Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Toplantı Mekanı Bulundu . . .  (Okunma Sayısı 7647 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Mathman
Uzman

Amiga OS Sistem Uzmanı

Üyelik Bilgileri WWW
« : Ocak 16, 2007, 03:24:53 ÖÖ »

Merhaba,
Sağda solda birahane köşelerinde toplaşarak sohbetten öteye gidemeyen Amiga Toplantılarımız için çok beğeneceğinizi umduğum bir mekan ayarlayabildim nihayet. Çok sevdiğim bir dostum Kadıköy Hasanpaşa da bulunan şirketinin ofis ve  teknik servis olarak kullandığı kısımlarını toplantılarımızda kullanmak üzere bize tahsis etti.

böylelikle makinelerimizi getirip yıllardır eksikliğini hissettiğim "Copy Party" kavramını gündeme getirebileceğiz. Yada Amigalarımızı kurup oyun ve turnuvalar düzenleyebileceğiz.. Ve en önemlisi (bence) yılda 1 kere değil, istediğimiz kadar buluşup makara yapabileceğimiz bir ortamımız var artık.

Diyelim ki Pazar günü toplantı yapılacak, toplantıdan bir kaç saat evvel ilgili arkadaşlar ofise gelerek (benim eşliğimde) temizlik, tertip ve düzen için yardımcı olacaklar. ne biliyim 3 lü priz hazırlıycaklar, sandalyeleri dizecekler v.s

Birahanelerde ödediğimiz hesaplar malum, adam başı ortalama 10 ytl ve üzeri hesap ödüyoruz.. oysa böyle bir mekanda herkes adam başı 5 ytl verse, pasta, börek, çay, kola v.b gıda maddeleri ile ikramlık bir şeyler yiyip açlıklarını bastırabilecekler.

Toplantı bittikten sonra da aynı hassasiyeti göstererek ofisi eski orjinal haline getirmek ve makine getiren arkadaşların cihazlarını söküm ve taşıma işlerinde de yardımcı olursanız ve etrafta çer, çöp bırakmazsak bize ofisini açan dostumuza da mahçup olmadan uzun süre mekanı kullanabiliriz.

benim şu an yapabileceğim ancak bu. daha iyi şartlarda bir organizasyon ve mekan ayarlaması yapabilirim diyen arkadaşlarımız varsa onların da fikrini alalım.

teşekkür ederim

Biz/Dopus Örgütü
Genel Kurmay Başkanı
Mathman

http://bizdopus.blogspot.com/
Amiga 500 Vampire V2+
A4000 D, 68060 50 mhz, 64 Mb Fast Ram, 2 Mb Chip Ram, 3.9 Kickstart Rom, 40 Gb IDE Hdd, DVD Rom, 1.76 Mb HD Floppy, 880 Kb DD Gotek Floppy emulator, Bsc Tandem IDE Controller, 4 Gb SD Card, 1084 SP1 "sağlam kapaklı" Monitor, PSX Hack Joypad
MagicAmiga
Deneyimli

O n L y A m i g A

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Ocak 16, 2007, 03:38:04 ÖÖ »

cok hızlısın mathman içindeki şevk ve azimle daha cok şeyler yapabiliriz ben şartları kabul ediyorum hertürlü yardımı yapmaya hazırım her konuda ..diğer arkadaşlarında yorumlarının toplamında ne olucagı ortaya cıkar..ki tahmin ediyorum ki bu işi gönülden yapıcak herkez orda olucaktır..arkadaşlarrr hadiii ileriiiii...
   dogudoruk(nick arıyorum kendime )
   (biz/dopus)teşkilat üyesi

A 500 HD8+ GVP
silencer
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ocak 16, 2007, 06:05:11 ÖÖ »

bana yaklaştınız desenize Kadıköy falan...hehe
karşısı bana uzaktı mesela.heheh
Bakkada
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Ocak 16, 2007, 10:13:57 ÖÖ »

Mathman bey Copy Party illegal bir olaydir basimiza is gelmesin sonra

Biz/Dopuz Orgutu
Kalem Muduru
vigo
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ocak 16, 2007, 10:24:41 ÖÖ »

copy party mi? yeah!
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Ocak 16, 2007, 13:18:52 ÖS »

Helal olsun Mathman, iyi iş çıkarmışsın. Ben şu ana kadar malesef hiçbir organizasyona iş/çoluk-çocuk/sağlık vb nedeniyle katılamadım ama kısmet olursa buna katılmak için şartları daha fazla zorlamaya çalışacağım.
MagicAmiga
Deneyimli

O n L y A m i g A

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Ocak 16, 2007, 16:34:43 ÖS »

arkadaşlar katılım cook az hala...bir an önce olay sıcakken tepkilerinizi,görüşlerinizi bekliyoruz ki olayın gidişatı biraz daha ciddiyet ve heyecan kazansın..TEŞEKKÜRLER.((biz/dopus)örgütü genel kurmayı vaz gecmeden)
    (biz/dopus)teşkilat üyesi
     dogudoruk

A 500 HD8+ GVP
ufukcingay
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Ocak 16, 2007, 16:54:52 ÖS »

ehayırlı olsun mathman umarım katılım eksiksiz ve tam olur
CommodoreFan ®
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Ocak 16, 2007, 18:10:02 ÖS »

Çok güzel fikir,tebrikler Mathman ve tayfası.
Yıllardır kafamda kurduğum olaya gitgide daha da yaklaşıyoruz.Ben müdavimim kesin.

Bir garip COMMODORE fanatiği...
silencer
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Ocak 16, 2007, 18:13:55 ÖS »

Sensi idmanlarına başlasam iyi olacak.

LW3D
Genel Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #10 : Ocak 16, 2007, 19:37:18 ÖS »

Öncelikle Haldun'a ilgisinden ve çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz...

İkinci olarak, bu emeklerin ve çalışmaların umarım karşılığını katılım ve destek olarak görebileceğiz...

Alıntı
Çok güzel fikir,tebrikler Mathman ve tayfası.

üçüncü olarak bu herhangi bir tayfanın ya da grubun aksiyonu değil. Bu katılmak isteyen, eskilere özlem duyan, commodore, Amiga, spectrum, Atari ya da nostaljik hangi sistem varsa seven ve o günleri hatırlamak isteyenlerin bir faaliyeti olacak. Yani bizlerin... Hepimiz bir tarafından tutacağız...

Sensible, KickOff, Lotus sevenler..barbarian'da (c64) rakip tanımam diyenler Amiga'sına sistem kuramayan, ne yapacağını merak edenler..XM1541 kablosuyla sorun yaşayanlar, spectrum'um ötmüyor pardon çalışmıyor diyenler, Atari 800XL'le veri alışverişinde zorlananlar, spectrum yemeyi adet haline getirenler, sihirli patatese inananlar... Hazır olun... Kahkaha

Mathman
Uzman

Amiga OS Sistem Uzmanı

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #11 : Ocak 16, 2007, 22:10:32 ÖS »

2 amigayı seri bağlayıp 4 kişilik lotus turnuvası yaparız
2 amigayı seri bağlayıp stuntcar championship oynarız
2 amigayı birbirine bağlayıp.. sonra çözeriz
yapıcak şey çok...

http://bizdopus.blogspot.com/
Amiga 500 Vampire V2+
A4000 D, 68060 50 mhz, 64 Mb Fast Ram, 2 Mb Chip Ram, 3.9 Kickstart Rom, 40 Gb IDE Hdd, DVD Rom, 1.76 Mb HD Floppy, 880 Kb DD Gotek Floppy emulator, Bsc Tandem IDE Controller, 4 Gb SD Card, 1084 SP1 "sağlam kapaklı" Monitor, PSX Hack Joypad
silencer
Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Ocak 17, 2007, 00:08:04 ÖÖ »

Alıntı
üçüncü olarak bu herhangi bir tayfanın Gülümseme ya da grubun aksiyonu değil. Bu katılmak isteyen, eskilere özlem duyan, commodore, Amiga, spectrum, Atari ya da nostaljik hangi sistem varsa seven ve o günleri hatırlamak isteyenlerin bir faaliyeti olacak. Yani bizlerin... Hepimiz bir tarafından tutacağız...

Sensible, KickOff, Lotus sevenler..barbarian'da (c64) rakip tanımam diyenler Gülümseme Amiga'sına sistem kuramayan, ne yapacağını merak edenler..XM1541 kablosuyla sorun yaşayanlar, spectrum'um ötmüyor pardon Gülümseme çalışmıyor diyenler, Atari 800XL'le veri alışverişinde zorlananlar, spectrum yemeyi adet haline getirenler, sihirli patatese inananlar... Hazır olun... Kahkaha

Bence çok kişi olmasın...

Bu forum ve geçen dop'lantınız iyidir.
Bir sürü bilmeyen adama bir de bilmedikleri oyunları anlatmak filan...
Bence fazla açılmayalım.

nerde bolluk,,orda **kluk olmasın ...

Alıntı
2 amigayı seri bağlayıp 4 kişilik lotus turnuvası yaparız

Jaguar daha iyiydi bana göre.bilirsiniz hep bir tatlı rekabet vardı aralarında.
ben gelmeyi düşünüyorum.

bir Sensi patlatsak bile iyidir.
İsterseniz PES patlatalım ben PS2 getireyim.
yada capcom classics'den Street Fighter'lar filan...
hehe bende uçtummu ne?

CommodoreFan ®
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Ocak 18, 2007, 12:01:36 ÖS »

Düşünmek her ne kadar önemli olsa da asıl iş hayata geçirmek olduğu için "mathman ve tayfası" dedim.Yoksa kimsenin tekelinde olan işler değil tabi ki.Çok da güzel olaylar,bir de rutine dökülebilse .Ohoooo

Bir garip COMMODORE fanatiği...
Bakkada
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Ocak 18, 2007, 12:28:16 ÖS »

Bence çok kişi olmasın...

Bu forum ve geçen dop'lantınız iyidir.
Bir sürü bilmeyen adama bir de bilmedikleri oyunları anlatmak filan...
Bence fazla açılmayalım.

nerde bolluk,,orda **kluk olmasın ...

Nie ne kadar cok insan olursa o kadar zewkli olur.Hem bisey bilmeyen insannara annatmassak yeni amigacilar nasil gelicek?
Coklugun oldugu yerdeki ...kluklar zamanla ayiklaniyor ornekleri mevcut dert etmeyelim herkes gelsin...
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: