Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetYurtdışından büyük paket getiren oldu mu? En ucuz yol ? Öneri ?
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Yurtdışından büyük paket getiren oldu mu? En ucuz yol ? Öneri ?  (Okunma Sayısı 6843 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
LW3D
Genel Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« : Aralık 14, 2006, 12:32:08 ÖS »

Biliyorsunuz bilgisayar muzesi projemiz sebebiyle, yurtdışından da cihaz getirmemiz gerekiyor. Daha önce 1-2 gönderi oldu ama bu sefer ABD'den monitoruyle beraber büyük bir bilgisayar getirtmek söz konusu. Sadece monitor 30 Kg. Hal böyle olunca kaldık tabii ki. ABD'den görüştüğüm kişi, monitoru ne yapacağız diyor Cihaz'da o monitor olmadan çalışmıyor. Yani aşağı tükürsek sakal, yukarısı bıyık. (Gümrük sorununu şu anda hiç düşünmesemde orada da beni bayağ üzecekleri kesin).

Bu tür büyük paketleri yurtdışından getirten, getiren birilerini tanıyan ve fikir verebilecek var mı ?

Daima Genç
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Aralık 14, 2006, 12:34:44 ÖS »

30 kg neyi getiriyorsun, ENIAC mı?  Kahkaha
LW3D
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Aralık 14, 2006, 12:43:46 ÖS »

Next Station (color station)

Ama büyük ihtimalle getirtemeyeceğiz

Daima Genç
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Aralık 14, 2006, 12:48:56 ÖS »

Vay canına, o monitör 30 kg var mı... Umarım bir yolunu bulursun. Belki şansa Türkiye'de de bir yerlerden çıkabilir.
LW3D
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Aralık 14, 2006, 12:51:21 ÖS »

Türkiye'de çıkması oldukça zor zamanında olan yerleri araştırdım. Bir arkadaşım isviçreden yollayacaktı..Kısmet olmadı.. Şimdi ABD'de bulduk.. Bakalım ne olacak.. Next Cube ve Next Station benim için çok önemli iki bilgisayar...

coze
Uzman

Hieh hieh hieh heh ...

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Aralık 14, 2006, 14:41:21 ÖS »

ben turkiyedeyken kanada'dan lazerdisk player getirtmistim (ne akla hizmetse) o monitorun yarisi kalinlikta ama yaklasik 1.5 kat genisligindeydi. Gumrukte takildi tabi, ama bariz ikinci el bir alet oldugundan (uzerinde cizikler filan vardi) ve toplam ucret 70$ (posta dahil) oldugundan gumrukcu de insafli bir abiye denk geldigimden sorunsuzca gecirdim. Ama tabi her zaman boyle sans yaver gidermi bilemem.

Retro Hincal Uluc
LW3D
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Aralık 14, 2006, 14:52:04 ÖS »

Gümrükte takılınca %10 + KDV alıyorlar bildiğim. Özkan'ın başına gelmişti. Bende daha önce küçük 8 bit makinalardan getirdim. fiyat 100 euro altı olduğundan inceledikleri aletinde basit görünmesinden dolayı çok sorun yaşamadım. Sadece ordaki gümrük memuruna kutuyu açarken biraz dikkat edermisiniz dediğimde, gümrük memuru ne oldu..falan diyince..bayağ bir tartıştım. Hakikaten deli etmişlerdi beni..

Bu yukardaki alet gelirse, %100 gümrüğe takılır ve fiyat olarak 100 $ yazsakta ordaki abimiz hemen fiyat uydurur. zamanında 5000-6000 USD fiyatı olduğunu düşünürsek sizinle bir süre görüşemeyebiliriz

Bakalım.. ABD'deki arkadaşa monitorsuz yollayabilirmisin dedim..Laser Printer'da kalsın dedim Yollarsa bakacağız duruma..

Arda
Uzman

I'm *the* guy from Argleton

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Aralık 14, 2006, 18:53:04 ÖS »

büyük deniz aşırı lojistik firmalarıyla görüşürsen belki bir çözüm bulunur. Biz almanyaya koltuk göndermiştik, adamların konteynırlarda boş yer oluyor, koyuyosun, gidiyo onlarla.

vigo
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Aralık 14, 2006, 20:23:18 ÖS »

c128-d geldi, 15 kilo... 2 ytl rafda bekleme parası verdim
LW3D
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #9 : Aralık 15, 2006, 11:08:39 ÖÖ »

Gümrük sorunun ikinci aşaması.. Öncelikle kargo konusuna çözüm bulmak lazım. Arda'nın fikri güzel. Ama ABD'den gelecek bişey için uygulamak zor. Biraz daha araştırayım..

Teşekkürler

juda
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Aralık 18, 2006, 20:57:40 ÖS »

gökhan baba seninle next'i ilk konuştuğumuz zamanları hatırlıyorsun umarım
yıllar önce color station bulursak senin, color cube bulursak benim olacağı konusunda anlaşmıştık; umarım unutmadın sözünü
inşallah sorunsuz getirtirsin...
dhl ile eve kadar geliyor ama masraflı olduğunu duymuştum baba aklında olsun

Cuore Sportivo
AmigaOne XE G3 - Amiga 4000/040
Next Color Cube - SGI O2 - Sun Ultra Enterprise 1
C64 - C64C - C64G - C64 Aldi - 1540 - 1541 - 1541C -1541-II - 1571 - 1581 - 1530 - 1531
Atari 800XL 65XE
child_tea
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Aralık 18, 2006, 23:28:42 ÖS »

selam LW3D,sen bence aleti getir.puzzlelardan biri daha yerine oturmus olur muzemiz icin.hatta bence baska aletleride firsatini bulursak getirelim.ayrıca gumruk konusunda yadimci olabilirim galiba.iki hafta oncesine kadar meslegim gumrukçülüktü.ben nasil kolay getirebileceğimizi biraz araştırım.ama merak ettme bi problem olmadan rahatca geçiririz.ben bi danışım araştırim seni haberdar ederim.
ozkano
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #12 : Aralık 19, 2006, 08:36:02 ÖÖ »

selam child_tea, ben im koca çocuk yolda oda ABD den geliyo yaklaşık 15kg ağırlıgında Amiga 4000 bunu nasıl gumrukte az hasarla kurtulabiliriz, zaten oraya gidince ağlıcam hele makineyi orda görünce duygulanmam çok daha rahat olacak

A500,A500+,A600,A1000,A1200,A2000,A3000,A4000,CDTV,CD32,A1,MacMini,R2HV,C64,48K,Ps,Ps2,Ps3
Xbox,Xbox360,Nes,Snes,N64,N64Ique,Gamecube,Wii,PcEngine,PcEngineGT,PcEngineDUO,TurboGrafx,NeoGeoAES
NeogeoCD,NeoGeoMVS,NeoGeoPocket,MegaDrive,SegaCD,MultiMega,Saturn,Dreamcast,Jaguar,Lynx,Cps1
Cps2,System11
LW3D
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #13 : Aralık 19, 2006, 10:54:59 ÖÖ »

hoop özkano..kaynak yapmayalım

şakası bir tarafa ilgin için çok teşekkürler child_tea. Bu sefer büyük balığı kaçırdık sanırım. Hatta pazar günü hasta yattığım için başkasınıda kaçırdım Ama bu konuda yardım destek ve fikrine ihtiyacımız var. Çok teşekkürler..

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: