Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 2 [3]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Amigart :(  (Okunma Sayısı 16317 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
kaptan akgun
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #30 : Ocak 31, 2018, 09:56:19 ÖÖ »

2006 gibi Amigaweb.tr diye de bir site vardı diye  hatırlıyorum.
EMREZ
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #31 : Ocak 31, 2018, 12:17:48 ÖS »

evet o sitede hep çocuklar takılıyor diye kızardık hala o dönemden aldığım c64 cihazım duruyor. turbokartlar o zaman 250-300 bin tl di. PPC 180 ile 680030-50 arasında çok gidip geldim. kasayı gözden çıkardığım için 030/50 aldım. şimdiki aklım olsa ikisini de alırdım. ppc kurmak amiga dışına çıkıyor gibi geldi ki elimde ne kadar kasalı orjinal olmayan cihaz varsa satmışımdır. en son sıfır a1200 magic aldım pc ile takas yaptım sanırım 486dx ti Şafak ile. sistem bozulunca monitörle gitmiştim hiç unutmam bir ara şansa market açılışından çekilişte kazanılıp bilgisayarcıda kenarda kalan 2 adet a500 ve a1200 magic 150mb hd yi alınca sıfır kutusunda yeniden amiga günlerine geri döndüm. bir a1200 sıfır kutulu 030/50 8mb 32gb ssd, bir c64 1541-II ve bir amiga 500+ ile atari 1040 ayırdım. o zamanda oyunları oynayıp hayallerim ile görseli zenginleştirdiğim grafikleri şimdi ancak ps4 te buldum. ps4 çok keyif veriyor. sanırım ps5 ve sonrasında artık hayallerimizin de ötesinde oyunlar olacaktır. şimdiki nesil çok şanslı. c64 lerin yüzüne bakmazlar sanırım.
benim birde bell telefonum var birde türk telekom dan çevirmeli telefonum. bunlar ile şuan kullandığım 7 plus arasında ne kadar büyük fark var. devir teknoloji devri, bir amiga dergisi son kapağı geldi aklıma. biz artık dinazor olduk sanırım. amigart listeden bir sürü kişi ile alış verişim oldu. hatta bazıları bu sevdadan vazgeçti ve son emektar olarak kendine sakladığı cihazları sattı, ama şunu biliyorum ki her biri kıymetli insanlar ve burada da gerçekten çok değerli insanlar var. o eski günleri her zaman özlüyorum.

2006 gibi Amigaweb.tr diye de bir site vardı diye  hatırlıyorum.

this is amiga speaking.
HkRecai
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #32 : Ocak 31, 2018, 12:39:44 ÖS »

Benim için az şeyden çok keyif aldığım dönemlerdi, günler bugüne kıyaslarsam en az 27-28 saatti.
EMREZ
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #33 : Ocak 31, 2018, 13:00:35 ÖS »

evet zaman algısı görecelidir. yaşlı bir insanın algısından çevre ses vs duyu algısı gence göre daha farklıdır.

Benim için az şeyden çok keyif aldığım dönemlerdi, günler bugüne kıyaslarsam en az 27-28 saatti.

this is amiga speaking.
Sayfa: 1 2 [3]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: