Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: eski bir oyun arıyorum  (Okunma Sayısı 6717 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
erdamettin
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« : Ağustos 08, 2009, 00:39:29 ÖÖ »

Selam;
Forumlarda bu tür başlıklar gördüğümde genelde kolay yoldan aramadan birşeyler elde etmeye çalışan birileri olduğunu düşünüp sinir olurum.Ama inanın ben onlardan değilim.84 yılında Spectrum 128 K m oldu.Çalışmaz duruma gelen kadar ve TV nin 3 tane kanal değiştirme yeri bozulana kadar oynadım.Şimdi keşke elimde ona ait olan herşeyi atmasaydım diyorum ama bilemiyorsunuz bu kadar arayacağınızı.O zamanda oynadığım hemen hemen tüm oyunları şimdi buldum ve isimlerini de hatırlıyorum.Ancak aradığım bu oyunun maalesef ismi hariç her ayrıntısını hatırlamama rağmen bulamıyorum.Yaklaşık 6 aydır değişik spectrum sitelerinde bulduğum ve oyunun ismini gördüğümde hatırlarım diye tüm oyun isimlerini taradım,tarıyorum.Ama henüz bulamadım.Bu konuda bulabildiğim en aktif türk forum burası olduğundan bilen birisi olur diye üye olup yazmaya karar verdim.Bu kadar uzun bir giriş için özür dileyip oyuna geçiyorum:
Oyun bir gemi oyunu.Bir limandan diğer limana gemiyi batmadan götürmeye çalışıyoruz.Bir robotu yönetiyoruz ve gemide oluşan delikleri yamalarla kapatarak batmayı engellemeye çalışıyoruz.Bu arada bizim de şarjımız bitiyor ve ilk kamaradaki bir bölümde kendimizi şarj etmeye gidiyoruz.Gemi 2 katlı ve alt katları tabiki daha önceden su basıyor.SU içerisinde fazla kalırsak şarjımız daha çabuk bitiyor.Kamaralara dolan suyu dışarı pompalamak için bir pompa kolumuz ve her kamarada pompa var.Daha sonraki levellerda bir de yağ sorunu ortaya çıkyor ve makinaları yağlamamız gerekiyor.Oyun anlatılan daha zor ve zevkli.En fazla 4 bölüm geçtiğimi hatırlıyorum.
Kısacası adını hatırlayan varsa veya arkadaşlarının bilebileceğini düşünen varsa ve yardımcı olabilirse çok mutlu olurum.Hepinize kolay gelsin ve teşekkür ederim.
kuzgun
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Ağustos 08, 2009, 00:50:14 ÖÖ »

Sanırım arda sana yardımcı olacaktır.
Alcofribas
Uzman

Who Dares Wins!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ağustos 08, 2009, 01:18:46 ÖÖ »

Hoşgeldin! Oyunun adı Worse Things Happen at Sea

* WorseThingsHappenAtSea.gif (4.81 KB, 256x192 - Görüntüleme: 1631 kez.)

* WorseThingsHappenAtSea2.gif (8.4 KB, 256x192 - Görüntüleme: 1539 kez.)

* Crash0600008x.jpg (228.56 KB, 633x988 - Görüntüleme: 1576 kez.)
« Son Düzenleme: Ağustos 08, 2009, 01:35:14 ÖÖ Gönderen: Alcofribas » Logged

erdamettin
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Ağustos 08, 2009, 01:40:23 ÖÖ »

Evet budur Doğrusu nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum.Hatırladığım grafikler daha iyiydi ama o zamanlarmış tabi Tekrar çok sağol... (ayrıca adı da bu kadar uzun değildi sanki )
« Son Düzenleme: Ağustos 08, 2009, 01:45:03 ÖÖ Gönderen: erdamettin » Logged
Alcofribas
Uzman

Who Dares Wins!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Ağustos 08, 2009, 01:56:05 ÖÖ »

Hatırladığım grafikler daha iyiydi ama o zamanlarmış tabi Tekrar çok sağol... (ayrıca adı da bu kadar uzun değildi sanki )

Grafik konusundaki hayal kırıklığını anlıyorum ama bunu hepimiz yaşadık ve yaşıyoruz, yani sana has bir durum değil. Bırak hatıralarımızdaki gibi muazzam kalsınlar

İsmi de genelde WTHAS olarak geçer. Normali çok uzun olduğu için pek çok yerde böyle anılmıştır.

Biz de sana teşekkür ederiz, ilk mesajında selamsız sabahsız "şunu arıyorum" diyip kestirip atmadığın için. Genelde böyle oluyor. Oysa sen ne güzel anlatmışsın bu oyunun ve Spectrum 'un sendeki öyküsünü. Ve ne de güzel tanımlamışsın oyunu. Umarım forumun müdavimi olursun.

gprs78
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ağustos 08, 2009, 10:08:05 ÖÖ »

BUnlar ne peki hayal kırıklığı istiyorsanız alın size hayal kırıklığı zuahhaa
Ama hatırlıyorumda zamanında zamanlı c64 lerden kurulu bir atarici vardı. Boulderdash oynamıştım rüyalarıma giriyordu . Bi wizard of war keza o seslendirme , gerçekçi atmosfer !!!!! wow da robotumuzun yuvasından çıkarkenki sesi amanın anlatılmaz böyle şeyler 80 lerde yaşamak lazımdı yaşayamayanlar adına üzülüyorum cidden!  Bide küçükken ve komodorum yokken evdeki televizyonlarda herkesin oyun oynayabildiği ama herkes farklı oyun oynayabilecek ti öyle hayal etmiştim bir network düşünmüştüm evet evt şimdi adına internet deniliyor zuhahaha demekki birşey üretebilmek için sınırsız düşünmek gerekiyormuş yani çocuk olmak en azından o ruhu taşıyabilmek.

ilkergorkem
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Ağustos 13, 2009, 21:36:57 ÖS »

WTHAS ın müziği hoşuma giderdi, sonradan ögrenmiştim meşhur birşeymiş denizci müziği idi galiba

ZX Spectrum 48K+ , Amiga 1200 , ZX Spectrum +2 , Amstrad 6128
---------------
7D9 Oyun Yarışması 2.si Board Soccer
7DX Oyun Yarışması 3.sü Run Baby Run
7DX 2013 Oyun Yarışması 3.sü Falcon Patrol
erdamettin
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Ağustos 14, 2009, 03:07:17 ÖÖ »

Evet gerçekten çok güzel bir müzik meşhur birşey olduğunu bilmiyordum ama senelerce aklıma geldikçe mırıldandığım bir melodiydi ve nereden bildiğimi hatırlamıyordum.Ta ki oyunu yeniden bulup oynayana kadar Oyun o kadar içime işlemiş yani  Kahkaha
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: