Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 2 3 [4]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: PC ye MAC OS X SNOW LEOPARD KURMAK..!  (Okunma Sayısı 32692 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
erci77
Ziyaretçi
« Yanıtla #45 : Aralık 10, 2010, 18:50:15 ÖS »

Ben şahsen Amiga camiasında açılmış forumlarda polemik veya kavga konularını kabul etmiyorum. Kafamda canlandırdığım sahne herzaman şudur! Bu gurup bir araya real hayatta gelip nasıl muhabbet nasıl sorun çözüyor ise forum aracılığı ilede aynı mantıkta konulara dahil oluyorlar. işleri karıştıran mevzu ise insanların birbirlerini gerçek hayatta tanımadığı ve real diyalog larını bilmediği için forumdan(sanaladan) yazma mantığı ve algılama sorunundan başka birşey olmadığı.
ghores
Üye

"Sonra diye birşey yok,bugün var belki yarın yok."

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #46 : Aralık 10, 2010, 18:59:08 ÖS »

ayrıca dost ve ahbap ilişkilerinizden dolayı site yönetimindeki adalet kavramınızı epey etkilediği düşünmekteyim...

Yerinde bir özeleştiri olmuş... Burada leon yada wizofun isminin ön plana çıkması yakışıksız... Fakcakaya bu özeleştirisini konu uzamadan yapsaydı zaten problem kalmazdı...

Son günlerde çok geriliyor bu forum neden öyle?

{ ک ẽ ґ т α ç } a.k.a gнσѕтяι∂єя
Amiga 500 (512Kb + 512Kb Ram Hack) | A1200 | PS2 | PS3 | PS4 | Wii | Macbook Air | Samsung NP530 Ultrabook
erci77
Ziyaretçi
« Yanıtla #47 : Aralık 10, 2010, 22:43:37 ÖS »

Kabak bana patladı oda güzel Ben şahısa kötü bişeymi yazdım acaba. Tek yazdığım Araştımacı değilsin dedim onun dışında genel yorum yaptım başka bişey yazmadım ve bu terbiyesizlikse affola.
« Son Düzenleme: Aralık 10, 2010, 22:47:08 ÖS Gönderen: erci77 » Logged
Blasterreal
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #48 : Aralık 10, 2010, 22:51:03 ÖS »

Çok yaramazsın sen Erci77 ya bak çocuğu kızdırmışsın araştırmacı degil demek ağır birşey olmasa gerek

Amiga 1200
ACA 1221 28 MHz 64 MB RAM Maprom
Amiga OS 3.9
------------
Mac Mini 1.42 GHZ 1GB RAM ATİ 9200 32MB 160GB HDD
Morphos 3.9
fakcakaya
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #49 : Aralık 10, 2010, 22:55:40 ÖS »

demekki pek sevilemedim bu sitede, halbuki ben bu siteye renk kattığımı ve birşeyleri hareketlendirdiğimi düşünüyordum...son tartışmadan sonra konu açmamaya özen göstermiştim fakat açtım gene ağzımdan burnumdan geldi...üstüne bide yalancı olduk..ben üzülerekte olsa camiadan uzaklaşıcam...hesabımıda sileceğim..

"balstreal sanada birşey demiycem artık...belkide en çok yardımcı olanlardan birisin, öyle kal!"

yalnız bu tekelleşmeye bir son vermenizi dilerim!

Amiga 1200 3.9rom+aca1221ec+cf+Aga mk2cr+wifi
Amiga m1438s & 1084s-P1
Mega Drive II
Dreamcast
Blasterreal
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #50 : Aralık 10, 2010, 23:01:06 ÖS »

Dur yaw nereye gidiyorsun kimse tekelleşmiyor. biraz sakin ol dinlen 3-5 site gez. Şunu söylemek istiyorum bir konuda tepkide alabilirsin tarışabilirsinde ama konu ağırlaşmasın. Tartışmalarınızı izliyorum kimse hakkında birşey demiyorum muhakkak yanlışlarda var dogrularda. Ama bu tarışma gercekten uzadı arkadaşlar sen ne kimse hakkında yorum yapma bu dakikadan sonra. Arkadaşlar tepkilisiniz biliyorum ama lütfen yorum kişisel yorum yapma olaylarını durduralım lütfen sakin olun bu olayı kapatalım. Sayın admin ve medarator arkadaşlar bu konuyu kilitlemenizi tavsiye ediyorum kimse ekleme yapamasın olay burada kapansın LÜTFEN

Amiga 1200
ACA 1221 28 MHz 64 MB RAM Maprom
Amiga OS 3.9
------------
Mac Mini 1.42 GHZ 1GB RAM ATİ 9200 32MB 160GB HDD
Morphos 3.9
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #51 : Aralık 10, 2010, 23:22:18 ÖS »

Kilitlemeye gerek yok... Yaş ortalaması 30 olan bir forumda, başlık kitlemeye gerekte yok... Bencede gereksiz uzadı...

erci77
Ziyaretçi
« Yanıtla #52 : Aralık 10, 2010, 23:24:50 ÖS »

Tartışmasını bilene tartışalımda anlatamıyoruz. Leon Alınıtısını yaptığı kişi için yorum yapmış 3 kuruşa 5 kuruş olmaz demiş mualefet bayrakları açılmış hemen. Tamam leon u ben 94 senesinden beri Amigart grubundan tanırım ama sanmıyorum hiç onu korumak yada onun yazdıklarına katılmak için mualefet olduğumu kaldıki birçok şeyide onun ve onun gibiler sayesinde gördük ve öğrendik o yüzden saygı gösteririz yazdıklarına ve bu forumda onlar gibi konuşan yada susan birçok fosil var..

Konumuz Hackintosh dersimiz PC MAC ten daha iyi, bu sadece kurulumu yapıp masaüstünü görmekle PC miz Mac olucaksa sanırım APPLE direk donanımı bırakır yazılımı ile devam ederdi ama işler bukadar değil.. MacOS x86 şuan için PC lerde deneme tahtasından başkabirşey değil alın buyrun yaptık kullanın diyorlar ama işler profesyonel uygulamaya gelince orda dur diyen bir yazılım var buna çare yok adamlar aptal değiller sadece özel bir bios yazarak PC yi MAC yapmıyolar, Anlatılmaya çalışılan bu, MacOS üzerinde Web te gezmek yada Macos messenger kullanmakla PC Mac olamıyor.
atlantis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #53 : Aralık 10, 2010, 23:34:06 ÖS »

Arkadaşlar şurada toplasak bir avuç insanız. Lütfen kırmayalım birbirimizi. Olabilir herkes forum kültürünü bilemeyebilir ama zamanla alışacak. Bu süreçte daha sakin olmamız lazım diye düşünüyorum.

Böyle bir forum açıldıysa ve herkes üye olabiliyorsa kimsenin tekelinde değil demektir. O nedenle hevesimizi hırsımızı yeni projelere ve bilgi paylaşımlarına harcayalım.

Truva Linux
http://www.truvalinux.org.tr
http://retromiga.blogspot.com
--------------------------------
Banana ARM Türkiye Destek Sitesi
https://www.banana.gen.tr
MAG-2
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #54 : Aralık 11, 2010, 01:55:33 ÖÖ »

Saçmalamayın.Kaç kişiyiz şurda !
Konuya dönelim ben hala kuramadım L-500 e hackintosh u napcez?
Leon
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #55 : Aralık 13, 2010, 16:09:37 ÖS »

Tartışmasını bilene tartışalımda anlatamıyoruz. Leon Alınıtısını yaptığı kişi için yorum yapmış 3 kuruşa 5 kuruş olmaz demiş mualefet bayrakları açılmış hemen. Tamam leon u ben 94 senesinden beri Amigart grubundan tanırım ama sanmıyorum hiç onu korumak yada onun yazdıklarına katılmak için mualefet olduğumu kaldıki birçok şeyide onun ve onun gibiler sayesinde gördük ve öğrendik o yüzden saygı gösteririz yazdıklarına ve bu forumda onlar gibi konuşan yada susan birçok fosil var..

Konumuz Hackintosh dersimiz PC MAC ten daha iyi, bu sadece kurulumu yapıp masaüstünü görmekle PC miz Mac olucaksa sanırım APPLE direk donanımı bırakır yazılımı ile devam ederdi ama işler bukadar değil.. MacOS x86 şuan için PC lerde deneme tahtasından başkabirşey değil alın buyrun yaptık kullanın diyorlar ama işler profesyonel uygulamaya gelince orda dur diyen bir yazılım var buna çare yok adamlar aptal değiller sadece özel bir bios yazarak PC yi MAC yapmıyolar, Anlatılmaya çalışılan bu, MacOS üzerinde Web te gezmek yada Macos messenger kullanmakla PC Mac olamıyor.

En sonunda Erci benim ne demek istedigimi özetlemis. Gercekten anlatamiyoruz bazi seyleri.

Hackintosh meselesini ilk ciktigindan beri takip ediyorum. Iki tane hackintosh kurdum. Eskiden dagitimlar bu kadar uyumlu degildi. PC'nin mutlaka bir bileseni sorun cikariyordu. Ya ethernet karti uyumsuzdu, ya ses karti kismen veya tamamen calismiyordu, ya grafik karti ideal cözünürlük veremiyor, Core Image / Quartz Extreme aktif olmuyordu.

Aylarca, internet üzerinden döküman okudum. Apple kext'lerini editleyip, kendi grafik kartimin Device ID'sini generate edip driver'lar olusturdum.

En sonunda sirf bu is icin, müzik grubumuzdaki gitarist ile birlikte, sadece MacOSX kurabilmek ve sorunsuz Logic Pro calistirabilmek amaciyla, en uyumlu PC bilesenlerini bir araya getirdim ve birer hackintosh yaptik. O Tiger kurmayi tercih etti, ben Leopard kurdum. M-Audio ve Apogee ses kartlarimiz da sorunsuz calisinca, albüm kayitlarimizi bu sistem üzerinde yapmaya basladik.

Ancak, hackintosh kullanirken cok dikkatli olmak gerekiyor. Mümkünse hic System Update yapmamak gerekiyor. Bu Update'lerden herhangi birisi sistem dosyalarinda sizin hack dosyalarinizi ezdigi zaman, makineniz acmayabilir ve ugrasir durursunuz.

toddler'in dedigi gibi, bir Apple donaniminin size nasil bir tecrübe sunacagini, ancak bu zamanlarda anlarsiniz.

Yeterince bütce ayirabildigim ilk firsatta bir tane Macbook Pro aldim. Kayitlarimizi bu makineye tasidim ve halen bu makinede kayit yapiyoruz. Ayrica bu makinede XCode ve IOS SDK ile uygulama gelistirmeye calisiyorum bir yandan.

Uygulama gelistirme derken, Apple üzerinde bir TextEdit, bir Coda kullaninca, baska metin editörü kullanmak istemiyor insan.

Su anda evimde birden fazla Apple ürünü var. MorphOS calistirdigim bir Powermac, bir Mac Mini G4, bir Macbook Pro, iPod'lar...

Bir PC asla bir Apple Mac'in yerini tutmaz. User Experience dendi mi, Apple bir numaradir.

Apple icraat makinesidir. Isletim sisteminin sacmaliklariyla, spyware, malware, virüs, bilmem ne gibi degerli zamanimizi zararli nesriyat avciligiyla gecirip, asil mevzudan uzaklasmamiza izin vermez.

Yukarida bahsettigim konulari, ancak bir Apple "kullanarak", ama gercekten kullanarak anlamak mümkün. Apple isletim sistemiyle ve donanimiyla bir bütündür. Gercek "User Experience", ikisini beraber kullanmaktir. Macbook Pro'nun kapagini actigimda bir saniyeden az sürede uyku modundan cikarken, Windows 7 kurulu Dell Notebook'umda bu sürenin bir dakikayi gecmesinden bahsediyorum.

Apple makineleri neden pahali sorusu, bir forumun bir mesajinda alelacele, desteksiz bir sekilde bir cümlelik yorumla gecistirilemeyecek bir sorudur, bu sorunun cevabinin alti oldukca doludur ve neden böyle oldugunu anlamak icin, özellikle Apple'i bir prodüktif bir "icraat makinesi" olarak kullanmis olmak ve özellikle PC/Windows kombinasyonunun kriz zamanlarinda isinizi nasil aksattigini ve sizi odaklanmaniz gereken konudan uzaklastirdigini, bu iki tecrübeyi karsilastirabilecek kadar defalarca yasamis olmak gerekir.

Efika | Amiga CD32 | 3 x C64, 2 x 1530, 1 x 1531 | Amstrad CPC64 | Amstrad CPC6128 | C64-DTV | Atari 2600 | Atari 2600 Jr. | Atari 800XL | Atari Paddle | Vestel MSX  | Sony Hitbit MSX | A500 | A500 Plus | A590 | A1200 Blizzard 1230-IV | CASIO VL-1 TONE | CASIO VL-10 | Mac Mini G4 @1,42Ggz
fakcakaya
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #56 : Aralık 13, 2010, 19:36:19 ÖS »

mesele artık birşeyi anlatabilmek değil...mesele , kişilik haklarıma yaptığınız saygısızlık...hala konu ile ilgili bilgi verilmesini anlamış değilim...keşke yönetici konuyu kilitlesede..bişey yazılmasa artık...oldukça uzadı!!!sizden büyüğümüz ağabeyimiz olarak, en azından bir özür dilemenizi beklerdim...

Amiga 1200 3.9rom+aca1221ec+cf+Aga mk2cr+wifi
Amiga m1438s & 1084s-P1
Mega Drive II
Dreamcast
haydar_abi
Uzman

İlla ki Amiga

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #57 : Aralık 13, 2010, 21:49:05 ÖS »

Boşverin özrü mözrü. Önemli olan gerginliği uzatmadan konuya sakince devam edebilmek. Biraz bağışlayıcı olmayı denesek herhalde sorun olmaz.
Ben de konuyu ilgiyle takip ediyorum. Bir kaç başarısız girişimim oldu da.

Amiga fanatiği.... 
Amiga 1200 + ACA 1220/20mhz + Scart + 128 GB Sandisk SSD +PCMCIA CFDisk Adapter+32GB Sandisk CF+ SUM Keyboard Adapter + Gotek + DVDRW
Amiga 500 + 512 K
Amiga 600 + (PCMCIA PS 4 MB RAM + A604 1 MB Chip)
Hepsinin kahrını çeken LG 24MA53 TVMonitör
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #58 : Aralık 13, 2010, 23:35:30 ÖS »

Açıkçası üyeleri olabildiğince mesajlaşma konusunda serbest bırakmayı uygun görüyor,  anlamsız didişmelerden uzak duracaklarını düşünüyordum...yanılmışım...Özür dilerim..

Sayfa: 1 2 3 [4]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: