Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trAmigaAmiga YazılımAmithlon hakkında herşey!
Sayfa: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 31   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Amithlon hakkında herşey!  (Okunma Sayısı 291794 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
BlitzBasic
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #345 : Mart 03, 2017, 15:00:29 ÖS »

Ve bitmeyecek. Amithlon için donanım ayarlamak zor iş.

Azimle uğraşmak gerekiyor önceki mesajlara baktım 2 senecik sürmüş benim makinanın bu hale gelmesi  Kahkaha Amithlon için donanım yoksa bence hedef Aros olmalı.
« Son Düzenleme: Mart 03, 2017, 15:03:08 ÖS Gönderen: BlitzBasic » Logged

A500|ACA500Plus42Mhz8MB|GoTeK|IndivisionECS|OS3.1
ZX Spectrum 48K, 48KPlus | Amstrad CPC6128
Alpyre
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #346 : Mart 03, 2017, 21:41:23 ÖS »

Bu entrinin başlığı "Amithlon hakkında peyderpey" olmalıydı, 23 sayfa oldu hala iddia edilen "herşey" bitmedi.
puahahdahga! 

Alper
emarti
Uzman

Only Amiga Makes It Possible █

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #347 : Mart 03, 2017, 22:24:05 ÖS »

Ve bitmeyecek. Amithlon için donanım ayarlamak zor iş.

Azimle uğraşmak gerekiyor önceki mesajlara baktım 2 senecik sürmüş benim makinanın bu hale gelmesi  Kahkaha Amithlon için donanım yoksa bence hedef Aros olmalı.

Amann Amann AROS gibi kararsız bir OS görmedim. Uğraşacaklara peygamber sabrı lazım.

https://github.com/emartisoft My GitHUB | http://csdb.dk/scener/?id=26786 My CSDB

READY.
SYS(64767): EMARTI
Agony
Uzman

Amiga gibi yar, Commodore gibi de yadigar olmaz.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #348 : Nisan 26, 2017, 01:19:20 ÖÖ »

Günün hortu.

Elime eski iki adet notebook geçti. Amithlon yükleyeyim dedim. Bir makineyi deneyebilme şansım var şu an. Fakat, rescue modu dışında Workbench'e ulaşamıyorum. Diğer modlarda @Geos'un paylaştığı ekran görüntüsü gibi ekran geliyor.

Sorun ne olabilir? HDD ya da başka bir donanımı mı desteklemiyor. Yoksa, notebooklara yüklenmiyor mu?

Alpyre
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #349 : Nisan 26, 2017, 10:54:29 ÖÖ »

Rescue modunda WB geliyorsa sorun yok demektir.
Kurulumu benim kurulum çekmecesinden yaptığını varsayarsam, bu görüntünün ekran moduyla ilgili olduğunu söyleyebilirim.

Rescue modunda kurulumu tamamladıktan sonra, sistemi yeniden başlatmadan önce SYS:Prefs/Env-Archive/Sys/screenmode.prefs dosyasını,
kurulum yaptığın partisyondaki Prefs/Env-Archive/Sys/screenmode.prefs dosyasıyla değiştir.

Yeniden başlattığında kuvvetle muhtemel düzgün bir görüntü gelecektir. Daha sonra ScreenMode prefs'i çalıştırıp çalışan ekran çözünürlüklerini deneyebilirsin.

Alper
BlitzBasic
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #350 : Nisan 26, 2017, 11:01:06 ÖÖ »

Neymiş o laptoplar? Marka, model? Çok uğraştım bende laptop ama için olmadı...

A500|ACA500Plus42Mhz8MB|GoTeK|IndivisionECS|OS3.1
ZX Spectrum 48K, 48KPlus | Amstrad CPC6128
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #351 : Nisan 26, 2017, 11:23:05 ÖÖ »

Kurulumu benim kurulum çekmecesinden yaptığını varsayarsam, bu görüntünün ekran moduyla ilgili olduğunu söyleyebilirim.

Rescue modunda kurulumu tamamladıktan sonra, sistemi yeniden başlatmadan önce SYS:Prefs/Env-Archive/Sys/screenmode.prefs dosyasını,
kurulum yaptığın partisyondaki Prefs/Env-Archive/Sys/screenmode.prefs dosyasıyla değiştir.

Yeniden başlattığında kuvvetle muhtemel düzgün bir görüntü gelecektir. Daha sonra ScreenMode prefs'i çalıştırıp çalışan ekran çözünürlüklerini deneyebilirsin.

Ara sıra şu Amithlon başlığına bakıyorum ve kullanım için gereken bilgi birikimi ve donanım ihtiyaçları gözümü korkutuyor doğrusu. Muhtemelen bu konuda Alpyre sayılı birkaç uzmandan biridir
Agony
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #352 : Nisan 26, 2017, 14:06:17 ÖS »

Abi, gece 1'de gaza gelip uğraştım. Sonra olmayınca yattım zaten.

Uğraştığım makinenin teknik özellikleri:
https://www.cnet.com/products/hp-compaq-business-notebook-nx8220-15-4-pentium-m-750-win-xp-pro-512-mb-ram-60-gb-hdd-series/specs/

2gb ram takmıştım. Haliyle Amithlon boot etmedi. Ramin birini söktüm 1gb yapınca boot etti.

Ben boot ekranındaki seçenekler ile yüklemeye çalışınca ekran bu şekilde oldu. Rescue modunda nasıl yükleme yapabilirim? Birde öyle deneyeyim. Çok cahil kaldım kusura bakmayın.

Alpyre
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #353 : Nisan 26, 2017, 14:14:43 ÖS »

İlk önce Rescue modunda WB'ye ulaşıp, oradayken HD kurulumu yapman gerekiyor. Aksi durumda diğer seçenekler zaten çalışmaz.

oğuzg de anlatımlı video istemişti. Geçen ay çekmeye çalışmıştım ama yarım kaldı. Bu akşam bir daha deneyeyim bari. PDF dosyalarıyla bir yere kadar oluyor demek ki. Kahkaha

Alper
Agony
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #354 : Nisan 26, 2017, 14:31:44 ÖS »

İlk önce Rescue modunda WB'ye ulaşıp, oradayken HD kurulumu yapman gerekiyor. Aksi durumda diğer seçenekler zaten çalışmaz.

oğuzg de anlatımlı video istemişti. Geçen ay çekmeye çalışmıştım ama yarım kaldı. Bu akşam bir daha deneyeyim bari. PDF dosyalarıyla bir yere kadar oluyor demek ki. Kahkaha

Abi pdf dosyası nerde? Oradan bakarak yüklemeye çalışayım. Rescue modda, tezgah üzerinde amithlonhd, system ve ram var. Yüklemeyi hangi çekmeceden yapacam bilemedim. Birde direk pc hdd sini bu modda görmemesi normal midir?

Alpyre
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #355 : Nisan 26, 2017, 14:50:36 ÖS »

Abi pdf dosyası nerde? Oradan bakarak yüklemeye çalışayım.

Sayfanın yukarsında reklamlar arasında dönüyor.
http://commodore.gen.tr/adp/amithlon/

Diğer sorularının yanıtını dökümanda bulacağına inanıyorum. Amiga WB HDToolBox ile "install" eldilmemiş hiçbir sürücüyü direkt görmez.

Alper
Agony
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #356 : Nisan 26, 2017, 14:59:09 ÖS »

Abi pdf dosyası nerde? Oradan bakarak yüklemeye çalışayım.

Sayfanın yukarsında reklamlar arasında dönüyor.
http://commodore.gen.tr/adp/amithlon/

Diğer sorularının yanıtını dökümanda bulacağına inanıyorum. Amiga WB HDToolBox ile "install" eldilmemiş hiçbir sürücüyü direkt görmez.

Onu gördüm zaten, bol bol okuyup göz attım. Ekstra bir kaynak mı var acep diye. Ben bir daha bir bakayım buraya.

Def Leppard
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #357 : Nisan 26, 2017, 15:13:00 ÖS »

Elimde bir sürü amithlon için olabilecek kasalar var , bunları toparlayıp makul fiyatlardan satabilirim. amithlon kurmak çok zor birşey değil. sadece donanımların uyumlu olması gerekiyor. alpyre; zaten bu kurulum işini en detaylı şekilde anlatmış, onuda bu amithlon a bulaştıran da benim  Karizmatik alpyre  amithlon da kesinlikle en iyi bilen kişilerden biridir,  Bernie Mayer bile eline su dökemez  Masum
« Son Düzenleme: Nisan 26, 2017, 15:15:04 ÖS Gönderen: defleppard » Logged

Amiga Repair Service
Agony
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #358 : Nisan 26, 2017, 21:03:49 ÖS »

Ranish Partition Manager ile kılavuzdaki gibi ayarları yaptım. Gerçi kaydederken boot edilebilir birim yok dedi. REscue modda açtım. Partisyonlamak isterken, HDD'nin tanımlamadığım kısmını gördü. Sonra bir resetledi derken. Sonuç ekteki fotoda.

Artık, rescue modda sürekli bu uyarı var.

* IMG_1248.JPG (66.85 KB, 800x598 - Görüntüleme: 1119 kez.)

Agony
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #359 : Nisan 27, 2017, 01:00:44 ÖÖ »

Bir önceki mesajımdaki sorunu hallettim. Kurulumuda yaptım. Fakat, boot ettikten sonra ekran bu şekilde çıkıyor. Boot menüsünde dahil böyle. Nerde hata yapıyorum acaba?

* IMG_1253.JPG (85.76 KB, 800x598 - Görüntüleme: 1320 kez.)

Sayfa: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 31   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: