Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trAmigaAmiga Yazılım"PARANIN KOKUSU" Türkçe oyun
Sayfa: 1 [2] 3 4   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: "PARANIN KOKUSU" Türkçe oyun  (Okunma Sayısı 25103 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Şubat 21, 2019, 08:19:02 ÖÖ »

@appiah4

Murad Omay harika biriydi. İstanbul Üniversitesi felsefe bölümünde öğretim görevlisi olarak hayatına devam ediyor. Bundan birkaç yıl önce kendisi ile iletişime geçtiğimde eski günlere dair tüm defterleri hayatından çıkardığını ifade etmişti...
appiah4
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Şubat 21, 2019, 09:15:34 ÖÖ »

@appiah4

Murad Omay harika biriydi. İstanbul Üniversitesi felsefe bölümünde öğretim görevlisi olarak hayatına devam ediyor. Bundan birkaç yıl önce kendisi ile iletişime geçtiğimde eski günlere dair tüm defterleri hayatından çıkardığını ifade etmişti...

Çok enteresan.. Bu durumda kendisi ile o günler hakkında iletişime geçmemi çok istemez diye anlıyorum, sanırım kişisel bazı konular nedeni ile onun için iyi anıları yok?

Şahsen 64'lerde yayınlanan Another World açıklamasının (Walkthrough?) size yardımcı eden iri yarı beyaz ve kel uzaylı'nın adını "Omay" koyarak yayınlanan metnini ömür boyu unutmayacağım sanırım.  O sayı elinde olan varsa scan'ini falan paylaşsa keşke
« Son Düzenleme: Şubat 21, 2019, 09:17:25 ÖÖ Gönderen: appiah4 » Logged

Retronautics: Retro bilgisayar, donanım ve proje galerim.
Exu
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Şubat 21, 2019, 09:50:06 ÖÖ »

@appiah4

Çok enteresan.. Bu durumda kendisi ile o günler hakkında iletişime geçmemi çok istemez diye anlıyorum, sanırım kişisel bazı konular nedeni ile onun için iyi anıları yok?

Şahsen 64'lerde yayınlanan Another World açıklamasının (Walkthrough?) size yardımcı eden iri yarı beyaz ve kel uzaylı'nın adını "Omay" koyarak yayınlanan metnini ömür boyu unutmayacağım sanırım.  O sayı elinde olan varsa scan'ini falan paylaşsa keşke
Omay adını duyar duymaz inan benimde aklıma o geldi
hatırladığım kadarıyla şöyle diyordu "bu iriyarı adama bundan sonra kendimce sebeplerden dolayı Omay diyeceğim"
Akşam dergileri karıştırayım varsa. çeker atarım foruma.

Amiga 1200 + TF1260/66 Turbo/128mb Ram + 2/8/16 CF Card + Gotek + HDMI520
C64-C + IRQHACK64 + C64 cubcake + Pi Zero 1541
Xbox360 Fat/Slim - Fat PS2/orj +500gb Hdd - Atari 2600 clone+Junior - Nintendo Wii/Softmodlu+500gbHdd
G4 Mac mini 1,42Ghz(Morphos)
Jax
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Şubat 21, 2019, 11:53:26 ÖÖ »

Mac diye adını kısaltmıştı dergide. Kim bu Mac diye geyik dönüyordu?
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Şubat 21, 2019, 12:21:55 ÖS »

Mac diye adını kısaltmıştı dergide. Kim bu Mac diye geyik dönüyordu?

MAC = Murat Adanç
OMAY = Murad Omay

64'ler'e, Marvel evreni gibi çeşitli yazarların atışmaları renk katıyordu...
SouLPoWer87
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Şubat 22, 2019, 16:17:26 ÖS »

şimdi tunç abi geri dönüş sağladı "merhaba bende orijinal bi tane var. Şu anda bir arkadaşımda ama. ondan alabilirim. crack değil ama "  diye bende en azından alıp kendisi oyunu açsa ve bir video çekse bile bi nebze merakımızın giderilebileceğini yazdım irtibattayız yani en azından yakın zamanda oyunun nasıl bir oyun olduğunu görebileceğiz bu bile beni mutlu etmeye yetti açıkçası

İnsan imkansızı başarabilir sözü yetersizdir. İnsan imkansızın da ötesine gidebilir..

+90'lar da çocuk olmak..
+Commodore Amiga Aşkı
+Jay Miner
+Paula
+Agnus
+Denise
Kirbysaur
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Şubat 22, 2019, 18:47:18 ÖS »

İlginç bir konu, neredeyse ölmüş/unutulmuş bir oyunu hayata geri döndürmüşsünüz videoyu heyecanla bekliyorum

Nintendoyla alakalı her şey - ATARI 800XL - SNES - Super Famicom - N64

Retro elektronik tamirleri.
Jax
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Mayıs 20, 2019, 15:05:14 ÖS »

şimdi tunç abi geri dönüş sağladı "merhaba bende orijinal bi tane var. Şu anda bir arkadaşımda ama. ondan alabilirim. crack değil ama "  diye bende en azından alıp kendisi oyunu açsa ve bir video çekse bile bi nebze merakımızın giderilebileceğini yazdım irtibattayız yani en azından yakın zamanda oyunun nasıl bir oyun olduğunu görebileceğiz bu bile beni mutlu etmeye yetti açıkçası

Bir gelişme var mı?
NESDelisi
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #23 : Mayıs 20, 2019, 16:56:47 ÖS »

Oyun elinde olan varsa paylaşabilir mi?
Kaan Akkurt
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #24 : Mayıs 20, 2019, 17:08:23 ÖS »

https://arda.kisafilm.org/blog/?p=1059&lang=tr

Jax
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Mayıs 20, 2019, 22:04:57 ÖS »

Sıfır elde var sıfır
SouLPoWer87
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Mayıs 20, 2019, 22:57:32 ÖS »

Onur Çakı daymış disket öyle demişti Tunç Dindaş geçenlerde Amiga Eşref in YouTube yayını nı izlerken Onur çakı da yayını takip ediyordu sordum ama öyle havada kaldı eğer Onur Çakı da bizim forumdaysa ve bu konuyu okuyorsa artık bize oyunun bir videosunu çekip atsın da bu paradoks a bi son verelim 😜😂😂👌👍

İnsan imkansızı başarabilir sözü yetersizdir. İnsan imkansızın da ötesine gidebilir..

+90'lar da çocuk olmak..
+Commodore Amiga Aşkı
+Jay Miner
+Paula
+Agnus
+Denise
Voltron
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #27 : Mayıs 20, 2019, 23:46:43 ÖS »

Ben action replay ile, copy protection kismini cesilti yontemlerle asmayi denedim ama hep guru hatasi aldim. En son denedigimde, protection dan sonra yukleme yapacak gibi oldu yine guru verdi. Pes ettim

Metal grupları çok bağırıyor. haklıyken haksız duruma düşüyorlar...
phoenix
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #28 : Mayıs 21, 2019, 00:29:25 ÖÖ »

Onur Çakı daymış disket öyle demişti Tunç Dindaş geçenlerde Amiga Eşref in YouTube yayını nı izlerken Onur çakı da yayını takip ediyordu sordum ama öyle havada kaldı eğer Onur Çakı da bizim forumdaysa ve bu konuyu okuyorsa artık bize oyunun bir videosunu çekip atsın da bu paradoks a bi son verelim 😜😂😂👌👍

Onur ÇAKI, 2019 nick ile forumda
SouLPoWer87
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #29 : Mayıs 21, 2019, 02:19:58 ÖÖ »

Şimdi özel mesaj yolu ile tekrar yazdım bi video çekip atmasını rica ettim bakalım umarım olumlu sonuçlanır ve bizim de bi nebze de olsa merakımız giderilmiş olur 😅

+90'lar da çocuk olmak..
+Commodore Amiga Aşkı
+Jay Miner
+Paula
+Agnus
+Denise
Sayfa: 1 [2] 3 4   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: