Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trDiğer Nostaljik BilgisayarlarSinclairSinclair - GenelSinclair Spectrum seri numaralari ve renkleri ne anlama geliyor ?
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Sinclair Spectrum seri numaralari ve renkleri ne anlama geliyor ?  (Okunma Sayısı 15374 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
hades
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Ekim 21, 2008, 21:01:59 ÖS »

1985 te alıp 3 sene kadar kullandığım 48K Spectrumun seri numarası hala aklımda.
D01-410246

Bildiğim kadarıyla membran tuş takımı üreten bir yer var. Dudullu'da. Yerin adı Vahit Elekronik.

http://www.vahitelektronik.com/tr/default.asp

Belki uygun fiyatlarla birşeyler yaptırılabilir.

мemrah
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Ekim 21, 2008, 21:09:37 ÖS »

Guzel fikir! Bu vahit elektronik eger uygun fiyata birsey yaparsa, yurtdisina da karla satariz Yurtdisina satmak bir yana, sifir zx membrane'ler nefis bir fikir

Anladigim kadariyla Rich'in 7.5 sterlin yani yaklasik 20 YTL'ye indigi membrane lastik tuslu 48 icin bu arada. Spectrum 48K Plus ve Heatsink 128 membrane'lar 18 sterlindi yanilmiyorsam. Bunlar 3 katmanli oldugu icin daha maliyetli ama eminim uretim maliyeti 18 sterlinin cok altindadir EGER belli bir sayidan fazla uretilirse tabi.. Mesela en az 1000 tane. Unutmayin bu tur seri uretim islerde miktar arttikca birim fiyat dusuyor.
« Son Düzenleme: Ekim 21, 2008, 21:15:20 ÖS Gönderen: memrah » Logged
Arda
Uzman

I'm *the* guy from Argleton

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #17 : Ekim 21, 2008, 21:34:56 ÖS »

Anladigim kadariyla Rich'in 7.5 sterlin yani yaklasik 20 YTL'ye indigi membrane lastik tuslu 48 icin bu arada.

evet, verdiğim linkte göründüğü için özellikle belirtme gereği duymamıştım, ama aslında es geçilecek bir ayrıntı değil, bu orana bakarsak 48 plus membranlarını 13-15'e falan bırakır herhalde.

İşi içeride yaptırmaya kalkmak da problem olabilir, asla satılamayacak kadar çok membran üretmek zorunda kalabiliriz. Herkesin evinde kutu kutu membran olur Lakin rwap yıllardır satıyor henüz 500'lük ilk partiyi bitirebilmiş değil.

Üretimin gerçekten ucuza çıkarılabileceği bir bir durumda, 100 membran için 100ytl vermeye hazırım. ikişer ikişer takıcam makineye gerekirse. (arap sabunu bol bulunca...)

lw3d, bir arayıp fiyat alabilir misin vahitten
« Son Düzenleme: Ekim 21, 2008, 21:37:28 ÖS Gönderen: Arda » Logged

hades
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Ekim 21, 2008, 21:42:24 ÖS »

Ben hergün önünden geçiyorum Vahit'in. Bir ara çalıştığım şirket bazı cihazların folyolarını buraya yaptırmıştı.
Her neyse..
Elinize bir tane bozuk veya sağlam membran alıp götürün ve fiyat alın derim. Belki bir gün banada lazım olabilir  
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: