Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Yeni Oric Oyunu - Youtube demoları  (Okunma Sayısı 36032 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
joker_
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Ekim 16, 2008, 14:37:19 ÖS »

oh beee demek ki bir tek ben korkmamışım o sahneden herkes korkmuş,

şimdi uzay yolu falan derken rahmetli sadri alışık'ın uzay filmi geldi aklıma  Kahkaha Kahkaha
« Son Düzenleme: Ekim 16, 2008, 14:39:40 ÖS Gönderen: joker_ » Logged
wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #16 : Ekim 16, 2008, 16:22:05 ÖS »

Alıntı sahibi: Mr. Turist
Computer, ne var ne yok?

witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Ekim 16, 2008, 23:01:07 ÖS »

Evet, o dönemde bir de empati yeteneğiniz gelişkinse ürkütücü olabiliyordu bu tarz filmler.

Ama beni ürküten ve geren hatırladığım en eski filmin adının "Fantastic Voyage" olduğunu yıllar sonra öğrenmiştim. Ailece seyrettiğimiz yıl sanırım 1977 veya 1978'di. Mikroskopik düzeye küçültülen bir denizaltının damar yoluyla vücuda enjekte edilmesini hikaye eden bir filmdi bu. Derinden etkilemişti.

http://www.imdb.com/title/tt0060397/
Alcofribas
Uzman

Who Dares Wins!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Ekim 16, 2008, 23:18:51 ÖS »

Ama beni ürküten ve geren hatırladığım en eski filmin adının "Fantastic Voyage" olduğunu yıllar sonra öğrenmiştim. Ailece seyrettiğimiz yıl sanırım 1977 veya 1978'di. Mikroskopik düzeye küçültülen bir denizaltının damar yoluyla vücuda enjekte edilmesini hikaye eden bir filmdi bu. Derinden etkilemişti.

http://www.imdb.com/title/tt0060397/

Bir de Innerspace var bunun remake i tadında...

Arda
Uzman

I'm *the* guy from Argleton

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #19 : Ekim 17, 2008, 01:02:11 ÖÖ »

Heheh, beni de E.T. ürkütmüştür. Hangi doğum günümdü bilmiyorum ama o yıl E.T. gelmişti ve büyük ısrarlarımla kadıköy süreyya'da karaborsa bilet bulduk 16:30 gösterimine...

Herşey iyi güzel hoş da, E.T.'nin kanalizasyona düşerek betinin benzinin atmasının ardından aldığı görüntü, o çocuğun e.t. ile beraber hafiften kafayı sıyırması , halen aklımdan çıkmaz, adeta travma yaratmış bende Kahkaha

witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Ekim 17, 2008, 02:20:35 ÖÖ »

@arda

E.T.'ye de vizyondayken 2 defa gitmiştim bu arada

Bana fazla ürkütücü gelmiş olmasa da, filmdeki ufak kızın sınıfta kurbağaların atlaması esnasında frikik vermesi oldukça müstehcen gelmişti ve sonrasında bu kızı takibe almıştım (ki kendisi Drew Barymore olur).

Konuyu amma da saptırdım yahu
Pe@ceR
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Ekim 19, 2008, 14:39:49 ÖS »

O zaman ben yeni kuşak Oric oyunlarını daha sık buraya taşımam gerek . Harıl harıl Oric oyunu yazan vatandaşlar var. 1980'li yıllarda asla göremeyeceğimiz kalitede oyunlar üretiliyor. Örnek vermek gerekirse;

Pulsoids
http://www.oric.org/index.php?page=software&fille=detail&num_log=1515
Malesef youtube videosu yok ama linkten oyunu indirip emulatörde oynayabilirsiniz. grafikler çok profesyonel.

Bunlar da Oric üzerinde yapılmış birkaç demo..

Alcofribas
Uzman

Who Dares Wins!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Ekim 19, 2008, 17:34:33 ÖS »

@Pe@ceR:

Euphoric üzerinde .dsk dosyaları çalıştırmak için nasıl bir yöntem izlememiz gerekli? Bu Euphoric'den daha kullanıcı dostu bir emu hala çıkmadı mı Oric için?

Bir de şu tavsiye ettiğin demoların adlarını yazar mısın?
« Son Düzenleme: Ekim 19, 2008, 17:37:06 ÖS Gönderen: Alcofribas » Logged

Pe@ceR
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : Ekim 20, 2008, 00:19:18 ÖÖ »

C64  ya da Amiga emulatörleri gibi menüden girip oyun yükleme şansı veren bir emulatör yok (MESS yapıyor ama çok kısıtlı bir emulasyon sağlıyor.)

http://www.oricgames.com/upload/edito12/File/Euphoric1007.zip

Şu ana kadarki en stabil Oric Emulatörü = Euphoric'in XP de hiç sorun olmadan çalışan versiyonu.

Programı kurunca zaten menüydü ayardı şuydu buydu gerek kalmıyor.

Kurulum da kolay.

1) Yukardaki programı indir
2) Euphoric1007.zip dosyasını bir klasöre aç
3) İçindeki configuratoric.exe dosyasını çalıştır
4) Tapes, Disks ve Roms klasörlerinin yerini göster ( ZIP içinde Oric rom dosyaları bulunmakta roms klasörü altında)

Kurulum için bunlar yeterli. Ek özellikler için diğer menüler karıştırılabilir. Örneğin Light-pen ve printer desteği için add-ons menüsüne girilebilir ama standart bir Oric emulasyonu için gerek yok.

Bunu yapıp tamam dedikten sonra euphoric.exe dosyası ile herhangi bir oric dsk ya da tap emulatör dosyasını birlikte açtığında euphoric otomatik olarak diski ya da teyp dosyasını yükleyip programı çalıştıracaktır.

Diğer bir yöntem de teyp dosyalarını ve disk dosyalarını configuratoric programıyla gösterdiğiniz klasörlere yerleştirip euphoric'i çalıştırmak

program çalışınca CLOAD"PROGRAM ADI.TAP" komutuyla harddiskteki dosyayı yükleyebilirsiniz.

EUPHORIC -D olarak çalıştırınca ise disk sürücü emulasyonu ile açılır ve tıpkı PC DOS ortamı gibi DIR diyerek disk içersindeki dosyaları listeyelip LOAD ile yükleme yapabilirsiniz

Açıkçası belki uzun süredir kullandığımdan ben bir sorun yaşamıyorum. Euphoric eski sürümlerinde ayar çok güçtü euphoric hiç çalışmazdı ya da sorun olurdu ama configuratoric sayesinde ayarlama işi koalylaşmış

Yine de sorun olursa buradan sorarsanız yardımcı olurum

Demolar zaten youtube'da gösterildiği kadar emulatörde de. Bir tanesi "barbitoric" diğeri de "Buggy boy"

Alcofribas
Uzman

Who Dares Wins!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Ekim 20, 2008, 00:47:12 ÖÖ »

Sağol, güzel açıklama olmuş. Gerçi ben sadece euphoric -d olayını öğrenmek istemiştim.

.Dsk dosyalarına çift tıklayınca hemen açıyor şimdi.

Pe@ceR
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Ekim 22, 2008, 01:26:03 ÖÖ »

Rica ederim
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: