Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trArcade Sistemler ve Oyun KonsollarıOyun KonsollarıA2601 - Son Model Atari 2600 - Tolga'nın Projesi
Sayfa: 1 [2] 3   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: A2601 - Son Model Atari 2600 - Tolga'nın Projesi  (Okunma Sayısı 10824 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
tolga abaci
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Eylül 16, 2010, 15:59:41 ÖS »

Arkadaşlar, her türlü yardım ve destek önerisi için teşekkür ederim.

Üretim ve satışta asıl sorun bu işleri sorunsuzca halledecek bir yapının bulunmayışı. Bu cihazlar ancak düşük adetlerde yaptırılıp satılabildiği için de tasarımı Çin'e yollayıp orada yaptırma işi de zor oluyor, yaptırılabilse de fiyat da ona göre daha pahalı oluyor.

Tabii burada şöyle bir çelişki var: Ben kişisel olarak projelerin üretim, satış ve destek süreci ile ilgilensem, vakitimin önemli bir kısmı buna gidecek. Dolayısı ile belki ancak bir veya iki proje üzerinde çalışma şansım olmuş olacak... Şimdi bu süreçlerle ilgilenmediğim için daha çok proje üzerinde çalışabiliyorum, ancak bu sefer de projelerin kullanıcılara yayılması mümkün olmuyor.

Aslında ideal olan işin bu kısmını üstlenecek birilerini bulmak. Fazla kar amacı gütmeden (tabii ki bedavaya da değil), bu işleri sorunsuzca halledebilecek birikime sahip olmalı bu birileri. Böylece, hem ben yeni projelerin geliştirme, eski projelerin de bakım (maintenance) süreçlerine yoğunlaşabilmiş olurum, hem de projelerin kullanıcılara ulaşma şansı olmuş olur.

"Finished products are for decadent minds." -- attributed to Hari Seldon, in Isaac Asimov's Second Foundation.
ozgur106
Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Eylül 16, 2010, 16:15:31 ÖS »

ön sipariş al dostum
LW3D
Genel Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #17 : Eylül 16, 2010, 16:38:45 ÖS »

Tolga'nın ticari bir beklentisi yok. Hatta projelerini açık kaynak olarak internetten yayınlamayı düşünüyordu, biz aklına girdik, dur ne yapıyorsun dedik Ama şimdi iki uçlu bir sorunu var. Yurtdışında bir üreticiye direkt verse, bizim faydalanma imkanımız kısıtlı olacak...Kendisinin uğraşacak pek zamanı yok. Uğraşsa diğer projelerle uğraşamaz.

Eğer üretimle ilgili uygun bir düzenek, bağlantı serisi oluşturabilirsek, Tolga bizi Retro manyağı yapacak..(Garanti)...Olay budur...Boardu basacak, populate edecek güzel bir sistem, bağlantı kurmamız ve bunun altından kalkacak biri ya da birileri lazım sanırım...

Unutmadan

http://hackaday.com/2010/09/15/atari-2600-recreated-in-an-fpga/
« Son Düzenleme: Eylül 16, 2010, 16:42:08 ÖS Gönderen: LW3D » Logged

ozgur106
Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Eylül 16, 2010, 16:45:33 ÖS »

pekı ne yapalım bu cihazdan acil yapmamız gerek 1 er tane Kahkaha
Skate
Uzman

A Sinner Scener

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #19 : Eylül 16, 2010, 16:46:44 ÖS »

bu konuda belki mfk size ön ayak olabilir. pandora'yı yaptırmayı biliyorsa bunu da yaptırabilir, ne dersiniz? ben konuşurum kendisiyle.
LW3D
Genel Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #20 : Eylül 16, 2010, 16:54:28 ÖS »

mfk ile uzun süredir yazışıyoruz...Kendiside arayış içerisinde ama sanırım henüz uygun bir çözüm bulamadı... Ek baskı işimize yarar tabii ki Sende biraz sıkıştırır hatırlatırsan ve bu projelerin bizler için önemi konusunda bilgilendirirsen sanırım çok daha iyi olur. (aslında kendiside farkında, araştırıyor ama...olsun..sende bir hatırlat yinede)

aeymur
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #21 : Eylül 16, 2010, 17:20:06 ÖS »

Tebrik ederim Tolga.

Tolga'nın ticari bir beklentisi yok. Hatta projelerini açık kaynak olarak internetten yayınlamayı düşünüyordu, biz aklına girdik, dur ne yapıyorsun dedik
Bu tür işlerden elde edebileceğin geliri küçümsememeni öneririm.

C64TPC|Dingoo A-330
Skate
Uzman

A Sinner Scener

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #22 : Eylül 16, 2010, 17:40:09 ÖS »

aeymur hatırlayacaktır, kendisinden iki adet c64tpc almıştım. ikisi de bende duruyor, biri yedek. proje gerçekleşirse her türlü desteği maddi manevi veririz. çevremizdeki insanlardan birçoğu ne olduğunu anlamadan kendilerini Atari 2601 almış buluverirler.
CenkMiri
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #23 : Eylül 16, 2010, 18:00:37 ÖS »

Şöyle sd kartla program oyun yüklenebilen, c64dtv gibi ufak tefek , disk driver ve tape ünitesi girişi olan, usb klavye ve mouse'la kullanınlabilen bir c64 klonunu bu siteyi takip edip de almıyacak olan kimse yoktur herhalde . Keşke..
Skate
Uzman

A Sinner Scener

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #24 : Eylül 16, 2010, 18:07:47 ÖS »

Standart C64 + 1541 Ultimate-II süper combo ama biraz tuzlu ve yer kaplıyor Yine de şahsen acayip tatmin oldum 1541 Ultimate-II geldiği gibi. SD Card'ın yanı sıra, USB portu var, 16 MB REU, RTC, RR.Net portu (RR.Net de var bende), embedded Retro Replay v.s. derken biraz hayvanlık etmişler. Yok yok alette. Yılbaşında yeni parti ship edilecek, bence paraya kıyan bir saniye beklemesin.
aeymur
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #25 : Eylül 16, 2010, 18:21:08 ÖS »

Skate: Hatırlıyorum dostum ama sen bana birini Endo için alıyorum demiştin Endo, Skate'te bir TPC'en var Neyse, senin yeni projeler karşısında duyduğun heyecanı ve insanlara yardımcı olmaya çalışmanı çok takdir ediyorum dostum. Umarım Tolga'nın projesi yurtiçinde ve yurtdışında çok ilgi gören bir ürüne dönüşür.

C64TPC|Dingoo A-330
aeymur
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #26 : Eylül 16, 2010, 18:22:18 ÖS »

1541U-II deki usb port ne için? USB bellek mi takılıyor.

C64TPC|Dingoo A-330
Skate
Uzman

A Sinner Scener

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #27 : Eylül 16, 2010, 18:31:29 ÖS »

@aeymur: sanırım endo değil hydrogen için almıştım ama son anda o iptal etti siparişi, ben yine de iptal etmedim, yedek olur dedim.

1541U-II'deki USB girişi aynen dediğin gibi USB bellek için. Açılışta normalde SD Card var sadece, içine girince partition seçiyorsun v.s. ilerliyor bu şekilde menü. USB takınca açılışta SD Card harici USB medyayı da seçebiliyorsun. Commodore'un USB device algılaması kadar abzürt birşey yok, çok eğlenceli. Kahkaha
ozgur106
Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : Eylül 16, 2010, 18:33:19 ÖS »

1541 II ult nerede bulabırız
aeymur
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #29 : Eylül 16, 2010, 19:03:24 ÖS »

Vayyy bee, Neyse ben biraz daha bekleyeceğim, belki Wi-Fi özelliği de ekler o zaman alırım (Tamam, teselli arıyorum )

C64TPC|Dingoo A-330
Sayfa: 1 [2] 3   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: