Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: CSDb c64 One File Demo'm  (Okunma Sayısı 8893 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
joker_
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Eylül 15, 2014, 10:32:23 ÖÖ »

aynen aynen, neyin kırılması? kırılma olmaz bizde... Bahsetmeye çalıştığım, ürünlerin salt assembly code ile kodlanması, vs vs vs gibi şeylerdi joker'in de dediği gibi.

jokerim 250 senedir tanıyon hala CaiSSoN yazamadın şöyle, çok kırılıyorum böyle olunca :p

Haklısın kardeşim, "N" harfini küçük yazmışım. İsmini zikredince heycan'dan elimiz ayağımıza dolaşıyor, artık cezamıza razıyız
CaiSSoN
Uzman

C64 Fan

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #16 : Eylül 15, 2014, 11:34:49 ÖÖ »

estağfurullah beeeee

yoshi
Üye

tathagatha

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Eylül 15, 2014, 13:04:23 ÖS »

arkadaşlar, araya girmek gibi olacak ama csdb.dk sitesinin ana amacı nedir. kurulma sebepleri falan? bir tür "commodore ruhunu yaşatma" girişimi midir?
wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #18 : Eylül 15, 2014, 13:16:11 ÖS »

İsim kendi kendini açıklıyor zaten: 'C-64 Scene Database'

Altına da açıklama eklemişler: A site dedicated to gathering as much information as possible about the productions, the groups, the sceners, the events and bbs's in the Commodore 64 scene.

Meali: C-64 scene ürünleri, gruplar, scenerlar ve partiler hakkında BBS ve mümkün olduğunca fazla bilgi toplamak amaçlı bir site.

Scene ile ilgili forum başlıkları:
1. Türkiye'de scene partilerinin yakın tarihçesi
2. (Efsanevi) ILK PARTIM Rehberi
3. [Hades]scene hayatımdan bir kesit..
« Son Düzenleme: Eylül 15, 2014, 13:21:10 ÖS Gönderen: wizofwor » Logged

yoshi
Üye

tathagatha

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Eylül 15, 2014, 15:17:41 ÖS »

yeterli ingilizcemiz yoksa demek ki..

linkleri dolaşırım. eyvallah.
wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #20 : Eylül 15, 2014, 17:03:11 ÖS »

Google translate sağolsun artık herkesi İngilizce bilir farz ediyorum. Ama yine de elim değmişken Türkçesini de yazayım dedim. Tabi orada anahtar kelime 'scene'. Scene ile haşır neşir olmayana cümlenin gerisi de bir şey ifade etmiyor. Linkler de onun için zaten 

yoshi
Üye

tathagatha

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Eylül 15, 2014, 20:09:25 ÖS »

bu tarz mevzularda google çeviri sınıfta kalır. "ali topu tut" tarzı şeyler için anca o.

scene olayını da az çok tahmin edebiliyorum. "x bir camiaya ait, bir oranda gönül bağı olan kişilerin birbirleri arasında sosyal etkileşime de neden olan hoş sohbet tabanlı, hobisel içerik üretimi ve paylaşımı" diyebiliriz sanırım. ama içinde olmadım böyle bir oluşumun. ortaokul dönemi 93-94 yıllarında commodore64 ile daldım bilgisayar dünyasına. ana konum hep oyun idi. üretim değil de tüketim açısından da bir şekilde içinde yer alabilir tabi insan. misal piksel grafik seversin ve otomatikman bu dünyada yerini alırsın zaten. gibi gibi.
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: