Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trDiğer Nostaljik BilgisayarlarSinclairSinclair - YazılımZx Spectrum "Berbat oyun yarışması" 2008 için son çağrı! (9 ocak)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Zx Spectrum "Berbat oyun yarışması" 2008 için son çağrı! (9 ocak)  (Okunma Sayısı 8522 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Arda
Uzman

I'm *the* guy from Argleton

Üyelik Bilgileri WWW
« : Ocak 01, 2009, 18:35:53 ÖS »

Arkadaşlar geleneksel zx spectrum comp.sys.sinclair crap game competition 2008 kapanışa yaklaşıyor. Yarışmanın amacı zx spectrum için "berbat" oyunlar yazmak.

Yalnız "berbat"ın bile burda bir konsepti, gönderme yaptığı bir oyun türü var ki, bu tür ünlü Casette50 pakedinden çıkma.

Cassette50 ingilterede bir ara satılmış olan "bir kasette tam 50 oyun" sloganıyla satmış bir derleme. "50 oyun" ismine kanıp 9 pound ödemiş zavallılar, aslında neredeyse tamamı Basic ile yazılmış, uyduruk oyunlara sahip olduklarını eve geldiklerinde öğrenmişler.

Bu kasedi ve içerdiği oyunları aşağıdaki linkten görebilirsiniz. (screenshotlar zaten kendini anlatacaktır).
http://www.worldofspectrum.org/infoseekid.cgi?id=0011218

Yarışma herkese açık, son katılım tarihi 9 ocak 2009 öğlen saatlerine kadar.
Katılım limiti yok.. Her tür programla katılabilirsiniz.  Asm/basic/C vs. Hatta BrainF*ck ile yazılmış bir program bile var.

aşağıdaki linkte CSSCGC08 sayfasını bulacaksınız. Eğer "Arcade" bağlantısını tıklarsanız oyunları JAVA üzerinden oynayabilirsiniz. GAMES bağlantısından oyunları emülatörünüzde çalıştırmak için bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

http://reptonix.awardspace.co.uk/sinclair/csscgc2008/index.htm

Oyun göndermek için
digitalprawn@googlemail.com
adresine mail atmalısınız.

Elbette oyunlar Zx Spectrum'da çalışmalı.
« Son Düzenleme: Ocak 01, 2009, 18:51:13 ÖS Gönderen: Arda » Logged

AmigAmigA
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Ocak 01, 2009, 20:24:47 ÖS »

En son 1987'de c64 için oyun yazmıştım,bu yaştan sonra kod öğrenmek zor be:)

Commodore'suz kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.
Amiga ölmez,vatan bölünmez.
ilkergorkem
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ocak 02, 2009, 00:18:10 ÖÖ »

berbat oyun ! zaten başka kategori bana uymaz

ZX Spectrum 48K+ , Amiga 1200 , ZX Spectrum +2 , Amstrad 6128
---------------
7D9 Oyun Yarışması 2.si Board Soccer
7DX Oyun Yarışması 3.sü Run Baby Run
7DX 2013 Oyun Yarışması 3.sü Falcon Patrol
MeG
Deneyimli

Super Kahraman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Ocak 02, 2009, 10:14:06 ÖÖ »

Ben favorilerimi seçtim

1. Text Only Grand Prix 2009

Text adventure modunda araba yarışı yapmak inanılmaz bir deneyimdi.. Böyle bir şeyi neden daha yeni yapmışlar anlamadım.. Çok geç kalınmış ve oyun dünyasında çığır açacak bir fikir Kahkaha

2. Eat Shit!

Harikaaaaa

-----------------------

Peki lemonamiga ya da lemon64 kıvamında, hem oyunların bilgilerini görüp çeşitli kriterlere göre arama  yapabileceğimiz hem de bu site gibi tek tıklamayla online oynayabileceğimiz site var mı?
Arda
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Ocak 12, 2009, 11:56:50 ÖÖ »

Ben favorilerimi seçtim

1. Text Only Grand Prix 2009

Text adventure modunda araba yarışı yapmak inanılmaz bir deneyimdi.. Böyle bir şeyi neden daha yeni yapmışlar anlamadım.. Çok geç kalınmış ve oyun dünyasında çığır açacak bir fikir Kahkaha

-----------------------

Peki lemonamiga ya da lemon64 kıvamında, hem oyunların bilgilerini görüp çeşitli kriterlere göre arama  yapabileceğimiz hem de bu site gibi tek tıklamayla online oynayabileceğimiz site var mı?

Ben de "Redefine Keys Simulator"'ü seviyorum. Her oyundan önce bir tuş ayarlama kısmı vardır. Bunda o kısmı çok gerçekçi bir şekilde simüle etmiş arkadaş, tebrik ederim.

---

http://www.worldofspectrum.org/infoseek.cgi

buradaki arama kutucuğuna oyun ismini yazabilir, ya da yukarıdaki Advanced Search'den filtreler koyabilirsin.

Oyununu bulduğunda dosya adlarının başındaki siyah üzerine beyaz zeminde 48 ya da 128 kutucuğuna tıkladığında o oyun JAVA emulatör üzerinde açılır ve oynamaya başlayabilirsin.

Örnek:
http://www.worldofspectrum.org/infoseekid.cgi?id=0004087

Target renegade, TAP dosyalarının önünde JAVA ikonları var, tıkladığında oyun başlar.
« Son Düzenleme: Ocak 12, 2009, 12:17:23 ÖS Gönderen: Arda » Logged

rtuk
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Ocak 15, 2009, 09:13:25 ÖÖ »

adam bana bu oyunları hele hele 9 paunda satsa ben
o adamın direk kafasını yararım.

UFUKLARIN NAZARIMDAN NİHAN OLUP GİDELİ;
HAKDANI FENANIN KARARDI HER ŞEKLİ
GÖZÜMDE KALMADI YER GÖK BATAR ÇIKAR
ZEMİNE MÜNKESİRİM ASMANE MUABBERİM VS VS VS...
Arda
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Ocak 15, 2009, 11:37:49 ÖÖ »

Heheh, o fiyatlar 1982 fiyatları rtük. Arşiv orası, satış yeri değil Hatta "dünyanın en büyük online oyun arşivi".

Tabii bu slogan "legal" oyun oynatan siteler için geçerli. WOS'da oynayacağınız ya da indireceğiniz her oyun, yazarı ya da dağıtımcısı tarafından izin verilmiş oyunlardır.

Örneğin Codemasters oyunlarını bulamazsınız, onlar "Dağıtımı yasaklı" oyunlar kategorisinde listeleniyor ama download edilemiyor.

Ama günümüzde hala spectrum için sürekli KASET oyun çıkıyor.

En son çıkan oyunlardan biri "Thieves School":

http://ws.vtrbandaancha.net/En/TS/TS.htm

5$ fiyatı var, multiplayer, iki farklı oyun modu, 60 level vs. vs. Grafikler süper değil ama hala oyun çıkması güzel.

Arda
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Ocak 15, 2009, 22:27:49 ÖS »

Sonuçlar açıklandı,
123 ürün içinde 10'uncu berbat oyunu yazabilmişim

http://reptonix.awardspace.co.uk/sinclair/csscgc2008/results.htm

"Bubble Fight
by Arda Score: 8.39
Ranking: 10th
Platform: ZX Spectrum 48K
As I reviewed this one for the Dec tape mag, it's really no secret that I liked it. As mentioned in the review itself this sort of thing really oozes a wholesome crapness, but IMHO of that peculiar variety that hopefully will be more forthcoming in the future crap game compos. Not just that I actually enjoy the bubble sort game, but the "vicious panda" character really does give some extra amusement. Surely a speccy game character to go down in a "top 100" game character list along with Dizzy the Egg, the slightly less famous Pippo and Gordon the Alien. The bubble sort algorithm was lifted from a type-in book - good to see someone is still using these type-ins even if it is just for the CGC."

-----

bu arada yarışmaya gönderilen "Virtual ZX Spectrum" bayağı uçuk bir fikir. Gerçektende arkadaş üşenmeyip zx spectrum üzerinde çalışan bir sanal zx spectrum kodlamış Bence en matrak katılımcı bu böylece 48K üzerinde 16K'ya kadar olan programlar çalışıyor.
« Son Düzenleme: Ocak 15, 2009, 23:41:20 ÖS Gönderen: Arda » Logged

Alp Yener
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Ocak 16, 2009, 11:10:00 ÖÖ »

Tebrik ederim Arda. Berbat oyun konusunda sana güvenim tamdı, başaracağını biliyordum. İleride daha berbat oyunlarını, daha iyi derecelerini de göreceğimizden şüphem yok.
ilkergorkem
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Ocak 18, 2009, 11:29:28 ÖÖ »

tebrikler !!! az önce denedim. Sonra da birinciye baktım da hakkını yemişler senin şaka bi yana ilk 3 gerçekten berbatmış

ZX Spectrum 48K+ , Amiga 1200 , ZX Spectrum +2 , Amstrad 6128
---------------
7D9 Oyun Yarışması 2.si Board Soccer
7DX Oyun Yarışması 3.sü Run Baby Run
7DX 2013 Oyun Yarışması 3.sü Falcon Patrol
Arda
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #10 : Ocak 18, 2009, 14:03:06 ÖS »

tebrikler !!! az önce denedim. Sonra da birinciye baktım da hakkını yemişler senin şaka bi yana ilk 3 gerçekten berbatmış

Evet, benim oyun biraz eğlenceli olduğu için aşağı sıralarda kalmışım malesef

peandoas
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Ocak 20, 2009, 04:25:32 ÖÖ »

henuz oyunlarin hicbirine bakamadiysam da tebrikler Arda.
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: