Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trCommodoreCommodore Donanım1541 Ultimate - Mini Tanıtım
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: 1541 Ultimate - Mini Tanıtım  (Okunma Sayısı 13050 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« : Aralık 22, 2008, 18:37:40 ÖS »

<a href="http://vimeo.com/moogaloop.swf?clip_id=2591500&amp;server=vimeo.com&amp;fullscreen=1&amp;show_title=1&amp;show_byline=1&amp;show_portrait=0&amp;color=01AAEA" target="_blank">http://vimeo.com/moogaloop.swf?clip_id=2591500&amp;server=vimeo.com&amp;fullscreen=1&amp;show_title=1&amp;show_byline=1&amp;show_portrait=0&amp;color=01AAEA</a>

Glance grubundan Arcane bize 1541 Ultimate'ı tanıtıyor! Vigo'nun 7D8 partisinde gerçekleştirdiği kayıt..

nightlord
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Aralık 22, 2008, 20:59:07 ÖS »

hiyaaaa arcane, living'i nasil denemez abi 1541 ultimate'da Kahkaha

alla alla pigs for pearl'u oynatmamasi ilginc
AmigAmigA
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Aralık 22, 2008, 21:29:35 ÖS »

Bu 'pigs for pearl'ü bulamadım ben,deneyecektim.Acaba 'pearl for pigs'olmasın bu?
Bu arada senin siteyi hacklemişler nightlord.
« Son Düzenleme: Aralık 22, 2008, 21:37:37 ÖS Gönderen: AmigAmigA » Logged

Commodore'suz kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.
Amiga ölmez,vatan bölünmez.
AmigAmigA
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Aralık 22, 2008, 21:51:39 ÖS »

Pearl for pigs-Biraz önce denedim çalışıyor,arkadaşın çalıştıramamasının sebebi 'return' ile çalıştırmayı denemesi.'Return' ile c64 sadece tek dosya algılıyor yani diski bütünüyle görmüyor.Bunun yerine F2'ye basmış olsaydı demo çalışacaktı:)

LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Aralık 23, 2008, 12:11:20 ÖS »

AmigaAmiga : o zaman senden tiz zamanda 1541Ultimate incelemesi bekliyoruz...

yatuyu
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Aralık 23, 2008, 18:31:51 ÖS »

1541-ultimate icin yerli proje ne zaman son kullaniciya ulasir acaba?
LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Aralık 23, 2008, 19:23:26 ÖS »

Eğer tolga partiden sonra kendini toplayabilmişse, Floppy Emulator'u bitirecek zamanı bulabilir ve bir sonraki projeye geçecek zaman ayarlayabilirse, 2009'un ilk altı ayı, olmadı 2009 son çeyrek, olmadı 2010 Garanti

Şakası bir tarafa...Tolga arkadaşımız zaman yetersizliğinden projelerle ilgilenemiyor. Yoksa zamanı olsa, onun için kanımca, en fazla 1-2 aylık bir iş.

yatuyu
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Aralık 23, 2008, 19:25:32 ÖS »

isin komik tarafi ultimate'in ureticisinin web siteside calismiyor, c64 kurcalamak icin enerjim var ama hardware yok  Kahkaha
LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Aralık 23, 2008, 20:12:39 ÖS »

Biraz önce ingiltere ebay'da bir ilan gördüm...Ultimate fiyatı astronomikti (200 Sterlin). Bende heycan meycan kalmadı Her halukarda Tolgayı beklerim ben

nightlord
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #9 : Aralık 23, 2008, 20:38:12 ÖS »

AmigAmiga: hahaha allah beni davul etmesin tabii ki pearls for pigs bi de scener olucam hahah

Evet hem benim sitemi hem Plazma sitesini (ayni sunucuda olduklari ve o sunucuda bir acik oldugu icin) hacklemis ancak zarar vermemisler.  iki siteyi de bakim altina aldim. bir iki gune acarim herhalde
AmigAmigA
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Aralık 23, 2008, 22:31:29 ÖS »

Evet lw3d fiyat çok fazla,hesabıma göre sd kart ile birlikte 300 ytl'ye mal oldu bana.Bu rada bir kamera bulamadım çevremde,cep telefonu ilede çekmek istemiyorum,çözünürlük çok düşük.Ayrıca ben yüzlerce demo-oyun denedim hiçbirinde sorun yok.
« Son Düzenleme: Aralık 23, 2008, 22:35:44 ÖS Gönderen: AmigAmigA » Logged

LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #11 : Aralık 24, 2008, 09:43:05 ÖÖ »

1541 Ultimate konusunda, 7D8'de Tolga Abacı arkadaşımıza yeterince baskı yaptık. Hatta bir ara Vigo'yu baskı aracı olarak kullanmayı düşündüm ama, yeterince kilo vermiş kesmez diye kısa kestik...

Tolga kendiside yazar ama, Floppy Emulator'den sonraki projemiz tam 1541 uyumluluğu sağlayan 1541 Ultimate gibi birşeydi. (O dönemde aslında 1541 Ultimate tam çıkmamıştı ama, şimdi çıktı...). Tolga'nın izlenimine göre 1541 Ultimate kapasite olarak daha düşük ekipmanla çıkarılabilecekken, tasarımcısı biraz geniş davranarak fiyatın yüksek olmasına sebebiyet vermiş. Floppy Emulator'de olduğu gibi, eğer geliştirecek zaman bulabilirse, Tolga'nın tasarımının maliyet olarak daha düşük olacağını düşünüyoruz. Ama bu ne zaman gerçekleşir, Tolga ne zaman biraz rahatlayabilir bilinmiyor. Tüm gece başının etini yedik Hala kendine gelememiştir

AmigAmiga, tanıtım için her zaman hazır ve nazır bekliyoruz. Geç olması, hiç olmamasından iyidir ..

aeymur
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #12 : Mart 03, 2009, 22:17:41 ÖS »

1541 ultimate'nin web sayfası uzun zamandır açılmıyor ama lemon64.com'dan takip ettiğim kadarıyla site açık olmalı. İnsanlar birbirine link gönderiyor, alı-veriş ediyor. Neden açamıyorum anlamadım.

C64TPC|Dingoo A-330
Skate
Uzman

A Sinner Scener

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #13 : Mart 03, 2009, 22:47:52 ÖS »

Haklısın aeymur, klasik olarak açıklamasız ve anlamsız bir şekilde erişime kapatılmış. Artık her sitede öyle "erişim engellenmiştir" beklemeyin, şahsen Google'a redirect eden bile gördüm (Türkiye'ye özel). İpin ucu kaçtı...

www.vtunnel.com türevi bir siteden dene, giriliyor 1541 Ultimate sitesine.
aeymur
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #14 : Mart 03, 2009, 23:57:32 ÖS »

Teşekkürler Skate. Yalnız aldığım hata mesajı şu:
"Sayfa yüklenirken sunucuyla bağlantı kesildi."
Anlam veremiyorum ama sunucu tarafında bilinçli olarak yapılmış bir ayar var gibi geliyor bana. Benim DNS ayarlarım varsayılan. Bizimkilerin işi olsa Telekom'un DNS'leri beni sunucuya bile bağlamazdı.

Aklıma geldi, "nslookup ultimate.net" komutuyla sunucunun ip adresini alabildim zaten. Bizimkilerin ayıbı değil bu.

C64TPC|Dingoo A-330
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: