Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetA.K.K Adil kullanım kotası....
Sayfa: 1 [2] 3   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: A.K.K Adil kullanım kotası....  (Okunma Sayısı 16332 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Atacan
Deneyimli

Msx

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #15 : Haziran 05, 2012, 00:16:00 ÖÖ »

İşin Şakası bi yana gerçekten ciddi bir sıkıntı bu! Herkes bir üst Tarife diyor ancak... Ben AKK olmayan bir tarife görmedim Ttnet'te superonline'da en pahalı tarife 199tl onunda akk'si 500gb (benim oturdugum apartmanda ne hikmetse Superonline yok) solumda sagımda ki apartmanlarda var... Akk olmayan bir tarife bulursam hiç düşünmeyecegim... Adaletsizlige bakın Leon bende çok daha fazla para ödüyor sadece hız için! fakat yaklaşık 1hafta sonra oda bende aynı hızdayız... Download yapmayacak birşeyler indirmeyecek izlemeyeceksem internetin hızının ne önemi var ki?

Saygılar....

'80 Doğumlu İzmir'li
Gokhan Ozkan
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Haziran 05, 2012, 09:16:45 ÖÖ »

arkadaşlar ben ya herru ya merru diyerek limitsiz 8mbite geçiyorum nasıl olsa battık,online tarife değişikliği yapılıyormuş,kullanan varsa bundada kota varmı önceden bi haber etsin,bu arada fiyat aylık 118 tl.
Benim Arkdaşım TT net (8 mbit limitsiz kullanıyor. Kota yok, ama bazen hızın düştüğünden bahsetti. Apload hızının da yeterszi olduğundan bahsetti.
Fiyatının da Bahsettiğin meblağ 118 Tl olması lazım
Leon
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #17 : Haziran 05, 2012, 10:39:17 ÖÖ »

Atlantis bu isi arastirip uygun bir cözüm bulalim. Isin enteresan tarafi, eger download yapan birisi iseniz, hiziniz ne kadar yüksek ise, o kadar cabuk magdur oluyorsunuz. Yani, kotayi 32Mbit ile 5 günde doldurmak var, 8Mbit ile 20 günde doldurmak var. Ustelik sikayetci oldugum bir taraf da, hizin makul bir hiza düsmemesi. 1Mbit ile evdeki tüm hayat duruyor. Web sayfalari bile acilmaz oluyor. Tam cezalandiriyor adamlar yani. Paramizla rezil olmak bu demek oluyor.

Ve hakikaten, Superonline'da bile AKK var. D-Smart'ta var. Ancak 149 TL gibi rakamlari gözden cikarinca en üst paketlerde bir seyler var. Ne yapacagiz bilemiyorum.

Efika | Amiga CD32 | 3 x C64, 2 x 1530, 1 x 1531 | Amstrad CPC64 | Amstrad CPC6128 | C64-DTV | Atari 2600 | Atari 2600 Jr. | Atari 800XL | Atari Paddle | Vestel MSX  | Sony Hitbit MSX | A500 | A500 Plus | A590 | A1200 Blizzard 1230-IV | CASIO VL-1 TONE | CASIO VL-10 | Mac Mini G4 @1,42Ggz
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #18 : Haziran 05, 2012, 11:06:40 ÖÖ »

geçen yıl TTNET'e kızıp uydunet'e geçmiştik...100TL 10Mbit.. Bazen yarım günlük kesintiler oluyor (2-3 ayda bir). onun dışında http bağlantısı sanırım çok sağlam değil (aynı anda 10-15 sekme açınca, sayfaların hepsi açılmıyor). Ama download'da 1MB'ın üzerini rahat görüyorum...download en güçlü olduğu kısım sanırım. Hoş, download edecek pek birşeyde yok...TTNET hem telefon hattı, hem ADSL ücretine mahkum ediyor. Yalın ADSL ise devlet destekli ve onaylı yalanın önde gideni... Yazdıklarınızı okuduktan sonra kablo.net gözüme daha da şirin görünmeye başladı

AmigAmigA
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Haziran 05, 2012, 14:10:33 ÖS »

İlk çıktığında internet keşfedilmeyi bekleyen bir Dünya gibiydi fakat şimdi tadı kaçtı keşfedilmeyen bişey kalmadı gibi,maddi manevi huzursuzluk vermeye başladı.Amiga disketlerini Antalyadan(Burdur'da oturuyorum) posta ile getirtirken şimdi 1 sn'de evde.Koca bir tosec arşivi emrimizde ama açıpta oynamıyoruz,doyumsuzluk bu olsa gerek herşey var ama hiçbir zevk alamıyoruz.İnterneti ps2 oyunları ve film indirmek için kullanıyorum yoksa kotalıda işimizi görür.Teknolojiden biraz uzaklaşmak lazım yapabilirsek.

Commodore'suz kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.
Amiga ölmez,vatan bölünmez.
fatihcavus
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #20 : Haziran 05, 2012, 16:55:45 ÖS »

kesin çözüm kablo net

Cengiz Demir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Haziran 05, 2012, 19:15:47 ÖS »

Bulunduğunuz bölgede Metronet altyapısı varsa en iyi çözüm o gibi görünüyor.
Üstelik upload ve download aynı hızda.

haydar_abi
Uzman

İlla ki Amiga

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Haziran 05, 2012, 19:21:41 ÖS »

Reklam olmazsa 2,4,8 seçeneği olan eskiadı smileadsl
http://www.dsmartnet.com.tr/Campaigns_aylikpaket.aspx
inceleyin derim. Ben 2'lik pakette iken 4'lük sınırsıza geçtim.
Altyapı yine telekomun ama sınırsız tarife seçenekleri fazla

Amiga fanatiği.... 
Amigalıktan çıkmış Amigalar....

Amiga 1200 + Vampire V1200
LG 24MA53 TVMonitör
Amiga 500 Plus +TerribleFire030 4MB+16 GB CF
Amiga 2000
Amiga 500 + 1MB Çip + 9.5 mb FastRAM + Internal GOTEK + 4GB CF HDD
Casper M989A Monitor
Commodore64
hakanzade
Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Haziran 05, 2012, 21:46:01 ÖS »

Şimdi ttnet' in bi kaç post üstte verilen linkinde "tüm abonelerin internet kullanımında şebeke yoğunluğunun dengelenmesi için tasarlanmıştır" diyor, peki normal bir kullanıcı en fazla 10 günde AKK kotasını doldurduğu düşünülürse ve herkesin AKK resetlemesi ayın 1'inde olduğuna göre demekki ayın 10'u ve 30'u arasındaki 20 günlük süreçte TTNET sunucuları püfür püfür klimalı odalarda ense kebap durumunda. Bu yazıyı okurken 5 yaşındaki mızıkçı bir veletin sözlerini dinler gibi hissettim kendimi. Bu yazının hazırlayıp "tamam siteye koyun" diyen TTNET müdürünün ......
Atacan
Deneyimli

Msx

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #24 : Haziran 05, 2012, 22:06:25 ÖS »

Reklam olmazsa 2,4,8 seçeneği olan eskiadı smileadsl
http://www.dsmartnet.com.tr/Campaigns_aylikpaket.aspx
inceleyin derim. Ben 2'lik pakette iken 4'lük sınırsıza geçtim.
Altyapı yine telekomun ama sınırsız tarife seçenekleri fazla

Smile adsl'de AKK 25gb diye biliyorum...

Saygılar....

'80 Doğumlu İzmir'li
Cengiz Demir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Haziran 05, 2012, 22:38:07 ÖS »

Bir arkadaşımın telekomda akrabası var.
Ona kota uygulamayı BTK istedi o yüzden başladık demiş.

Kulağa mantıklı geliyor. BTK doğru düzgün bir iş yapsa şaşardım zaten. 
Hatta bu adil kullanım zıpçıktısını da en başta onlar yumurtlamış olabilir.

Heryerde nasıldı bilmiyorum ama buralarda kota uygulamadıkları zamanlarda internette hız açısından hiçte sıkıntı yaşamıyordum.
O yüzden TT Net'in altyapısının kota uygulamasa bile yoğunluğu kaldırabilecek yeterlilikte olduğunu düşünüyorum.

Bu BTK denen hiç bir halta yaramayan gereksiz kurumun.....

atlantis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #26 : Haziran 06, 2012, 08:21:57 ÖÖ »

Smile adsl'de AKK 25gb diye biliyorum...

8 mbite kadar da kota 50 gb oldu.

Truva Linux
http://www.truvalinux.org.tr
http://retromiga.blogspot.com
--------------------------------
Banana ARM Türkiye Destek Sitesi
https://www.bananapi.gen.tr
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #27 : Haziran 06, 2012, 10:29:29 ÖÖ »

Kota işleri çıkalı beri daha rahatım. Papillon'un 1080p sürümünü de bir ara tekrar izlerim diye download edip istiflemeye uğraşmıyorum. Harddisk fiyatlarını takip etmem de gerekmiyor. Xbox360'ımı 3 yıl önce kutusuna kaldırdığımdan beri 7GB'lık oyun indirme işinden de kurtuldum, hatta vaftiz olup günahlarımdan arınarak orijinale geçtim. Makine boş kalmasın diye olduk olmadık gigabyte'larca veri indirme talimatına kafa yormam da gerekmiyor. Tatile gittiğimde uzaktan bağlanarak indirme talimatlarının durumunu kontrol etme, inenleri tasnif etme, arşivlerdeki grup vb isimlerini kaldırma, inen filmlere kaliteli kapak bulma, altyazılardaki abidik gubidik mesajları bulup silme gibi sıkıntılar da kalmadı. Kısacası hafifledim, daha bir özgürleştim.
POLAT27
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #28 : Haziran 06, 2012, 10:36:45 ÖÖ »

DAHA ÖNCEKİ  MESAJLARDADA  YAZDIM.   10  MGBİT DOWNLOAD  10 MEGABİT UPLOAD.  AYLIK  47 TL  ODUYORUM.   ADİL  KULLANIM KOTASI YOK.  JDOWNLOADERİ  850  YE AYARLAYIP  850  DEN  DOWNLOAD EDERKEN TORENTDENDE  200  E KADAR  DOWNLOAD YAPIYORUM   AYRICA TORENTDEN DE  BENDEN  650  700  K  GİBİ  ÇEKİM  YAPIYORLAR.  ÇOOOOK MEMNUNUM. 

http://www.metronet.com.tr/bpl.html   arayın hatta   10  15  müşteri bulun  imza  alın  sizin orayada alt yapı döşesinler.   tek korkum şu   bizim siteye  superonline   alt yapı döşedi ve  ballandıra   ballandıra    yok oyle  yok boyle diye  anlatıyorlar  hergün  2 defa arayıp rahatsız ediyorlar     site  sakinleri  bu  kampanyalara  kanıp  metroneti  bırakırsa yazık  olacak.  çünkü  hiç biri   a kullanım  kotasıdan  bahsetmiyor   neden se   

amiga  1200 açılmamış kutulu / amiga 600 hd açılmamış kutulu  / amiga 500 plus / amiga 500 / amida cd32 açılmamış kutulu / sega mega drive / sega master sytem / sega saturn açılmamış kutulu / sega dream açılmamış kutulu. commodore 64 sifir. commodore 64g  amiga 500 gotekli 4 adet.
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #29 : Haziran 06, 2012, 11:26:03 ÖÖ »

@POLAT27
Bence fazla reklam yapma derim. Belli bir abone sayısına ulaştığında metronet de kotayı koyacaktır mutlaka, superonline'da da yıllardır kota yoktu.
Sayfa: 1 [2] 3   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: