectrum ekran görüntüleri vardır, ama olanlara bu program ilaç olacak...

ZX spectrum SCR dosyalarını şurda bulabilirsiniz (windows ekran koruyucusu ile karıştırmayın):

http://ftp://ftp.worldofspectrum.org/pub/sinclair/screens/load/a/scr
http://ftp://ftp.worldofspectrum.org/pub/sinclair/screens/load/b/scr
http://ftp://ftp.worldofspectrum.org/pub/sinclair/screens/load/c/scr
...

YANLIZCA WINDOWS VISTA'DA ÇALIŞIR. 7kb'lık tek bir DLL kurulum yapar. Sistem kaynağı harcamaz. Sonuç şu:

« Son Düzenleme: Mayıs 20, 2008, 22:18:43 ÖS Gönderen: Arda » Logged

Alcofribas
Uzman

Who Dares Wins!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Mayıs 20, 2008, 22:39:50 ÖS »

Eline sağlık...

Ama Vista Only olmasını esefle kınıyorum...

Arda
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Mayıs 21, 2008, 10:55:20 ÖÖ »

upgrade edin kardeşim

LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Mayıs 21, 2008, 10:58:05 ÖÖ »

çok faydalı ve güzel bir uygulamaya benziyor.. Ama Vista konusunda ne yazık ki Alcofribas'a katılıyorum. Bizim için Vista'ya upgrade şimdilik mümkün değil gibi Ama ilerde işimize muhakkak yarar

Tebrikler..

Arda
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Mayıs 21, 2008, 12:26:10 ÖS »

Zaman içinde çoğunluğun vista olacağını öngördüğümden dolayı xp ile ilgili planlarımı rafa kaldırdım. eh siz de birkaç sene sonra kullanırsınız canım

Alcofribas
Uzman

Who Dares Wins!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Mayıs 21, 2008, 15:35:29 ÖS »

upgrade edin kardeşim

Sen o laptop ı almasaydın, Vista'nın V sini anar mıydın merak ediyorum doğrusu

LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Mayıs 21, 2008, 16:21:34 ÖS »

Her ihtimale karşın, dosyanın bir yedeğinide commodore.gen.tr altına yerleştirdik... Aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

http://www.commodore.gen.tr/dosyalar/sinclair/ZXThumbs_Installv1.zip

Arda
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Mayıs 21, 2008, 17:58:01 ÖS »

Danke schön lw3d Bu program (fred geçen ay MacOSX için benzer bir proje yapmış, yeni öğrendim) WOS'da bir akım başlattı.

Normalde TZX dosyalarının içine özelleştirilmiş veri koyabiliyorsunuz. id35 isimli bir blok var, içine ne isterseniz koymak mümkün. TZX oluşturulurken bu bloğa ekran görüntüsü, kapak resmi, poster gibi şeyler konur diye tasarlanmış ama şimdiye kadar kimse kullanmamış bunu. Şimdi ben de tzx için güncelleme yapmaya başlayınca bu durum açığa çıktı. Ve şu anda wos'un maintainerlerinden biri olan Philip ile gizli bir projeye başladık. Philip kendi sunucusunda bir veri tabanı oluşturuyor, ben de windows client'ını yazmaya başladım. Eğer harddiskinizde spectrum tzx dosyaları varsa onları otomatik olarak internetten inlay, ingame ve screenshot'larını çekecek ve elinizde tüm bu bilgiler tümleşik bir tzx olacak. Neyse bu proje gizli, kimseye söylemeyin türkçe kalsın bu bilgi.

LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Mayıs 21, 2008, 18:12:23 ÖS »

Bayağ güzel ve faydalı bir girişim. Türkçe kalacağına emin olabilirsin...

Yalnız ZXThumbs_Installv1.zip dosyasının açıklama kısmının, bir kısmının Türkçe olmasıda hoş olurdu diye düşünüyorum.

witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Mayıs 21, 2008, 19:00:25 ÖS »

@arda

Manyak bişi bu yaw
Eline sağlık.
Arda, bu arada bizim de elimizden tut da, bir Tutorial vb yazıp Windows programlamaya acıcık ucundan başlatsana... (Çok tembelim di mi? )
Arda
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #10 : Mayıs 21, 2008, 21:27:11 ÖS »

Bayağ güzel ve faydalı bir girişim. Türkçe kalacağına emin olabilirsin...

Yalnız ZXThumbs_Installv1.zip dosyasının açıklama kısmının, bir kısmının Türkçe olmasıda hoş olurdu diye düşünüyorum.

sanırım haklısın, hedef kitle spectrum kullanıcıları olduğu ve türkiyede bu gruba giren ben ve memrah olduğundan dolayı atlamışım onu. Bir sonraki sürümde türkçe açıklamaları da ekleyeceğim.

bu arada olurda Vista64 kullanan varsa, gelen istekler üzerine 64bit dll de yayında,

http://ardarda.googlepages.com/files   <-- x64 sürüm de burada

adresinden çekebilirsiniz.

@arda
Manyak bişi bu yaw
Eline sağlık.
Arda, bu arada bizim de elimizden tut da, bir Tutorial vb yazıp Windows programlamaya acıcık ucundan başlatsana... (Çok tembelim di mi? )

sağol witchdoctor, herkes çok güzel feedback verdi, uğraşımınkarşılığını aldım gibi hissediyorum.. Ama windows programlama işinin piri nightlord ve plazma 05'de çok güzel bir c++ kursu başlattı, umarım VC express için yazıyı günceller ve daha çok kişiye ulaşabilir. (lakin yazıyı vc++ 2008 express ile denedim ve işe yaramadı malesef, gnu c++ ortamı kurmak yeni başlayanları kasabilir)
« Son Düzenleme: Mayıs 21, 2008, 21:31:17 ÖS Gönderen: Arda » Logged

мemrah
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Mayıs 22, 2008, 00:02:40 ÖÖ »

Vista kurmak icin ilk sebep ortaya cikti boylece.
Alcofribas
Uzman

Who Dares Wins!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Mayıs 27, 2008, 21:21:14 ÖS »

Bu güzel program World of Spectrum'da UTILITIES / SCREEN MANIPULATION başlığı altına girmiş bile. Tebrikler!

LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #13 : Mayıs 28, 2008, 16:17:06 ÖS »

Üretimlerin çoğalması en büyük dileğimiz. Türkiyedeki Retro bilgisayar / konsol severler olarak daha büyük başarılara imza atmamız en büyük ümidimiz Tebrikler Arda...

Arda
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #14 : Mayıs 28, 2008, 16:19:46 ÖS »

vakit olsa bu ülke ne evlatlar doğurdu amaa vakit yok, herkes can derdinde

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: