Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Amiga emülatörü hk.  (Okunma Sayısı 8987 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ozgur106
Ziyaretçi
« : Mart 23, 2011, 14:47:20 ÖS »

Arkadaşlar winuae'de oyun save yapılabılıyor mu ?
commander64
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Mart 23, 2011, 15:23:12 ÖS »

evet, dosyanın read only olmamasına dikkat et

siber06
Uzman

My youth passed with Commodore, My Old Age will so

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Mart 23, 2011, 15:33:15 ÖS »

save state var. emulator çalışırken yada oyunu oynarken F12 tuşuna bas. sonra gelen menüden miscellenous'u seç. orada save state var. oradan bir isim vererek kaydedebilirisin. daha sonra aynı şekilde F12----->misc----->load state'den kaydettiğin dosyayı yükleyebilirsin.
ozgur106
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Mart 23, 2011, 15:41:59 ÖS »

cok tesekkurler
pekı commander sadece kıck off player manager save etmek ıcın sordum
commander64
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Mart 23, 2011, 16:05:53 ÖS »

bazı oyunlar boş formatlı disk ister (cannon fodder) mesela.

perpetual_007
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Ocak 07, 2012, 00:44:17 ÖÖ »

Boş disket yaratma seçeneği var ama bu disket üstüne daha yazdırmayı başaramadım. Bazı oyunlarda oyun disketi üstüne yazıyor.O yüzden disketin (adf dosyasının Kahkaha.) bir yedeğini almakta fayda var. (Zamanında gerçek disketlerle oynarken de üstüne kaydederken disketlermi bozmuştum.) Gerçi ben bunu da başaramadım. Bereket save state seçeneği var . Aslında ben gerçek emulasyon ile yani oyunun öngördüğü şekilde kayıt etmek istiyorum ama başarabilen arkadaşlar anlatabilirse çok sevinirim. (Bu arada bence winUAE'nin son sürümüne göre yeni bir emulasyon kullanım rehberine ihtiyaç var (v2.3.3).Ben eski arayüzü daha çok seviyordum ama bu yenisinin işlevleri daha güzel gibi Kahkaha. )
Emulatörde kullandığımız cihazın seslerinin de (disket sürücünün) olması süper olmuş.Gerçekten o dönemlere döndürüyor insanı.Keşke pc sesini de sıfıra indirebilsem de bu sesin keyfine varabilsem. Adventure oyunlarında sahne geçerken yükleme işaretinde disket sesi duyunca bir heyecan kaplıyor içimi .

Benim son winuae ile ilgili bir sorum daha olacak; display'de mevcut ekran çöz.'de göster dememe rağmen (full screen), windowed demememe rağmen başlatıldığında windowed çözünürlüğünde gösteriyor.Sonra F12 ile windowed değerlerini siliyorum.Ondan sonra düzeliyor.Bunun çaresi var mıdır ?(Yazarken aklıma geldi.Bir de windowed değerlerini full screen değerleriyle gireyim. Kahkaha.(denedim olmuyormuş.) )
Başlangıçta default ayarlar ile başlanma metodunu da bilen birisi yazarsa çok seviniriz.
commodore500
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Ocak 08, 2012, 17:39:18 ÖS »

Sitesinde plugin ler var , yeni geliştirilmiş , real amiga plugini var , hakkaten amigadan çıkıyor gibi sesler .   config bölümü var ya , orada bir isim vererek ayarlarını sakla . Winuae ye girdiğinde bunu load yap her seferinde , o zaman istediğin değerler gelir
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: