Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Commodore Joystick  (Okunma Sayısı 14220 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
atlantis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #15 : Haziran 27, 2011, 15:10:26 ÖS »

Ben 1541-II'yi denize gitmeden kurtardım en azından. Kahkaha

Truva Linux
http://www.truvalinux.org.tr
http://retromiga.blogspot.com
--------------------------------
Banana ARM Türkiye Destek Sitesi
https://www.bananapi.gen.tr
ozgur106
Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Haziran 27, 2011, 15:11:38 ÖS »

Hehe o makineye cok mu istedim sence
atlantis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #17 : Haziran 27, 2011, 15:15:41 ÖS »

Hayır. 1541-II fiyatını hakediyormuş. Aynı fiyata başka makinelerde vardı ama bu temizlikte olmazdı. Makinem olmasa C64'ü de alırdım ama biliyorsun kolleksiyoncu değil kullanıcıyım. Bu işe yeni başlayanlara önerilecek bir makine o aslında.
« Son Düzenleme: Haziran 27, 2011, 15:17:40 ÖS Gönderen: atlantis » Logged

Truva Linux
http://www.truvalinux.org.tr
http://retromiga.blogspot.com
--------------------------------
Banana ARM Türkiye Destek Sitesi
https://www.bananapi.gen.tr
guru68
Deneyimli

arıyor: SONY MSX

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #18 : Haziran 27, 2011, 15:25:08 ÖS »

Biri cikip 10 lira eder der ama kendi satmaya kalksa 70-100 eder o

haklısın,malesef başkalarının sattıklarına çok yüksek fiyat dedikten sonra,kendi sattıkları bulunmaz hint kumaşıymış gibi yüksekten uçanlar var.

çok haklısınız, sonuçta arz ve talep meselesi. isteğen çeksin fiyatı ama satamadıkdan sonra ne işe yarar? diğerleride hint kumaşına güve girene kadar avunsun

Örneğin A500+ ve A570 imi eksiksiz ve tertemiz şekilde bu forumda takas için piyasaya çıkarmıştım hayli zaman önce, ederi ne olduğunu herkez biliyor aşağı yukarı, sunulan önerileri kıyasladığımda kendime şunu sordum: yaw milletin malı bu kadar değerli de bizimki mi değersiz???

Ama herşeye rağmen birazda gerçekci olmak lazım, faraza biri bir A1200 alır, çoook uygun fiyata... cihazın ne kutusu olur, sararmış olur. Günlük hayatta kullanmak üzre işini götürür. Bir de bazen ucuz görünen ama aksesuarlarından mahrum satılan cihazlar olur... alırsınız sonra yok rf ünitesi, yok kablosu, yok güç kaynağı ha bir de işin içine kickstartını yükselteğim, ram artırayım, olmadı bir de lan lun alayım girince, bakarsın sermaye harcamışsın.

Satmaya gelince, hele kutusuz hiç bir koleksiyoncu fazla ilgi duymaz, verdiğin fiyatı veren olmaz, ucuza gider - bunun adınıda HOBBY koymuşlar
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #19 : Haziran 27, 2011, 18:38:08 ÖS »

Satışa koyduğunuz zaman istediğiniz fiyatı vermekte özgürsünüz... Aldığınız teklifleri beğenip, beğenmemekte muhakkak sizin tasarrufunuzda... Ama en azından bu forumda satılmayan ürünlerinizi durmadan tepeye taşıma huyundan vazgeçelim. Sahibinden.com'da, gittigidiyor.com'da bu tür ürünleri listelemek daha doğru...Aynı ilanları, üst üste, haftalarca top 10'da görmeyi kendi adıma istemiyorum... Konuyla alakalı değil ama madem konu buraya geldi..yazayım dedim...

guru68
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #20 : Haziran 27, 2011, 21:44:29 ÖS »

Satışa koyduğunuz zaman istediğiniz fiyatı vermekte özgürsünüz... Aldığınız teklifleri beğenip, beğenmemekte muhakkak sizin tasarrufunuzda... Ama en azından bu forumda satılmayan ürünlerinizi durmadan tepeye taşıma huyundan vazgeçelim. Sahibinden.com'da, gittigidiyor.com'da bu tür ürünleri listelemek daha doğru...Aynı ilanları, üst üste, haftalarca top 10'da görmeyi kendi adıma istemiyorum... Konuyla alakalı değil ama madem konu buraya geldi..yazayım dedim...

evet başkan, ne demek istedik tam anlayamadım...

anladığım yada anlamadığım kadarıyla:

1 istediğim fiyatı çekebileceğimi vurguluyorsun...
2 teklif beğenme veya beğenmeme kendi tasarrufumda olduğunu yazıyorsun...
3 bu forumda satamadığım ürünümü durmadan tepeye taşıma huyundan vaz geçmemi istiyorsun...
4 gg de yada sahibinden sitelerinde listelemenin daha uygun olduğunu öneriyorsun...
5 benim ilanları haftalarca topten de gördüğün için rahatsız oluyorsun...
6 konuyla ilgisiz yazıyorsun

şimdi madem dediğin gibi buraya kadar getirdin, bana da cevap hakkı yaratmış oldun, takip eden arkadaşlardan özür diliyorum gerçekten off off topic:

1 mutlaka katılıyorum herkes satacağı fiyatı kendi koyar, ama sonuçta daha önce yazdığım gibi, gerçek arz ve talepdir fiyatı ve daha doğrusu satışın gerçekleşmesini belirleyen.
2 bunada katılıyorum, ama: sadece bana özgün birşey değildir, sende, herkesde bu hakka sahiptir, ve (dikkatini çekiyorum) ÖRNEĞIN diye vurgulanmış yazdıklarım, konuyla alakalı özgür ve kemalin postlarına cevap olarak değerlendirmiyorsun, bilhassa tekrar vurgulayıp sanki birilerin kuyruğuna basmışım gibi izlenim veriyorsun, bu kesinlikle niyetim değildi. Bakarsın gelir bir gün, tonla para ve emekle aldığım şeyin üstüne mıçıp yakarım kimseyede satmam, beni bilen bilir yapmamış değilim... bunlar sadece nesne ama dostluk farklıdır.
3+5 beni bu konuda neden suçladığını henüz anlamadım, bana ispati ile (diğer üyelerin satış güncelleme postlarınla kıyaslanmış!) bunu açıklamanı rica ediyorum.
4 bunuda henüz anlamış değilim, biraz daha açık yazılsaydı sormama gerek kalmazdı. NEYİ retroyla veya forum ile alakası olmayan TÜR diye nitelendiriyorsun???
5 verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür dilemekten sakınmam lakin genel yazılı, asılsız veya anlatımında eksikler bulduğum konularda iki kere düşünürüm.
LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #21 : Haziran 27, 2011, 22:07:42 ÖS »

@guru68 : yukarda yazdıklarımın bir kişiye yönelik olup olmadığına emin olduktan sonra keşke yazsaydınız... Satışlarla ve fiyatlamayla ilgili yazıldığını görünce bende satış ilanlarıyla ilgili genel düşüncemi paylaştım.

1- arz ve talep bu ürünlerin değerini tam olarak belirlediğini söyleyemeyiz. Commodore 64 çok sayıda bulunmasına rağmen, bir c64 aşığına normalin üzerinde fiyata (arz/taleple oluşan) cihaz satabilirsiniz. Biraz duygusal sebeplerde etkili oluyor...

2- gereksiz ve yanlış anlamanızdan oluşan ve bu nedenle pek anlamlandıramadığım şeyler yazmışsınız. açıklama getirmeye sanırım gerek yok

3- yine aynı şekilde üstünüze alınmanız nedeniyle, açıklama yapmama gerek olmayan bir soru...

4- sanırım burda kastınız, "Konuyla alakalı değil ama madem konu buraya geldi..yazayım dedim..." bölümüyle ilgili. Çünkü retroyla alakalı değil dediğim birşey olmadı...tek alakasız dediğim bu ve bunun açıklamasıda aslında çok kolay...Konu başlığımız Commodore Joystick, ama ulaşılan nokta alım satım ve teklif konusu... Açılan konuyla alakalı değil ama madem yazdınız, bende bu hatanıza ortak oluyorum babında...

5- aslında sadece bana mı yazıldı? diye düşünseniz, yeterli olurdu...

yazmanız için cevap hakkının doğmasınada gerek yok... Forum ortamı, istediğiniz gibi yazabilirsiniz...Unutmadan tekrar hatırlatmakta fayda görüyorum, Nickimin altındaki yönetici, yanlış bölümlere atılan mesajları taşımak, bölmek ve arada sırada forumla ilgili amele işlerini yapmak amacıyla orda durmaktadır. Yoksa yönetici, üstad, başkan gibi sıfatlara pek ihtiyacım olduğunu düşünmüyorum. yazarken sizde sıradan bir üye olarak farz edin...

guru68
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #22 : Haziran 27, 2011, 22:31:24 ÖS »

LW3D açıklamaların için teşekkürler, sanırım şimdi bir özür borcunda bulunuyorum belirttiğim gibi "anladığım yada anlamadığım kadarıyla" bazen anlamakta zorluk çekiyorum, aslında bakılırsa bana üç yaşındaki bi çocuğa anlatılır gibi söylense zorlanmıyacağım - galiba türkçe yarı ana dilim olduğundan kaynaklanıyor neyse yazıştıkca paylaştıkca birbirimizi daha iyi tanıyabiliyoruz.
Başkan sıfatını hak etmeğene söylemem ama düşüncene saygım var, burada alçak gönüllüğünü taktir ediyorum.
Forum bizim düşüncesiyle topic'lerin kirliliğine aldırmayalım sonuçta benim anlayışımda hepimiz bir aileyiz, saygıyı yitirmemek kaidiyle isteyen konuşsun, istemeyen sussun. tekrar tekrar özür dilerim...
LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #23 : Haziran 27, 2011, 23:16:35 ÖS »

estagfrullah...özüre gerek yok... Forum ortamında birbirimizi yazılardan anlamaya çalışıyoruz ve çoğu zaman esprili yazdığımız birşey bile karşı taraftan sert anlaşılabiliyor. Buna birde iş güç arasında hızlı yazmak eklenince (bazen yazdıklarımı okuyunca bende anlıyamıyorum) arada oluyor böyle durumlar...Sonuç olarak bu commodore joystiği çok ilgi çekici bir ürün değil bence

guru68
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #24 : Haziran 28, 2011, 01:25:27 ÖÖ »

eyvallah LW3D haklısın bu konuda, neyse bende vazgeçeğim mi diğe düşünüyordum, yorumun iyi oldu, fiyatıda söyleyeyim bu arada 7€ tuzlu gibi geldi ayrıca
senide bekliyorum çay içmeye gelebilirsen çok memnun olurum, ayrı topic mi açsak acaba?
ha bide senin bu belçika işini ben çözecem, belçikadan almanyaya yollayabilirlerse arkadaş hatırımı kırmaz getirir ama fazla büyük ise uçakla zor olur, onuda başka türlü çözerim, diğer bir arkadaşım arabayla geliyor her yıl paslarız ona
LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #25 : Haziran 28, 2011, 11:15:17 ÖÖ »

İlgin için teşekkürler guru68. Belçikadaki adam herhangi bir şekilde kargolamayla uğraşmıyor. Uğraşsa, Hollandada arkadaşıma yollatacağım Bakalım, olmazsa belçikalı arkadaşa bir ping daha atayım...belki insafa gelir

Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: