Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trArcade Sistemler ve Oyun KonsollarıOyun KonsollarıPs2 neden hala üretiliyor/satılıyor/oyun çıkıyor.
Sayfa: 1 2 [3]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Ps2 neden hala üretiliyor/satılıyor/oyun çıkıyor.  (Okunma Sayısı 21125 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
16bit_lover
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #30 : Eylül 26, 2014, 22:24:13 ÖS »

Ps2 2008 yılı itibariyle açık platform oldu.Bu sayede isteyen her firma Sony'nin onayını almaya gerek kalmadan ps2'ye oyun geliştirebiliyor.Sanırım lisans ücretide ödemen gerekmiyor.Tabi birde hardware ps2 devkit sahibi olmanız lazım.

wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #31 : Eylül 26, 2014, 22:27:14 ÖS »

İyi oldu ya. Hatıralar canlandı. Üç kere daha okudum. Biraz çözecek gibi oldum ama sonunu yine toparlayamadım.

Atacan
Deneyimli

Msx

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #32 : Eylül 27, 2014, 22:40:30 ÖS »

Bundan sonra okumaya son mesajdan başlayacağım. bende düşünüyorum ps2 -0- nerede satılıyor. Yıl olmuş 2014 nasıl oluyorda hala oyun üretiliyor diyorum... en son Pes 2013 çıktı diyorum... Resmen Mantara bağladım burada...

Saygılar....

'80 Doğumlu İzmir'li
Vixtrola17
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #33 : Eylül 27, 2014, 22:52:50 ÖS »

Pes14 ve fifa 14 son kez oyun çıkardı ps2 ye media marketlerde hala sıfırları bulunuyor...
serkanarslan
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #34 : Eylül 28, 2014, 05:44:03 ÖÖ »

pes2014 playstation 2'de daha güzel

eemiroglu84
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #35 : Eylül 29, 2014, 12:56:28 ÖS »

Ps2 benim için hala cazibesini koruyan bir konsol, özellikle de optik ses çıkışı ile dolby, dts oyun ve DVD keyfi unutulmaz ve ps3 ile 2006 da bence çok erken hayatımıza giren bluray sony bunu hep yapıyor. 

EmuMaster
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #36 : Eylül 29, 2014, 21:00:30 ÖS »

Hazır konu hortlamışken, bugün aldığım cihazımı göstereyim gümüş 50004 + messiah çip

Wolf-EyE
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #37 : Kasım 10, 2014, 12:09:15 ÖS »

Hazır konu hortlamışken, bugün aldığım cihazımı göstereyim gümüş 50004 + messiah çip

hayırlı olsun hocam cihaz çok güzel.. bende de bu fat kasanın siyah olanı var.. ps2 ayrı bir efsane.. hala ilk günkü zevkle oynuyorum

http://nevzat-m.deviantart.com/

Xbox 360 (E), Nintendo Wii (Siyah), Playstation 2 (Fat), PSP (3001)
shadow of the beast
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #38 : Kasım 10, 2014, 12:42:42 ÖS »

ps2 üretimi hemen hemen durdu yoğunlık 3 ve 4 te.
ps2lerinizi macboot yöntemiyle hd loader kullanarak flash disk yada 1 tb bağlayarak oyun oynayabilirsiniz göze gerek yok.
bunla ilgili fotoları yayınlayacağım 1 hafta içinde bu sistem maalesef ps1 de kullanılamıyor.

ps2 lerinizi özellikle bazı emu oyunlarınızı kurarak oynabilirsiniz.
bios yüklemesi çok güzel her biosa göre adapte edilmiş.
ps2 müthiş makinadır.hatta masrafsız büyük kabinlere monte edebilirsiniz cd koymadan oynatabilirsiniz. bunla ilgili bi proje geliştirdim. hastalığımı atlatırsam sistemi kuracam yapamazsam kardeşime devredecem.
Wolf-EyE
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #39 : Kasım 10, 2014, 18:29:18 ÖS »

ps2 kolay kolay ölmez arkadaşlar..

1. çok sayıda oyun var, kütüphane çok geniş..

2. Yeni konsolların para hırsının tersine, oyunlar daha çok atmosfere duyarlı. Yani artık ya eski oyunların tekrarları grafikleri süslenip piyasaya veriliyor, yada yeni çıkan oyunlarda grafikten başka birşey beklemek hata oluyor. 1 oyunu alıp bitiriyorsunuz ve sıkılıyorsunuz. Ama ps2 oyunlarında o eski oyun atmosferi hakim, yani defalarca oynamanıza rağmen sıkılmadığınız bitirp tekrar baştan başladığınız oyun sayısı çoktur. ps2 bunun son temsilcisidir zaten.

3. hala yeni teknolojyiye ayak uydurabiliyor. yani ps2'de iyi graifk almak için illa tüplü tv'ye bağlamanıza gerek yok.. komponent kalbo ile, lcd, led t'lerde gayet iyi görüntü alabiliyorsunuz.. progressive scan destekleyen oyunlarda çok daha keskin ve iyi görüntü alabilirsiniz. tekken 5, god of war, mortal kombat armageddon gibi. grand tourismo'yu hiç denemedim ama çok methediyorlar

4.oyun bulması çok kolay.. orjinal veya değil oyunları her türlü bulabiliyorsunuz

ps2 daha bizim gibi oyuncuları uzun süre kendne bağlamaya devam eder

http://nevzat-m.deviantart.com/

Xbox 360 (E), Nintendo Wii (Siyah), Playstation 2 (Fat), PSP (3001)
Sayfa: 1 2 [3]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: