Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: windows7 preorder  (Okunma Sayısı 1526 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Arda
Uzman

I'm *the* guy from Argleton

Üyelik Bilgileri WWW
« : Ağustos 30, 2009, 03:31:53 ÖÖ »

birçoğunuz biliyorsunuzdur belki ama, 22 ekim'de satışa çıacak windows 7 için amazon'da preorder sayfasına tesadüf ettim.

http://www.amazon.co.uk/Microsoft-Windows-Home-Premium-PC/dp/B002DUCMT2/ref=amb_link_84301453_2?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=0JRYWC08NX86EP9XM3HX&pf_rd_t=101&pf_rd_p=470365313&pf_rd_i=248293031

150 sterlinlik fiyatın üzerini çizmişler ve 65'den satıyorlar. Geçen hafta fiyat 45 miş. Türkiye'de preorder yok ama 26 Haziran 2009 ve sonrasında alınan Windows Vista sürümleri ücretsiz geçiş hakkına sahip olacakmış.

ayrıca windowsXP uyumluluğu her pakette yok, pro ya da ultimate edition almak gerekiyormuş. (burası biraz karışık, nasıl olacak ki? şehir efsanesi olmasın)

içinden browser çıkmıyor! kendi browserınızı kendiniz çekmeniz gerekecek! dikkat, yani büyük olasılıkla başka bir makineden çekip bir şekilde bu makineye atmak gerekecek. Ya da sağlam bir ftp adresi kullanacaksınız.

ne ilginç şeyler bunlar...
« Son Düzenleme: Ağustos 30, 2009, 03:38:58 ÖÖ Gönderen: Arda » Logged

yatuyu
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Ağustos 30, 2009, 03:40:37 ÖÖ »

bussiness ve ultimate kullanicilarina insan home basic falan yollar, acik kaynaga devam Kahkaha
max.damage
Deneyimli

Hell is other people.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Ağustos 30, 2009, 03:45:46 ÖÖ »

Bildigim kadariyla browser gomulu degil ,secimlilik olarak kurulabiliyor.Ayrica xp calisitrabilmek icin islemcinin "virtualization" denilen bir hedeyi yapabiliyor olmasi lazim ,galiba ,sanirsam (salliyor da olabilirim)

Bu kadar mi ?
Diabolic_Wizard
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Eylül 01, 2009, 20:59:34 ÖS »

Doğru max.damage, virtualization lazım. Ama günümüzdeki tüm işlemciler neredeyse yapabiliyorlar bunu, eğer epey eski bir sisteme kurulmayacaksa sorun yok bu bakımdan.

İçine browser gömülü olmayacak, fakat bir şekilde (nasıl ben de bilmiyorum) tüm browserların sitelerine linkler olacak. sanırım (yüksek ihtimalle) sırf bu iş için minik bir browser yazmışlar. şehir efsanesi değil, avrupa bilmemne komisyonu zorunlu kılmış durumda bu uygulamayı.

bir de şimdiye kadar çıkmış en ucuz windows olma özelliğini taşıyor. önceki windowsların fiyatlarını enflasyonu göz önünde bulundurarak tekrar hesaplarsanız hepsi windows 7'den daha pahalıya geliyor günümüzde. öyleymiş yani.

ben epey uzun süredir çatır çatır kullanıyorum, windows değil de başka bir şey kullanıyormuşum gibi geliyor. tavsiye ederim. en azından betası bir denenmeli diye düşünüyorum fikir vermesi açısından.

"The user is an important input hardware of a computer system"
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: