Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trDiğer Nostaljik BilgisayarlarAtariAtari - EmulasyonAtari 2600 Emulasyonu (PC) - RiverRaid - Phoenix ve diğerleri
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Atari 2600 Emulasyonu (PC) - RiverRaid - Phoenix ve diğerleri  (Okunma Sayısı 9877 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
LW3D
Üye

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« : Ekim 19, 2006, 04:36:13 ÖÖ »

Atari 2600 oyunlarının eski topraklarda çok özel yeri vardır. River Raid'in adını duyduğunuzda hemen Fuel üzerinden geçerken ki sesi kulaklarınızda çınlanır  Masum
Çınlamadıysa aşağıdaki emulatör ve rom dosyalarıyla eskileri hatırlamaya ne dersiniz?

Cyberstella v1.2 (Atari2600 Emulatörü)

Atari 2600 Oyunları (545 oyun)

kaplan135
Üye

üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Ekim 25, 2006, 18:34:03 ÖS »

hocam benim atari 800 atari2600 siyahkasa ve 2600 junior var ben şahşen orj. olarak river raidi oynadım harikaydı.....bu yakın zamanlarda 1 saat başından kalkmadım....diger atari oyunlarınıda emülasyondan oynamaktayım bilginiz olsun
....saygılar kaplan135
river raid süper c64 te oynadım bitirdim....

AMİGA COMMODORE ATARİ PS PANG SİNCLAİR NİTENDO SEGA MSX  VECTRECX
hasso
Yeni Üye
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ekim 29, 2006, 15:10:08 ÖS »

hocam benim atari 800 atari2600 siyahkasa ve 2600 junior var ben şahşen orj. olarak river raidi oynadım harikaydı

üçünüde yanyana kur oyna bak daha uçuk olacak Şaşırmış
witchdoktor
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Ekim 29, 2006, 15:30:43 ÖS »

Zaman zaman Stella ile River Raid, Phoenix, PacMan dahil eski klasikleri oynuyorum ama TV ile oynamanın zevkini vermiyor tabi ki (bilgisayarı TV'ye bağlamaya da üşeniyorum doğrusu). İnterpolasyon veya görüntü filtre seçeneği ile TV emülasyonu yapan bir 2600VCS emülatörü var mı bildiğiniz?
LW3D
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Ekim 29, 2006, 16:55:57 ÖS »

witchdoktor..Atari 2600 alsana bir tane Gülümseme çok oyunlu olanlarında pacman, riverraid var..Phoenix kartuşu bulmak zor olacaktır, ama diğerlerini direkt TV'de oynarsın..

witchdoktor
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Ekim 29, 2006, 17:45:31 ÖS »

Haklısın yaw, bir 2600 almak lazım aslında. River Raid'de fuel alıp da üzerinden tam geçmek üzere iken ateşe basıp da patlatmanın verdiği zevki yaşayan bilir Gülümseme
Bu arada 2600'ler ortalama ne kadara satılıyor? Bulunabiliyor mu?
LW3D
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Ekim 29, 2006, 18:10:49 ÖS »

Orjinal Atari2600'ler 70-80YTL civarına, kopyaları 30-40'dan gidiyor sanırım. Orjinal Atari2600'lerin yanında çok oyun olmuyor ve oyun kartuşlarını bulmak kolay değil Üzgün
Kopyalarında 100 civarında oyun oluyor ama görüntü kalitesi vs. pek iç açıcı değil.
Acaba diyorum Gülümseme kopyalardaki bu oyunları bir kartuşa yerleştirmek mümkün olur mu Gülümseme 100 oyunlu kartuş + orjinal Atari 2600 fena olmaz Gülümseme

kaplan135
Üye

üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Aralık 11, 2006, 15:38:09 ÖS »

LW3D YAZMIŞ KARTUŞA OYUNLARI HEPSİNE KOPYALAMAK OLMAZ YANLIZ 2600 LÜ KUTULARDAN ROM CİPHİNİ SÖKERSEN KARTUŞA TAKARSAN ÇALIŞMA İHTİMALİ VAR...
OYUNLARIN KAYITLI OLDUĞU CHİPİ SÖKERSEN DOĞRU BİR ŞEKİLDE KARTUŞA LEĞİMLERSEN OLUR...BENİM KANATTİMM.. AMA KİMSE ATARİ OYUNLARINA MERAK SARMIYOR ... ONLARLA BÜYÜDÜK OYUNLAR DAHADA GÜZELLEŞTİ...KİMSE
POLE POSİTİON RİVERRAİD PACMAN DAHA GÜZEL OYUNLARIDA VAR ATARİ Yİ ATARİ YAPAN PHONİX VALLA ATARİ OYUNLARINI HİÇ DEĞİŞMEM..KARTUŞLARA DÜNE KADAR ÖNEM VERMEZDİM ŞİMDİ ARIYORUM DELİ GİBİ ......

AMİGA COMMODORE ATARİ PS PANG SİNCLAİR NİTENDO SEGA MSX  VECTRECX
zombi
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Aralık 12, 2006, 14:49:16 ÖS »

gg'de bir kartuş kapyalama makinası vardı. Bunu alsanız acaba bpş kartuş temin edilebilir mi?
LW3D
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #9 : Aralık 12, 2006, 14:58:54 ÖS »

GG'deki kopyalama cihazını araştırdım. kendi kartuşuna kopyalıyor ve çokta başarılı değilmiş. Birçok oyunu kopyalayamıyor ve az bir voltaj oynamasında bile hata yapıyormuş. Kaldı ki bugün kartuş kopyalamak eskisi kadar zor değil.

Atariage.com sitesinde hazır kartuşlar bile var. Bunlardaki eprom'u programlamakta bir yöntem sanırım.

Birde aşağıdaki linke göz atınız.
http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=175.0

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: